• Slider 3
 • Slider 4
 • Slider 5


Wiadomości z Podhala

 • "Nowy Targ dla Mieszkańców" zachęca do wpisania do planu ogólnego "zakazu lokalizacji na terenie całego Miasta spalarni śmieci"
  2024-02-29
  Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców, które zmieniło się w Komitet Wyborczy mocno się w tych dniach uaktywniło. Najpierw namawiano osoby mieszkające w Mieście, ale nie będące tu zarejestrowane jako wyborcy - by to zmieniły w Centralnym Rejestrze Wyborców, teraz apelują by gromadnie zgłaszać do planu ogólnego zapis o "zakazie budowy spalarni".
 • W sportowym aucie odpadło koło
  2024-02-28
  NOWY TARG. Do nietypowej sytuacji doszło po zmroku na ulicy Szaflarskiej.
 • Senioriada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)
  2024-02-28
  Rabka-Zdrój była gospodarzem XI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu, goszcząc reprezentacje uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju.
 • Debaty przedwyborcze z kandydatami na burmistrzów Nowego Targu i Zakopanego
  2024-02-28
  3 kwietnia w Nowym Targu, a 4 kwietnia w Zakopanem odbędą się debaty przedwyborcze z kandydatami na burmistrzów, organizowane przez Tygodnik Podhalański. Partnerem wydarzenia jest Podhale24.pl.
 • W Tylmanowej stanie fotoradar
  2024-02-28
  W Tylmanowej, przy drodze wojewódzkiej 969, stanie fotoradar do pomiaru prędkości.
 • Kolejny salon Sinsay w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2024-02-28
  Już 1 marca w Parku Handlowym Stopiak przy ul. Ludźmierskiej zostanie otwarty trzeci i jednocześnie największy salon Sinsay w Nowym Targu . Liczący ponad 1100 m2 sklep będzie oferował klientom pełen wachlarz asortymentu, czyli odzież damską, męską, dziecięcą, produkty do pielęgnacji i makijażu, a także akcesoria wyposażenia wnętrz.
 • Dwie siostry z Nowego Targu dały oszustowi 80 tysięcy złotych
  2024-02-28
  Dwie siostry z Nowego Targu w wieku 80 i 83 lata uwierzyły osobom podającym się za policjantów, że są w niebezpieczeństwie i na klamce swojego domu wywiesiły reklamówkę z pieniędzmi. Kobiety straciły ponad 80 tysięcy złotych.
 • Trwa budowa drugiego Lidla w Nowym Targu, a w marcu otwarcie Lewiatana
  2024-02-28
  Przy ulicy Sikorskiego, koło Oberży Pod Różą, trwa budowa drugiego w Nowym Targu sklepu niemieckiej sieci Lidl.
 • Ważna deklaracja ministra dotycząca Zakopanego. W planach kolejna inwestycja
  2024-02-28
  - Będziemy realizować w Zakopanem nową trasę biegową. Mamy tam pętlę służącą biegom narciarskim długości 2 km 800 m, a podjęliśmy decyzję o wydłużeniu trasy do 5 km. To też zwiększy nasze możliwości starania się, a wręcz zdobycia praw do organizacji Pucharu Świata - powiedział w Krakowie Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras, cytowany przez "Gazetę Krakowską".
 • Siedmiu pijanych kierowców
  2024-02-28
  Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców.
 • Jachymiak: Gdybym kiedyś w starostwie przyjął pewną łapówkę...
  2024-02-28
  FELIETON. "Moi Drodzy! Co to się dzieje! Ledwie PiS przestał pilnować porządku, a tu afera goni aferę! Zamknęli „naukowców” z jakiejś uczelni. Produkowali tytuły jak w Różomberku. Myślę, że na Kokoszkowie lekko nerwowo się zrobiło. A wczoraj jadę i słucham w dużym radio opowieści o naszej skarbówce. Zatrzymano urzędników za pomoc lokalnemu biznesowi. Co za czasy. To już pomagać nie wolno? Znam paru biznesmenów, którzy pomagają Naszej Watasze i co? Jeden to nawet ma obrączkę na nodze. Ambasador go nazywają" – pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
 • Pierwsze stacje narciarskie zakończyły sezon
  2024-02-27
  Długa Polana w Nowym Targu, Koziniec w Czarnej Górze, Palenica w Szczawnicy, Beskid w Spytkowicach - kolejne stacje narciarskie w naszym regionie kończą działalność.
 • Wyższe dotacje do wymiany "kopciuchów" w Nowym Targu
  2024-02-27
  Urząd Miasta w Nowym Targu poinformował, że kwota wsparcia finansowego dla właścicieli nieruchomości, którzy wymienią stary kocioł węglowy, została zwiększona z 5000 na 7000 zł.
 • Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani w Czarnym Dunajcu za narkotyki. Celowali do przechodniów z wiatrówki
  2024-02-27
  W piątek około godziny 18, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który z okna jednego z domów w centrum miejscowości wiatrówką celował w przechodniów. Funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali pod wskazany adres. W domu znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. Oprócz wiatrówki na łóżku i stoliku leżały zrolowane banknoty, woreczki strunowe z narkotykami i fajka wodna.
 • Kandydaci na radnych Rady Miasta Nowego Targu z komitetu wyborczego Nasze Miasto
  2024-02-27
  Kandydat na burmistrza Nowego Targu zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w okręgu nr 1.
 • Kandydaci do Rady Gminy Raba Wyżna komitetu wyborczego Haliny Szewczyk "Bliżej Mieszkańców"
  2024-02-27
  Piętnastu kandydatów do Rady Gminy Raba Wyżna wystawił komitet wyborczy „Bliżej Mieszkańców”, kandydującej na wójta gminy Haliny Szewczyk.
 • Niepełnosprawnemu na wózku skończył się prąd. Nie mógł jechać dalej i utknął na rondzie
  2024-02-27
  Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj wieczorem, w rejonie Ronda Świętego Jana Pawła II w Zakopanem. Siedzącego na nieruchomym wózku mężczyznę zauważyli w pobliżu przejścia dla pieszych zakopiańscy policjanci. Okazało się, że jego wózek elektryczny rozładował się, a on utknął na rondzie.
 • VII Targowisko Regionalne w Łopusznej (zdjęcia)
  2024-02-27
  W ostatnią niedzielę ferii 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbyło się VII Targowisko Regionalne, którego organizatorem był Związek Podhalan oddział Łopuszna.
 • Ministerialne stypendium dla trenera
  2024-02-27
  ZAKOPANE. Minister Sławomir Nitras wręczył stypendium Ministra Sportu i Turystyki Kazimierzowi Długopolskiemu z Witowa, wybitnemu trenerowi i sędziemu w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
 • Grzegorz Watycha: "Mam dobry zespół, ale pewne zmiany muszą nastąpić"
  2024-02-27
  NOWY TARG. - Pracy jest co nie miara /.../ Korzystając z doświadczenia grupy pracowników, których mam - jestem pewny, że uda się nam pozyskać duże pieniądze z zewnątrz. Dlatego też startuję w tych wyborach - mówi w rozmowie z Podhale24 burmistrz Grzegorz Watycha, który z ramienia KWW Nasze Miasto stara się o wybór na kolejną kadencję.