• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Czy wakacje w hotelu nad jeziorem to dobry pomysł?

Szukając miejsca odpowiedniego na spędzenie wakacji, sprawdzamy różnorodne miejsca i oferty. Patrzymy pod względem ceny, luksusu, dostępnych aktywności czy atrakcyjności.

Ważnym dla nas punktem jest również lokalizacja naszego wyjazdu - w końcu chcemy jechać w miejsce, w którym wypoczniemy i spełnimy swoje wakacyjne plany. Popularnym rozwiązaniem jest wyjazd do hotelu nad jeziorem, dlatego też w niniejszym artykule postaramy się sprawdzić zalety takiego pomysłu.

Piękne otoczenie w (zazwyczaj) stosunkowo dobrej cenie

Z pewnością polskie jeziora słyną z przepięknej natury oraz przyrody. Praktycznie w każdej porze roku możemy spotkać się z niezwykłą fauną i florą otaczającą taflę przybrzeżnej wody. W dodatku wyjazd nad polskie jezioro zazwyczaj będzie tańsze (nie zawsze oczywiście, ale zazwyczaj) niż pobyt nawet nad polskim morzem. Poza kilkoma, niezwykle obleganymi wyjątkami, to podczas wizyty nad większością jezior raczej nie spotkamy tłumów siedzących tam w dzień i noc. Jest to oczywiście ogromny plusem, jeśli chcielibyśmy się trochę wyciszyć i zrelaksować przy zapachu i szumie wody.

 

 

Źródło: Hotel Olandia

Odpoczynek zarówno dla aktywnych, jak i wylegiwujących się

Jezioro to również świetne miejsca dla chcących wypoczywać na dziesiątki różnych sposobów. Tak naprawdę mamy ogromny wachlarz możliwości w zakresie rodzajów spędzania wolnego czasu. Możemy skorzystać z wodnych atrakcji (rowery wodne, żegluga) lub sportów (windsurfing, kajakarstwo, pływanie). Hotele nad jeziorem również umożliwią nam skorzystanie z odpowiedniego sprzętu oraz opieki instruktorów i ratowników wodnych. Poza tym nie musimy ograniczać się wyłącznie do ćwiczeń związanych z wodą - przejażdżka rowerem, konno czy spacery po ścieżkach krajoznawczych zadowolą nawet tych najbardziej wymagających.

Każdy renomowanych hotel nad jeziorem posiada również możliwości skorzystania ze SPA. Rozmaite zabiegi pielęgnacyjne lub odmładzające już dla na nas czekają, a mogą nam się zdecydowanie przydać, jeśli potrzebujemy twardego resetu zarówno ciała, jak i umysłu.

 

Wszystko jest pod ręką

W każdym, dobrym hotelu nad jeziorem wszystko również znajdziemy pod ręką. Z wynajętego apartamentu przejdziemy się do restauracji, następnie na basen, a potem nad jezioro, gdzie czekać na nas będą wodne sprzęty i atrakcje. Wygoda jest bardzo istotna, szczególnie wtedy, jeśli rzeczywiście chcemy sobie odpocząć i niczym się nie przejmować. Wtedy też nie musimy się martwić, czy wszystko zabraliśmy i czy nie będziemy musieli wracać się po jakąś głupie czepki.