Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png

Gorce mapy, przewodniki i inne opracowania dotyczące Gorców

 

 

Gorce - mapa Sygnatura

 

Gorce - mapa Sygnatura 

 

 

Skala: 1 : 50 000 
Wydanie III, rok 2007/2008 
Rozmiar: 56 cm x 82 cm  

 

Mapa obejmuje całe Gorce, od Raby Wyżnej i Rabki-Zdroju po Krościenko nad Dunajcem, od Lubonia po Niedzicę. 

Legenda zawiera ok. 90 znaków, opisanych w 5 językach (PL, GB, D, SK, F). Bardzo plastyczne, kolorowe cieniowanie i poziomice co 20 m przystępnie pokazują ukształtowanie terenu. Cechy charakterystyczne mapy to: gęsta sieć ścieżek i dróg, czytelna baza noclegowa i szlaki turystyczne, szlaki konne, narciarskie oraz szlaki i trasy rowerowe, wyraźne wyciągi narciarskie i kolejki, starannie wyliczone czasy przejść, siatka do GPS, szczegółowa zabudowa dobrze widoczna nawet w lasach. 

Informator na odwrocie mapy jest niezwykle urozmaicony i kolorowy. Oprócz informacji geograficznych o pasmie górskim i Gorczańskim Parku Narodowym, jest szczegółowa informacja o wszystkich schroniskach i bazach noclegowych PTTK wraz z ich fotografiami. Nie pominięto też innych obiektów noclegowych w górach. Jest tu: schemat szlaków z plastycznym cieniowaniem, zasięg telefonów komórkowych, plany Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej, Nowego Targu i Krościenka n. Dunajcem, panoramy Tatr z Lubania i Turbacza, mapa dojazdu, informator turystyczny, opis ciekawych szlaków, rozkłady jazdy pociągów. 

Mapa zawiera komplet informacji dla turysty pieszego, ale także uprawiającego narciarstwo, jazdę konną lub rowerami. Jest idealna dla osób przemieszczających się samochodem, ale także autobusem (nazwy przystanków!). Mapa może być z powodzeniem wykorzystywana przez elity turystyczne jak i przez zwykłych turystów. To bardzo przyjazna mapa. 

 

 

Informator


informator krajoznawczy, w tym: 
- geologia, klimat, wody, rośliny i zwierzęta, miejscowości 
- informacje o Gorczańskim PN 
- plany Rabki-Zdr., Mszany Dln., Nowego Targu i Krościenka n. D. 
- schemat szlaków turystycznych 
- schroniska górskie i bazy namiotowe 
- interesujące szlaki 

informator turystyczny, w tym: 
- GOPR, informacja turystyczna, adresy internetowe, kolejki linowe 
- zasięg telefonów komórkowych 
- mapa dojazdu 
- panoramy z Turbacza i Lubania 

Cena: 9,90 pln 

 kup teraz >


 

 


 

 

 

Gorce - mapa turystyczna - Compass

 

Gorce - mapa turystyczna - Compass

 

 

Skala: 1 : 50 000 
Wydanie VII, rok 2009 

Mapa Nowa 


Szlaki Piesze i Rowerowe, Informator Turystyczny , Wyciągi Narciarskie, 
 Plastyczna Rzeźba Terenu, Siatka GPS.
Mapa przedstawia jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych części Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Na mapie znajdują się całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy - Mszana Dolna. 

Na odwrocie mapy m.in. informacje ogólne o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz szeroki wybór obiektów noclegowych (zgrupowanych w wiele kategorii i uszeregowanych wg miejscowości). 

Mapę konsultowali przewodnicy z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich, pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego, PTTK w Rabce i w Krakowie oraz Grupa Podhalańska GOPR. 

 

 

Cena: 7,50 pln  

 kup teraz >

 

 

 


 

 

 

Gorce - panoramy widokowe oraz schematy szlaków turystycznych

 

Gorce - panoramy widokowe oraz schematy szlaków turystycznych

 

 

Rozmiar 10,5cm x 20cm 


Zbiorek zawierający 27 panoram widokowych oraz małą schematyczną mapkę Gorców z naniesionymi punktami widokowymi, z których zrobiono zdjęcia panoramiczne (mapkę umieszczono na okładce). Zbiorek zawiera również krótką charakterystykę Gorców oraz mapki przestrzenne części zachodniej i wschodniej Gorców widziane od południa i północy. 

