• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

6 efektywnych sposobów na naukę języka angielskiego

  • nauka

Chciałbyś nauczyć się języka angielskiego, ale tradycyjne metody nie przynoszą efektów? W takim razie zapoznaj się z naszym tekstem, z którego dowiesz się, w jaki sposób uczyć się efektywnie!

Metoda Aktywnego Mówienia

Zastanawiasz się nad tym, jak nauczyć się mówić po angielsku bez zakuwania słówek i gramatyki? Na przykład, stosując Metodę Aktywnego Mówienia. Jest to nowy sposób nauki, który bazuje na regularnym, codziennym uczeniu się angielskiego poprzez rozmawianie. Co ciekawe, jedna sesja trwa raptem 15 minut, dzięki czemu łatwo znaleźć na nią czas w swoim grafiku. Dodatkowo takie zajęcia odbywają się drogą online, a więc nie trzeba dojeżdżać do szkoły językowej lub korepetytora.

Codzienna praktyka

Chcąc sprawnie opanować język obcy, warto wyrobić w sobie nawyk codziennej nauki. Przy czym nie musi być ona długa. Nawet poświęcając jedynie kilkanaście minut dziennie, ale robiąc to każdego dnia, z czasem zobaczysz, jaki progres udało Ci się osiągnąć. Dodatkowo warto jak najczęściej mieć kontakt z językiem. Może być to oglądanie filmów po angielsku bądź słuchanie podcastów. Im częściej Twój mózg będzie z nim obcował, tym lepiej.

Wykorzystanie technologii

Nie zaszkodzi również wesprzeć się technologią, prawda? Na przykład aplikacje na telefon do nauki języka sprawiają, że możesz w dowolnej wolnej chwili się pouczyć. Wykorzystaj jazdę komunikacją, czekanie w przychodni czy po prostu moment leżenia na kanapie, aby wziąć do ręki smartfona i wykonać kilka zadań. Dzięki temu będziesz regularnie poznawać nowe zwroty czy konstrukcje zdań, a angielski będzie Ci częściej towarzyszyć w ciągu dnia.

Notowanie i powtarzanie

Czasami bywa tak, że niektóre słówka bądź czasy sprawiają nam większy problem. W takiej sytuacji dobrze jest zbierać te kłopotliwe rzeczy i zapisywać każdą z nich na fiszkach. Następnie w wolnych chwilach możesz brać je do ręki i sprawdzać, ile z nich udało Ci się zapamiętać. To bardzo prosta metoda, która jest jednak całkiem skuteczna.

Rozmawiaj, gdy tylko to możliwe

Nie ma co ukrywać, języka należy się uczyć również poprzez rozmawianie. Kontakt z drugą osobą sprawia, że nagle pojawia się większe skupienie i koncentracja podczas układania zdań czy przypominania sobie słówek. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma grup zainteresowań, w których członkami są anglojęzyczne osoby. W polskich większych miastach coraz popularniejsze stają się również spotkania kawiarniane, na których spotykają się ludzie chcący porozmawiać po angielsku. To dobry sposób na regularną praktykę oraz nawiązanie nowych znajomości.

Czytaj i pisz po angielsku

Możesz również poszukać anglojęzycznych grup dyskusyjnych online, aby mieć okazję do regularnego kontaktu z angielskim. Czytaj posty, komentuj, wdawaj się w dyskusję. To będzie dobra okazja do nauki!

Opanowanie języka angielskiego w stopniu komunikatywnym może być prostszym zadaniem, niż Ci się wydaje. Z odpowiednią cierpliwością i sumiennością można zajść naprawdę daleko! Szczególnie w sytuacji, gdy skorzystać z efektywnych metod nauki.

Artykuł Sponsorowany