• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Czas na naturalną pielęgnację ciała

Każdy potrzebuje kosmetyków, niezależnie od wieku i płci. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, co umożliwia dobranie produktów do swoich potrzeb, preferencji i oczekiwań. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyki były skuteczne i przyjazne skórze. Nie mogą uczulać, powodować podrażnień ani zawierać szkodliwych substancji. Niestety wiele konwencjonalnych preparatów dostępnych w sklepach i drogeriach nie spełnia tych wymogów. Trzeba pamiętać o tym, że to nie cena ani marka decyduje o tym, czy warto używać danego kosmetyku. Istotna jest jego jakość, skład i skuteczność. Uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego będą kosmetyki naturalne, przyjazne dla człowieka i środowiska.

Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Naturalne kosmetyki to świetny wybór dla każdego, mogą być one stosowane przez całą rodzinę. Są uniwersalne, przyjazne dla skóry. Zawierają wyłącznie bezpieczne składniki, mogą być używane często i długotrwale. Wpływają korzystnie na kondycję skóry i włosów. Nie działają wyłącznie powierzchownie, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych preparatów dostępnych w sklepach i drogeriach. Nie trzeba martwić się o to, że naturalny kosmetyk zatyka pory skóry i przyczynia się do powstawania wyprysków. Produkty pochodzenia naturalnego nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej, ale ją odbudowują. Można liczyć również na wyregulowanie wydzielania sebum, co zapobiega powstawaniu zaskórników. W kosmetykach naturalnych nie znajdzie się glikoli, parabenów, PEGów, olejów mineralnych, sztucznych substancji barwiących i zapachowych, syntetycznych konserwantów. Na korzyść kosmetyków z naturalnym składem przemawia to, że są wolne od substancji rakotwórczych i alergizujących. Znika również problem z negatywnym wpływem na gospodarkę hormonalną. Substancje obecne w kosmetykach naturalnych są łagodne i jednocześnie skuteczne. W większości przypadków mają działanie hipoalergiczne. Nie powodują przesuszenia skóry, jej zaczerwienienia ani łuszczenia.

Dlaczego warto używać na co dzień kosmetyków naturalnych?

Substancje obecne w kosmetykach naturalnych są przyjazne dla skóry, bardzo dobrze przez nią tolerowane. Mają działanie nawilżające, odżywcze, ujędrniające, kojące, często też antybakteryjne. Mogą być stosowane nawet przez osoby mające wrażliwą skórę, skłonną do alergii i podrażnień. Kosmetyki naturalne wyróżnia prosty skład. Znajdują się w nich rozmaite ekstrakty ziołowe i kwiatowe, roślinne oleje zimnotłoczone, olejki eteryczne, glinki, hydrolaty, minerały i witaminy. Wspaniale nadają się do pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała. Są uniwersalne, więc mogą być stosowane przez każdego, niezależnie od wieku i płci. Na korzyść kosmetyków naturalnych przemawia również to, że w większości przypadków znajdują się one w ekologicznych opakowaniach. Są w pełni biodegradowalne, dzięki czemu nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Bardzo ważną kwestią jest to, że kosmetyków naturalnych nie testuje się na zwierzętach. Więcej na: https://dbay.pl/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-i-akcesoria/

Jak wybrać naturalne kosmetyki?

Obecnie wręcz modne stało się używanie kosmetyków naturalnych, przez co niestety nietrudno o natrafienie na produkty, które niestety niewiele mają z nimi wspólnego, przykładowo zawierają tylko dwa składniki roślinne. Trzeba dokładnie zapoznać się z etykietą kosmetyku. Skład powinien być przejrzysty, stosunkowo krótki i wolny od chemicznych substancji. Nie można kierować się wyłącznie tym, że producent umieścił na opakowaniu informacje o tym, że jego produkt jest naturalny. Wybierać należy kosmetyki mające w swoim składzie surowce roślinne i mineralne, najlepiej pochodzące z upraw ekologicznych. To z kolei wymaga odpowiednich certyfikatów, które to potwierdzają. Ponownie nie wystarczy sam napis bio, eko czy organic. W naturalnych kosmetykach nie mogą znajdować się sztuczne konserwanty, barwniki i substancje zapachowe. Wszystko powinno być pozyskiwane z natury.

Kolejną kwestią jest to, aby sprawdzić, jakie składniki zostały wymienione w pierwszej kolejności w INCI. To właśnie na nich będzie opierała się baza produktu. Z kolei na końcu widnieją elementy zastosowane w znikomej ilości. W kosmetykach naturalnych nie ma żadnych substancji ropopochodnych typu wazelina czy olej parafinowy. W składzie nie może być również niczego pochodzenia zwierzęcego. Dopuszczalne są jedynie produkty wytwarzane przez zwierzęta typu miód czy mleko. Wystrzegać należy się również kosmetyków z parabenami i silikonami. Podczas wybierania kosmetyku warto mieć na uwadze przede wszystkim potrzeby swojej skóry, kondycję włosów. Pora roku również ma znaczenie i należy odpowiednio dobrać preparaty pielęgnacyjne.