Zbiorek zawiera następujące panoramy: 

 • Panorama z Mogielicy (Beskid Wysp.) na Gorce 115° 
 • Panorama z Lubania 170° 
 • Panorama z Wdżaru 190° 
 • Widok z Jaworzynki 170° 
 • Widok z Hali Gorc Kamienicki (na północ) 170° 
 • Panorama z Hali Gorc Kamienicki (na poludnie) 180° 
 • Panorama z Gorca 190° 
 • Panorama z Hali Gorc Gorcowski 170° 
 • Panorama na Tatry z Hali Gorc Gorcowski 60° 
 • Panorama z Polany Jastrzębie 220° 
 • Panorama z Polany Adamówka 155° 
 • Panorama z Kudłonia 120° 
 • Panorama z Przysłopu Górnego 140° 
 • Panorama na Tatry z Magurek 90° 
 • Panorama z Borsuczyn 170°  
 • Panorama z Turbaczyka 250° 
 • Panorama z Kopy 160° 
 • Panorama z Jaworzyny Kamienickiej 180° 
 • Panorama z Polany Zielenica 135° 
 • Panorama z Czoła Turbacza 140° 
 • Panorama na Tatry z Hali Długiej 70° 
 • Panorama z Turbacza 200° 
 • Widok z Miejskiego Wierchu 110° 
 • Widok znad Jasionowa 110° 
 • Panorama z Maciejowej 240° 
 • Panorama na Tatry z Maciejowej 50° 
 • Panorama z Hali Długiej 150° 

 

 

Cena: 12,99 pln 

 kup teraz >

 

 

 


 

 

 

Gorce - dwie mapy - mapa turystyczna GPS

 

Gorce - dwie mapy - mapa turystyczna GPS 

 

 

 

Skala: 1 : 35 000 

Format: 680x980 mm 
po złożeniu 123x228 mm 

  

Mapa Gorców jest pierwszą mapką W SKALI 1:35 000. Jest dwuczęściowa, zawiera dużo praktycznych i potrzebnych informacji. 


1) Gorce Wschodnie - (część I)

 • Plan Krościenka 12 500
 • Mapa krajoznawcza regionu
 • Mapa przestrzenna Pasma Lubania
 • Informator turystyczny
 • Panoramy

 

Pierwsza mapa przedstawia część wschodnią Gorców. Granicę arkusza wyznaczają na północy Mszana Dolna, na zachodzie Raba Wyżna, na zachodzie Ochotnica Górna i na północy Nowy Targ.

Na mapie zaznaczono dokładnie przebieg znakowanych szlaków turystycznych z czasem przejścia, znakowanych szlaków o charakterze lokalnym, szlaki narciarskie, konne, rowerowe, przebieg wszystkich rodzajów linii komunikacyjnych oraz granice parku narodowego. Z boku zamieszczono sposoby oznaczania szlaków w terenie. Na rewersie znajduje się krótki przewodnik po gorczańskich kwiatach z pięknymi fotografiami niektórych gatunków. "Są wśród nich okazałe byliny, które zauważy każdy turysta oraz drobne rośliny, na które zwróci uwagę tylko uważny obserwator." Zamieszczono również mapę krajoznawczą regionu i mapę przestrzenną. Bardzo przydatnym dodatkiem jest 6 fotograficznych panoram ze szczytów Gorców: Lubania, Gorca, Jaworzyny Kamienickiej, Mogielicy, Jaworzynki i Polany Gorc Kamienicki. W dolnej części arkusza zamieszczono informator krajoznawczy z opisami ważniejszych miejscowości i fotografiami z atrakcyjnych miejsc. Obok z prawej strony umieszczono plan Krościenka w skali 1:12 500 natomiast z lewej strony znalazły się praktyczne telefony: alarmowe, informacyjne i do schronisk.


2) Gorce Zachodnie - (część II)

 

