• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • Wyszukiwarka obiektów
    Wyszukiwarka


Noclegi Pieniny

Położone w południowej Polsce Pieniny to raj dla amatorów wędrówek po górach oraz podziwiania zapierających dech krajobrazów. Wypoczynek w Pieninach może być doskonałą okazją do aktywności fizycznej, zwiedzania, a także przeżywania niezapomnianych przygód.

Co warto zobaczyć w Pieninach i zarezerwować nocleg?

Malowniczo położone pasmo górskie Pieniny podzielone przełomami Dunajca jest atrakcją turystyczną, którą każdy powinien chociaż raz w życiu zobaczyć. Jedna z najlepszych inwestycji we wspomnienia, jakie można sobie i swojej rodzinie zafundować to wyprawa w Pieniny. Nocleg trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować, gdyż to oblegany przez turystów region. Najbardziej popularny w Pieninach spływ Dunajcem rozpoczyna się w Stromowcach Niżnych. To właśnie tam można zobaczyć flisaków w strojach ludowych przewożących ludzi tratwami. Jeśli ktoś chce posmakować tej przygody i zobaczyć przełom Dunajca, noclegi warto rezerwować właśnie w tej miejscowości. Jej dodatkową atrakcją jest kładka łącząca ją z Czerwonym Klasztorem na Słowacji, a także położenie u podnóża Trzech Koron, co pozwoli wejść na szlak lub podziwiać widoki z daleka. Uwagę turystów przyciągają też kaskady potoku Kamionka w rezerwacie przyrody zwanym Wąwozem Homole, zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Atrakcji jest dużo więcej i nie sposób zobaczyć wszystkiego, nawet spędzając dłuższe wakacje w Pieninach. Warto więc, jeśli ktoś nie ma zbyt daleko, odkrywać je po kolei w weekendy. Nawet jeśli dużo ludzi decyduje się tam pojechać, tanie noclegi w Pieninach i tak można znaleźć poprzez portale lokalne zawierające duże bazy noclegowe. Jeśli już raz znajdzie się dogodne miejsce, to potem można wracać do niego ponownie. Można też zdecydować się, odwiedzając Pieniny, na noclegi w różnych miejscowościach podczas każdego pobytu. Dostarczy to jeszcze więcej wrażeń.

Mamy nocleg w Pieninach - jak jeszcze można spędzać czas w Pieninach?

Tanie wczasy w Pieninach są okazją nie tylko do chodzenia po górach, czy zwiedzania, ale można czas spędzać także na wycieczkach rowerowych latem, czy przejażdżkach dorożką i rozkoszować się jazdą na nartach zimą, czy braniem udziału w kuligach. Nocleg w Pieninach umożliwi także uprawianie kajakarstwa, czy wędkarstwa, a nawet plażowanie. Amatorom tego ostatniego poleca się szczególnie noclegi w Czorsztynie i Niedzicy. Po Zalewie Czorsztyńskim można odbyć także rejs widokowy, który dostarczy niezapomnianych wrażeń. Te wybrane spośród atrakcji, których jest ogrom w tym regionie, pokazują, że wypoczynek w górach Pieniny z pewnością nie będzie nudny. Dodatkowym atutem jest łatwa dostępność szlaków nawet dla ludzi, którzy nie mają dużego doświadczenia w chodzeniu po górach, a także miejscowości uzdrowiskowe, które oferują nie tylko zdrowe górskie powietrze, ale wodę mineralną o leczniczych właściwościach. Takim kurortem jest Szczawnica.

Gdzie można znaleźć nocleg w Pieninach?

Planując wczasy w Pieninach, warto wcześniej zadbać o nocleg, szczególnie w sezonie letnim i zimowym. W zależności od oczekiwanych atrakcji i udogodnień, spodziewanych warunków, ilości osób, czy ewentualnej obecności zwierząt domowych, można wybierać spośród bazy noclegów, które obejmują noclegi w Pieninach w pensjonatach, hotelach, hostelach, kwaterach prywatnych, a nawet na kempingach, czy w schroniskach. Można zdecydować się na piękny apartament z widokiem na góry lub nocleg w Pieninach w typowym góralskim domku. Wszystko zależy od upodobań turysty i zasobności jego portfela. Najłatwiej noclegi w Pieninach zarezerwować można na naszym portalu poniżej, gdzie spośród ofert da się wybrać taką, która będzie odpowiadała pod każdym względem.