• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Czy warto korzystać z ubezpieczenia narciarskiego?

  • narciarz na stoku

Miłośnicy nart bardzo często zapominają o tym, jak niebezpieczne potrafi być to hobby. Nawet doświadczeni narciarze mogą odnieść poważne kontuzje i to nie ze swojej winy. Problem pojawia się wtedy, kiedy taka kontuzja ma miejsce w obcym kraju, gdzie koszty leczenia mogą okazać się naprawdę wysokie. Jak się przed tym zabezpieczyć? Najlepszy rozwiązaniem jest dobre ubezpieczenie narciarskie, które za niewielką opłatą pozwala zyskać pewność, że w razie potrzeby będzie można uzyskać niezbędną pomoc.

  1. Czy warto wykupić ubezpieczenie na narty?
  2. Co dokładnie powinno obejmować takie ubezpieczenie?
  3. Porównywarka najlepszych polis narciarskich

Jeżeli chodzi o wybór konkretnej oferty, jest on o tyle trudny, że ubezpieczenie na narty można wykupić w kilkudziesięciu różnych firmach. Na szczęście wcale nie trzeba poświęcać swojego czasu na to, aby zapoznać się z nimi wszystkimi i wybrać najlepsze ubezpieczenie. Jak w takim razie ułatwić sobie wybór idealnie dopasowanej polisy narciarskiej? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czy warto wykupić ubezpieczenie na narty?

Argumentów przemawiających za wykupieniem takiej ochrony jest naprawdę wiele, ponieważ w przypadku sportów zimowych naprawdę łatwo o wypadek lub wystąpienie innych nieprzewidzianych sytuacji. Dobre ubezpieczenie obejmuje między innymi koszty leczenia, więc nawet jeżeli stan poszkodowanego będzie wymagał przeprowadzenia kosztownych zabiegów, to nie trzeba będzie za nie płacić swoimi pieniędzmi.

Kolejną rzeczą, która przemawia za tym, aby mieć polisę narciarską, jest to, że obejmuje koszty ewentualnych działań ratowniczych, a nawet zabezpiecza przed odpowiedzialnością cywilną, gdyby narciarz wyrządził szkody innym osobom. Dostępne są również oferty, które obejmują ochroną sprzęt narciarski. Taka opcja może okazać się ogromnym ułatwieniem, gdyby doszło do uszkodzenia kosztownego sprzętu.

Co dokładnie powinno obejmować takie ubezpieczenie?

Im większą ochronę daje polisa narciarska, tym lepiej dla klienta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wyższy zakres ubezpieczenia przekłada się najczęściej na wyższą cenę. Najlepiej więc znaleźć złoty środek i wykupić ubezpieczenie, które zapewni ochronę, a do tego będzie dostępne w atrakcyjnej cenie. Absolutne minimum to pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, ochrona w ramach NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i OC (odpowiedzialności cywilnej).

Taki pakiet pozwoli bez obaw oddawać się zimowemu szaleństwu. Można również rozważyć wybranie pakietu uwzględniającego ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego oraz uprawianie sportów zimowych, które klasyfikowane są jako sporty wysokiego ryzyka / ekstremalne. Więcej informacji na temat takich ofert można znaleźć w artykule https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce.

Porównywarka najlepszych polis narciarskich

Nowoczesna porównywarka ofert ubezpieczeń narciarskich to duże ułatwienie, ponieważ można w kilka minut znaleźć i opłacić ubezpieczenie online. W tym celu wystarczy jedynie wejść na stronę porównywarki PolisaNarciarska.pl, sprawdzić jakie oferty są aktualnie najlepsze i wybrać odpowiednio dopasowaną do swoich potrzeb. W kolejnym kroku trzeba będzie wypełnić krótki wniosek zawierający niezbędne dane, a na koniec pozostaje jedynie opłacić polisę.

Jak widać zarówno znalezienie, jak i opłacenie polisy narciarskiej jest bardzo proste, a ceny takiej ochrony zaczynają się już od około 3,29 PLN za dzień. Trudno więc zrozumieć osoby, które nie dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.