 • Mapa poglądowa (punktacja GOT wg regulaminu)
 • Plan Mszany Dolnej 1:15 000
 • Plan Nowego Targu 1:15 000
 • Plan Rabki-Zdrój 1:15 000
 • Mapa przestrzenna zachodniej części Gorców
 • Informator turystyczny
 • PanoramyNa drugiej mapce przedstawiono teren od Mszany Górnej i Łopusznej na zachodzie, do Łącka na wschodzie, Słopnic na północy i Czorsztyna, Krościenka na południu. Rewers zawiera krótką charakterystykę Gorców: granice, klimat wody, geologię, historię, florę i faunę itp. Tekst uzupełniono ciekawymi fotografiami z atrakcyjnych miejsc. Obok znajduje się krótki opis Gorczańskiego Parku Narodowego i regulamin. Poniżej umieszczono mapkę, która pomoże zaplanować wycieczkę. Zawiera czasy przejścia, odległości pomiędzy miejscowościami w kilometrach oraz punkty GOT - ilość punktów uzyskanych za przejście danego odcinka szlaku w odpowiednim kierunku (góra,dół). W powiększeniu pokazano szlaki turystyczne w okolicy schroniska na Turbaczu. Po prawej stronie znajduja się trzy plany miast: Maszany Dolnej, Nowego Targu i Rabki-Zdroju w skali 1:15000. Dużo miejsca poświęcono na informator krajoznawczy, w którym opisano miejscowości i pokazano ciekawe zdjęcia. Stałym elementem są panoramy, które w barwny sposób pokazują najważniejsze szczyty (Panorama z okien schroniska na Turbaczu, Panorama z okolic schroniska na Maciejowej, Panorama z polany Zielenica.)

 

Cena: 9,99 pln 

 kup teraz >

 

 


 

 

 

 

Gorczański Park Narodowy - Gorce - mapa turystyczna - Compass
Gorczański Park Narodowy - Gorce - mapa turystyczna - Compass

 

 

 

Skala: 1 : 25 000 
Wydanie II, rok 2009 

Mapa Nowa 


Informator Turystyczny, Cieniowanie, Siatka GPS.
Dokładna i szczegółowa mapa Gorczańskiego Parku Narodowego. Poza treścią charakterystyczną dla "zwykłych" map turystycznych, na tej mapie zaznaczono także: zasięg lasów i borów górnoreglowych oraz dolnoreglowych, starordzewia świerkowe, jodłowe i bukowe, polany szczególnie atrakcyjne przyrodniczo, osobliwości przyrodnicze, szałasy (zwykłe, zabytkowe, będące własnościa GPN, inne), a także inne, interesujące turystę elementy. Mapa obejmuje teren całego Gorczańskiego Parku Narodowego, wraz z enklawami. 

Na odwrocie mapy obszerne informacje o GPN, m.in. historia Parku, cele ochrony przyrody w Gorcach, wykaz infrastruktury turystycznej (szlaki piesze rowerowe, konne; ścieżki dydaktyczne i spacerowe). Całość uzupełnia informator teleadresowy oraz wiele kolorowych zdjęć.  

 

Cena: 5,50 pln 

 kup teraz >

 

  

 

Gorczańskie Kapliczki i Krzyże - Gorce

 

Gorczańskie Kapliczki i Krzyże - Gorce 

 

Wydanie I, Kraków 2008, Stron 96 
Rozmiar: 12cm x 22cm 

 

 

Bogu na chwałę - górom na urodę, ludziom na przystanienie... 


Prezentujemy Wam niezwykły przewodnik. Poprowadzi on Was po kapliczkach i krzyżach stanowiących nieodłączny element krajobrazu Gorców i które każdy, wędrując po tych okolicach nieraz mógł zauważyć. Są to symbole, które widziały wiele i mogłyby dużo opowiedzieć o historii tej ziemi. Powstanie każdego z nich nie jest dziełem przypadku, a wiele jest owianych jakąś tajemnicą. Oddając w wasze ręce ten przewodnik opracowany przez ks. Dariusza Ostrowskiego mamy nadzieję, iż będziecie na nowo odkrywać jeden z najbardziej uroczych zakątków Podhala jakim są Gorce. 


Starosta Nowotarski 
Krzysztof Faber 

Do niezmiernie ciekawych, z prawdziwą pasją zbieranych i skatalogowanych opisów ponad 200 krzyży i kapliczek, dołączone jest 15 szczegółowych map, na których znajdziecie dokładną lokalizację każdego obiektu. Jak korzystać z przewodnika? Najlepiej w drodze, gdyż opisywane kapliczki znajdują się przy 21 malowniczych, gorczańskich szlakach. Całość w wygodnej oprawie ze spiralą. Skala map od 1:25 000 do 1:50 000. Zapraszamy do poznawania opowieści o gorczańskich kapliczkach. 

 

Cena: 10,00 pln 

 kup teraz >

 

 

 


 

 

Gorce - Przewodnik dla Prawdziwego Turysty

 

Gorce Przewodnik Prawdziwego Turysty 

 

praca zbiorowa pod redakcją Pawła Lubońskiego  

 

352 strony tekstu, 87 fotografii czarno-białych i rysunków, 14 planów i mapek, 12 panoramek z widokami. Wkładka kolorowa 32 stron. Na wyklejkach mapa Gorców z zaznaczonymi trasami opisanymi w przewodniku oraz legenda do mapek i planów. 

