• Slider 3
 • Slider 4
 • Slider 5


 • rafting

Co spakować, gdy planujesz nocleg na campingu, na polu namiotowym?

Wyjazd pod namiot może być świetną przygodą oraz sposobem na odpoczynek na świeżym powietrzu. Wystarczy znaleźć pole namiotowe w ciekawym miejscu oraz zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy, aby zrealizować ten pomysł. W tym artykule dowiesz się, co spakować, gdy planujesz nocleg na campingu.

Jaki namiot wybrać, gdy planujesz nocleg na campingu?

Wybierając się na pole namiotowe, trzeba być przygotowanym na najgorsze - nie zawsze uda się znaleźć camping o wysokim standardzie. W poszukiwaniach odpowiedniego miejsca na biwak mogą pomóc serwisy ogłoszeniowe. Gdy już znajdziemy camping, na którym chcemy nocować, np. przez sprzedajemy.pl/uslugi/kwatery-i-noclegi/campingi-i-biwakowanie, to następnie musimy zadbać o odpowiedni rodzaj namiotu. Czasem nie warto wybierać starego, który od lat leży zakurzony w piwnicy. Prawdopodobnie okazałoby się, że jest zniszczony lub po prostu lepiej zaopatrzyć się w nowy, ponieważ będzie wygodniejszy. Powinien także posiadać pewne cechy, które sprawią, że sprawdzi się nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Warto przemyśleć wybór namiotu kilkusezonowego, czyli takiego, który sprawdzi się wiosną, latem, jesienią, a nawet zimą. Jest to przydatna cecha także dla osób, które jeżdżą na campingi tylko w ciepłe miesiące. Zdarza się, że między falami letnich upałów pojawiają się chłodne i deszczowe dni, a wtedy wilgoć oraz niska temperatura w namiocie potrafią zepsuć cały wyjazd.

Drugą ważną cechą jest odpowiednia wielkość namiotu. Czasem duży nie znaczy lepszy. Jeżeli często jeździsz na campingi pociągami albo lubisz trekking z bagażem na plecach, lepiej wybrać mały namiot, który można łatwo złożyć i doczepić do plecaka, aby nie utrudniać sobie wędrówki. Jednak jeśli preferujesz wygodę lub potrzebujesz dodatkowego miejsca, planując nocleg na campingu, można przemyśleć większe namioty z dodatkowym zadaszeniem.

Świetną alternatywą dla namiotu może być przyczepa campingowa. Osoby, które lubią klimat panujący na polach namiotowych, jednak wolą mieć bardziej komfortowe warunki podczas noclegu, powinny przemyśleć tę opcję. Wynajem przyczep campingowych oferuje serwis Sprzedajemy.pl, gdzie można znaleźć także wiele innych usług dotyczących wyjazdów na pola namiotowe.

Co trzeba spakować, gdy planujesz nocleg na campingu?

Na samym początku warto wspomnieć o prywatnych dokumentach, czyli m.in. dowodzie osobistym, karcie ubezpieczenia zdrowotnego oraz ubezpieczeniu podróżnym. W przypadku wyjazdu za granicę mogą obowiązywać również paszporty oraz dodatkowe dokumenty dotyczące zniżek, które dobrze mieć przy sobie. Trzeba zapoznać się z wymogami, jakie są w danym państwie i zastosować się do podanych zaleceń. Dobrze mieć ze sobą również gotówkę.

Jednymi z ważniejszych rzeczy, jakie należy spakować, gdy jedziesz na pole namiotowe, są mata lub materac do spania. Niektórzy mogą stwierdzić, że nie jest to potrzebne, gdy mamy pod sobą podłogę namiotu oraz śpiwór, lecz po jednej nocy przespanej w takich warunkach pewnie zmieniliby zdanie. Należy pamiętać, że ziemia to twarde i zimne podłoże, a po kilku godzinach w jednej pozycji plecy prawdopodobnie dadzą o sobie znać. Dlatego dobrze jest kupić choćby cienką matę izolacyjną, by pozwolić im odpocząć po całym dniu. Można ją łatwo zwinąć i włożyć do plecaka turystycznego.

Kolejnym przedmiotem do odhaczenia będzie śpiwór lub koc. Wygodniejsza do przewiezienia będzie pierwsza opcja, która po złożeniu zajmuje kilka razy mniej miejsca niż koc. Warto także wspomnieć o rzeczach do codziennej higieny, czyli szczoteczce do zębów, mydle, szamponie oraz nawilżanych chusteczkach.

Rzeczą, o której nie może zapomnieć żaden podróżnik, jest apteczka. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, kiedy jedna z osób będzie miała problemy ze zdrowiem. W takich przypadkach lepiej mieć ze sobą sprawdzone leki niż szukać pomocy pośród ludzi wokół.

Co jeszcze przyda się na polu namiotowym?

Oprócz przedmiotów, bez których nocleg na campingu nie mógłby się odbyć, należy również wziąć kilka innych przydatnych rzeczy. Ułatwią nam codzienne użytkowanie namiotu, zwłaszcza w nocy. Oto najważniejsze z nich:

 • latarka,
 • worki na śmieci,
 • nóż kuchenny,
 • kubki i talerze jednorazowe,
 • scyzoryk,
 • deska do krojenia,
 • klamerki do prania,
 • papier toaletowy,
 • spray na owady.