Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png

Sacrum po Góralsku

from 2011-08-07 to 2011-08-07

Trzeci koncert w ramach II Festiwalu Muzyki Organowej „Pieniny-Kultura-Sacrum” - „Sacrum po Góralsku”. Koncert bardzo pieniński bo zagrała miejscowa Kapela Góralska. Na organach zagrał gość z odległego Białegostoku. Przybyli na koncert słuchali klasyki przeplatanej lokalnym folklorem. Na ławkach w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza zasiedli zarówno rodzimi mieszkańcy Pienin jak i przybyli na wypoczynek turyści. Wszyscy raz po raz nagradzali wykonawców gromkimi brawami.

Muzyka typowa dla regionu Pienin, ta najbardziej autentyczna, obfitująca w tradycyjne tańce oraz zasłuchane z pokolenia na pokolenie melodie przeplatały się z muzyką amerykańską i szwedzką, inspirowaną tamtejszym folklorem i zwyczajami. W klimaty amerykańskie i skandynawskie przenosił zebranych białostocki organista Józef Kotowicz, natomiast pienińską nutę zagrała sławna Góralska Kapela Jaśka Kubika z Krościenka n.D w składzie: Jasiek Kubik, Marian Jarosz, Izabela Dusik, Henryk Jarosz oraz Marek Salamon.

Organizatorem Festiwalu jest krakowskie Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK przy współpracy Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku n.D, której gospodarzem jest ksiądz proboszcz Stanisław Tumidaj.

Patronat honorowy nad cyklem koncertów objęli: Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy oraz Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik. Od samego początku trwania Festiwalu koncertom towarzyszy kwesta na rzecz budowy ochronki dla dzieci, powstającej z inicjatywy tutejszej parafii. Każdy przysłowiowy grosz stanowi wkład w tę jakże potrzebną inicjatywę. Wszyscy, którzy zechcą włączyć się w tę ideę, mogą to uczynić po koncercie, składając datek do koszyków, znajdujących się w rękach krościeńskich góralek.

Na koncercie obecny był marszałek województwa kujawsko-pomorkiego, który wraz z grupą utalentowanej plastycznie młodzieży, na specjalne zaproszenie Pani Danuty Machały przyjechał otworzyć wystawę grupy z Włocławka, którą można oglądać w Galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D. Przyszła także delegacja krościeńskiego koła Związku Podhalan.

Duża galeria zdjęć na facebook.com/pieniny
Gallery
Choose language
Current language: Language


Accommodation
Willa Małgośka
Prices 25 - ..
check more 
Accommodation
Dom Wypoczynkowy Vena
check more 
Accommodation
Góralski domek w Pieninach "POD PSTRĄGIEM"
check more 
show all
SEARCHER
Pieniny on the map
pieniny-mapa.gif
Weather in Pieniny
Pogoda w Pieninach - meteoprog.pl pogoda-w-pieninach.jpg


Nasi partnerzy

 

 

gckkroscienko.pl

 

 

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne
table-left-bottom.png
table-right-bottom.png
Accommodation in Pieniny Tourist services Mountains in Poland Accommodation in region Various websites

Hotele w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Krościenku

Pensjonaty w Niedzicy

Noclegi w Kluszkowcach

Noclegi w Maniowach

Kwatery w Ochotnicy

Noclegi w Sromowcach

Noclegi

Gastronomia

Transport - busy

Sport i rekreacja

Regionalne

Karczmy regionalne

Restauracje

Góry Pieniny

Pieniny mapa

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki mapa

Góry Gorce

Gorce mapa

Tatry Polskie i Słowackie

Tatry mapa

Beskidy i Pogórze

Nocowanie.pl

Kroscienko.com

Pieninynoclegi.pl

Sromowce-nizne.pl

 

Portal Małopolski

Pieniny & Dunajec

Busy - transport

DMOZ Directory

Spływ Dunajcem

Mapa strony

24 Leadergorce-pieniny.pl czorsztyn.png niedzica-zamek.png noclegi-w-pieninach.png

 

Projekt realizowany w ramach działania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe Projekty”, zrealizowany dzięki wdrażaniu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Copyright © s.m.art since 2004

Pieniny Szczawnica Krościenko Czorsztyn noclegi

Pieniny Szczawnica Sromowce noclegi

Czorsztyn Niedzica Sromowce hotele pensjonaty