Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Kolejne wyróżnienie dla wójta Antoniego Karlaka - Włodarz Gminy Jabłonka znalazł się w gronie najpopularniejszych samorządowców w Małopolsce. Uroczysta gala rozstrzygnięcia plebiscytu, podczas którego wręczane były "Kapelusze Witosowe" odbyła się w Krakowie.
Ogień się już nie rozprzestrzenia. Trwa dogaszanie pożaru magazynu (zdjęcia z lotu ptaka) - SZAFLARY. Strażakom udało się opanować pożar magazynu wynajmowanego przez firmę Pakfol. Mimo godzin nocnych, działania wciąż trwają, ale ogień już się nie rozprzestrzenia. Strażacy wywożą ze środka tlące się plastiki i przelewają je wodą. Dogaszanie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.
Groźny pożar w Szaflarach (nowe zdjęcia) - Od godzin popołudniowych płonie magazyn Pakfolu niedaleko stacji kolejowej PKP (za dawną narciarnią). Z budynku wydobywają się kłęby czarnego dymu.
Kierowcy zastawiają samochodami wyjazd z remizy. "Plac przed jednostką OSP nie jest parkingiem" - Strażacy z Raby Wyżnej apelują do kierowców, by nie zastawiali samochodami wyjazdu z remizy. Niestety, takie sytuacje mają miejsce. - Zastawianie garażu straży pożarnej uniemożliwia strażakom pracę, ponieważ bez samochodu strażackiego nie są oni w stanie zwalczyć pożaru ani dotrzeć na miejsce wypadku - przypominają.
"W ocenie mieszkańców powiat nie odgrywa znaczącej roli w zakresie ochrony powietrza" - NOWY TARG. Zdaniem radnego powiatowego Krzysztofa Kurandy, powiat powinien mocniej zaangażować się w rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Na początek należałoby zwiększyć sieć stacji badających jakość powietrza. - Chodzi o to, by zdiagnozować skalę, by nie tylko Nowy Targ dawał świadectwo na temat zanieczyszczenia powietrza w całym powiecie - przekonywał.
Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji i uciekł - ZAKOPANE. Zdarzenie to miało miejsce wczoraj wieczorem przy ulicy Króle. Kierowca VW Transportera zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie, a potem odjechał. W pościg za nim ruszył świadek tego zdarzenia.
Minionej nocy poziom zanieczyszczenia powietrza w Nowym Targu przekroczył poziom alarmowy - NOWY TARG. To była najgorsza noc tej jesieni, jeśli chodzi o poziom zanieczyszczenia powietrza w stolicy Podhala. Wczoraj późnym wieczorem, poziom PM10 przekroczył 500µg/m3, co oznacza, że poziom zanieczyszczenia pyłem zawieszonym został przekroczony aż dziesięciokrotnie.
Zadymiony Nowy Targ - "Podsyłam kilka fotek z nowotarskim krajobrazem z kilku ostatnich dni. Rejony to między innymi Szaflarska i Niwa. Moje pytanie brzmi: czy ktoś z urzędu jeździ na kontrolę palenisk i czy posypały się jakieś mandaty, bo ludzie się nie boją palić syfem w biały dzień, jak widać" - pyta nasz czytelnik Marcin.
Remiza gotowa, oczyszczalnia też (zdjęcia) - GMINA NOWY TARG. Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków Krempachach dobiegła końca. Obiekt w jest w trakcie rozruchu i odbiorów.
Codziennie 28 osób umiera w Polsce na raka jelita grubego. Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! (art. sponsorowany) - Dzięki bezpłatnym badaniom przesiewowym mamy szansę zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego o 60-90 proc. Badanie wykrywa polipy u ponad 25 proc. badanych, a ich usunięcie znacznie ogranicza ryzyko choroby. Bezobjawowy rak wykrywany jest u 1 na 125 badanych.
Cztery gminy stawiają na odnawialne źródła energii. Gigantyczny przetarg na solary, fotowoltaikę, pompy ciepła i piece na biomasę - Urząd Gminy w Nowym Targu ogłosił przetarg na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w 10 gminach, w tym czterech gminach w naszym regionie: mieście Nowy Targ, gminie Nowy Targ oraz gminach Łapsze Niżne i Czorsztyn. Tym samym wystartował największy, jak do tej pory, międzygminny projekt, mający w znacznym stopniu poprawić jakość powietrza.
Nowy plac zabaw i siłownia przy ul. Wojska Polskiego - NOWY TARG. Istniejąca siłownia zewnętrza przy ul. Wojska Polskiego zyskała nowy wygląd. Została rozbudowana o nowe urządzenia i rozszerzona o plac zabaw.
"Zakopane w czystej atmosferze", czyli młodzi na Tatrzańskim Forum Gospodarczym (zdjęcia) - XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze to w tym roku jednocześnie pierwsze Młodzieżowe Forum Gospodarcze. I to właśnie młodzi ludzie stanowili znaczą większość słuchaczy. Dla nich forum ma być platformą edukacji, wymiany doświadczeń i informacji na temat przedsiębiorczości.
Finał inwestycji w Skawie Górnej - Nowy chodnik, kanalizacja deszczowa, poszerzona jezdnia oraz odnowiona nawierzchnia, to efekty zakończonej przed kilkoma dniami przebudowy drogi Skawa – Raba Wyżna.
Nowe przystanki przy zakopiance - Władzom gminy Rabka-Zdrój udało się wywalczyć przywrócenie przystanków przy zakopiance w Chabówce.
Choose language
Current language: Language


Accommodation
Willa Szarotka
check more 
Accommodation
Pokoje U Pitera
check more 
Accommodation
Ośrodek Wypoczynkowy Domino
check more 
show all
SEARCHER
Pieniny on the map
pieniny-mapa.gif
Weather in Pieniny
Pogoda w Pieninach - meteoprog.pl pogoda-w-pieninach.jpg


Nasi partnerzy

 

fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

 

gckkroscienko.pl

 

przewodnicy-tatry.pl

 

 

uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne
table-left-bottom.png
table-right-bottom.png
Accommodation in Pieniny Tourist services Mountains in Poland Accommodation in region Various websites

Hotele w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Grywałdzie

Noclegi w Krościenku

Pensjonaty w Niedzicy

Noclegi w Kluszkowcach

Noclegi w Maniowach

Kwatery w Ochotnicy

Noclegi w Sromowcach

Noclegi

Gastronomia

Transport - busy

Sport i rekreacja

Regionalne

Karczmy regionalne

Restauracje

Góry Pieniny

Pieniny mapa

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki mapa

Góry Gorce

Gorce mapa

Tatry Polskie i Słowackie

Tatry mapa

Beskidy i Pogórze

Nocowanie.pl

Kroscienko.com

Pieninynoclegi.pl

Sromowce-nizne.pl

 

Portal Małopolski

Pieniny & Dunajec

Busy - transport

DMOZ Directory

Spływ Dunajcem

Mapa strony

24 Leadergorce-pieniny.pl czorsztyn.png niedzica-zamek.png noclegi-w-pieninach.png

 

Projekt realizowany w ramach działania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe Projekty”, zrealizowany dzięki wdrażaniu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Copyright © s.m.art since 2004

Pieniny Szczawnica Krościenko Czorsztyn noclegi

Pieniny Szczawnica Sromowce noclegi

Czorsztyn Niedzica Sromowce hotele pensjonaty