 

Jasno płonie watra w lesie 

Echo piosnkę niesie w dal 

I rozlega się dokoła  

Pieśń cudownych gorczańskich hal... 

 

Gdzie bacówki jak pudełka 

Na polanach rozrzucone 

Gdzie redykiem dzwonki dzwonią 

Powracają w naszą stronę... 

 

Chodźmy wyżej, popatrzymy  

w zarośniętą stawu twarz. 

Może dojrzysz poprzez trzciny 

Na dnie gdzieś, zbójników skarb... 

 

Zźółkła trawa na stokach Turbacza... 

Umilkły echa pasterskich dzwonków... 

Od Turbacza wieje wiatr...

 

Można tak jeszcze długo, bo choć Gorce to malutki kawałek Beskidów, to jest to kawałek wyjątkowo uroczy, urokliwy, chwytający za serce itd. Nic więc dziwnego, że upodobała sobie Gorce brać turystyczna wszelkiej maści, w tym także poezjopisarze, opiewający uroki gorczańskiej przyrody. Warto pojechać w Gorce, ale najlepiej pojechać tam z przewodnikiem, który prezentujemy. Wsłuchajmy się w "...szelest wiatru i trzask ognia - to gorczański śpiewa chór... a na wierchach gdzieś roztacza, krągły księżyc srebrzysty blask..."

W następujących po sobie rozdziałach opisane są:

 
- geografia i przyroda Gorców
- kartki z historii (od cystersów do parku narodowego)
- dzieje turystycznego i naukowego poznania Gorców
- II wojna światowa
- działalność i legenda "Ognia"
- gorczańska toponomastyka
- w dolinie i na hali (kultura materialna i duchowa gorczańskiego ludu)
- pasterstwo
- Władysław Orkan
- filozofia po góralsku wg. ks Tischnera
- ochrona przyrody i Gorczański Park Narodowy
Opisy szlaków w pięciu kawałkach - a każdy kawałek to inny autor - toż to dopiero wyśmienita lektura
- Okolice Rabki i Poręby Wielkiej - Ewa Strauchmann
- Okolice Nowego Targu - Mariola Stefanik
- Masyw Kudłonia - Janusz Tomasiewicz
- Masyw Gorca - Marek Kurzeja
- Pasmo Lubania - Marek Majerczak

 

 

Cena: 28,00 pln 

 kup teraz >

 

 Gallery
Choose language
Current language: Language

Accommodation
Dom Wypoczynkowy Vena
check more 
Accommodation
Willa Szarotka
check more 
Accommodation
Góralski domek w Pieninach "POD PSTRĄGIEM"
check more 
show all
SEARCHER
Pieniny on the map
pieniny-mapa.gif
Weather in Pieniny
Pogoda w Pieninach - meteoprog.pl pogoda-w-pieninach.jpg

Nasi partnerzy

 

 

gckkroscienko.pl

 

 

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne
table-left-bottom.png
table-right-bottom.png
Accommodation in Pieniny Tourist services Mountains in Poland Accommodation in region Various websites

Hotele w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Krościenku

Pensjonaty w Niedzicy

Noclegi w Kluszkowcach

Noclegi w Maniowach

Kwatery w Ochotnicy

Noclegi w Sromowcach

Noclegi

Gastronomia

Transport - busy

Sport i rekreacja

Regionalne

Karczmy regionalne

Restauracje

Góry Pieniny

Pieniny mapa

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki mapa

Góry Gorce

Gorce mapa

Tatry Polskie i Słowackie

Tatry mapa

Beskidy i Pogórze

Nocowanie.pl

Kroscienko.com

Pieninynoclegi.pl

Sromowce-nizne.pl

 

Portal Małopolski

Pieniny & Dunajec

Busy - transport

DMOZ Directory

Spływ Dunajcem

Mapa strony

24 Leadergorce-pieniny.pl czorsztyn.png niedzica-zamek.png noclegi-w-pieninach.png

 

Projekt realizowany w ramach działania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe Projekty”, zrealizowany dzięki wdrażaniu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Copyright © s.m.art since 2004

Pieniny Szczawnica Krościenko Czorsztyn noclegi

Pieniny Szczawnica Sromowce noclegi

Czorsztyn Niedzica Sromowce hotele pensjonaty