• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Ciekawe miejsca na trekking w Europie – subiektywna lista 5 lokalizacji

Ciekawe miejsca na trekking w Europie – subiektywna lista 5 lokalizacji

Po powrocie z trekkingu od razu zabierasz się za planowanie kolejnej wyprawy, ale brakuje Ci już pomysłów? Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowo ciekawych miejsc na niepowtarzalny trekking po krajach w całej Europie. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Szwajcaria – szczyt Santis i szlak Weg der Schweiz

Szwajcaria to raj dla miłośników trekkingu. Turyści mogą przebierać w ogromnej ilości propozycji i cieszyć się zróżnicowanymi panoramami widocznymi z poszczególnych szlaków. Spragnieni pięknych widoków winni wybrać się na szczyt Santis (2502 m n.p.m.), z którego rozpościerają się widoki na poszarpane ściany okolicznych gór i wzgórz, łagodniej opadające trawiaste stoki i doliny. Na uwagę zasługuje także szlak Weg der Schweiz prowadzący z Rutli do Brunnen. Podążając 35-kilometrową trasą, można podziwiać widoki na jezioro i okalające je ze wszystkich stron góry. I choć Szwajcaria leży poza UE, to wjazd do tego kraju jest możliwy bez paszportu. Jeśli natomiast wyjeżdżasz do państw, w którym jest on wymagany, miej na uwadze to, jak długo czeka się na odbiór paszportu.

Dolomity – masyw Civetta i jezioro Lago di Carezza

Jeśli Włochy, to z pewnością warto wybrać się w Dolomity, które wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jakie trasy wybrać na pierwszy trekking po włoskiej ziemi? Z pewnością warto zacząć od masywu Civetta – decyduje się na to wiele osób. Tworzeniu się tłumów sprzyja także działająca kolejka. Jeśli chcesz urozmaicić sobie podziwianie górskich widoków, wybierz się na trekkingową trasę wokół jeziora Lago di Carezza. Imponujące ściany i strzeliste szczyty masywu Latemar oraz chmury odbijające się w tafli lazurowego jeziora robią wrażenie.

Chorwacja – masyw Biokovo

Najbardziej widowiskowe panoramy oferuje masyw Biokovo rozciągający się na południu kraju. Południowa Dalmacja zapewnia widoki zapierające dech w piersiach i niezwykle zróżnicowane krajobrazy. Delektując się górskimi widokami, możesz jednocześnie podziwiać z wysokości malownicze morze i wyspy. Na najwyższy szczyt masywu – Sveti Jure – dostaniesz się też samochodem, jednak zdecydowanie polecamy przemierzenie tego dystansu pieszo. Z kolei za najwyższy szczyt w całej Chorwacji uznaje się Vrh Dinare (1831 m n.p.m.). 

Rumunia i pasmo Fogarasze

Rumuńskich pasm nie zaliczymy z pewnością do grona tych najpopularniejszych w Europie. Jednak szukając nowych doznań i chcąc odkrywać świat, naprawdę opłaca się zaplanować wyprawę właśnie do Rumunii. Wybierz się w imponujące pasmo Fogarasze i zdobywaj lub wędruj u podnóży aż 7 szczytów liczących sobie ponad 2500 m wysokości na czele z najwyższym w całym kraju – Moldoveanu (2544 m n.p.m.). Szukając łatwych tras, warto postawić na szlaki Czerwonego Krzyża czy Paska. Natomiast spragnionym mocnych wrażeń polecamy trasę wiodącą pomiędzy Serbotą a Negoiu, która obfituje w eksponowane, strome i wymagające doświadczenia odcinki.

Wielka Brytania

Będąc w Londynie, wybierz się na niewymagający trekking po klifach Siedmiu Sióstr i Beachy Head. Rozciągające się na wybrzeżu kanału La Manche klify przyciągają dziesiątki tysięcy turystów, czarując pięknymi widokami. Miłośnikom typowo górskich widoków polecamy wycieczki w szkockie góry. Będąc w Glasgow, warto wybrać się na zapierającą dech w piersiach wyprawę na Stob Dubh Trekking z widokami na najwyższą na wyspach górę Ben Nevis. Planując wyjazd, pamiętaj, że chcąc wjechać na teren Wielkiej Brytanii, musisz mieć ważny paszport. Jak go wyrobić? Tego dowiesz się w serwisie https://paszporty.com.pl/.