• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Czy warto kupić tunele dla kota? To na pewno Cię zaskoczy!

Tunele dla kota to ostatnio jedne z najbardziej popularnych zabawek dla pupila. Zachęca czworonoga do aktywności fizycznej, zaje wiele zabawy, może być też fantastyczną kryjówką i miejscem do odpoczynku. Czy wiesz, czemu Twój kot potrzebuje tunelu?

Czym może być dla kota tunel

Powiedzmy sobie to szczerze: zabawy kotów są raczej specyficzne. Nie zawsze wiemy, co tak naprawdę sprawia, że kot lubi jakąś zabawkę. O ile drapak, czy wędka mają swój jeden konkretny cel, tunel jest jednym z najbardziej wszechstronnych gadżetów dla pupila - nie każdy wie, że z tunelu będzie się cieszył także mały pies.

Tunel jako kocia kryjówka

Koty to zwierzęta, które lubią obserwować otoczenie z ukrycia. To właśnie dlatego coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju domki dla kota. Tunel daje kotu tę samą możliwość, zwłaszcza jeżeli jest nieco dłuższy.

Tunel jako koci tor biegowy

Wiele kotów, zwłaszcza młodszych, uwielbia przebiegać szybko przez tunele - to dla nich doskonała forma zabawy. Będziesz zaskoczony szybkością swojego kota! Niektóre koty uwielbiają chować się w tunelu, a potem z zaskoczenia rzucać się na zabawkową piłeczkę - to przepis na doskonałą zabawę. Wiele tuneli ma doczepiane zabawki na sznurku - ptaki, myszki, czy miękkie puszki. Dodatkowy plus: Twój kot w ten sposób realizuje potrzeby wynikające z instynktu łowieckiego. Zabawa w polowanie wbrew pozorom może wpłynąć na uspokojenie się pupila.

Tunel jako miejsce relaksu dla kotów

Kiedy kot przyzwyczai się do tuneli, może poczuć się w nich na tyle bezpiecznie, by po zabawie zostać w środku i uciąć sobie małą drzemkę. To najlepszy dowód na to, że prezent bardzo podoba się kotu i uważa je za swoje schronienie.

Jak wybrać tunel dla kota

W każdym sklepie zoologicznym znajdziesz obecnie przynajmniej kilka różnych modeli tuneli w różnych rozmiarach. Jak więc wybrać idealny tunel dla swojego kota?

Koty często lubią dziwne z naszej perspektywy dźwięki, Szeleszcząca folia w tunelu może być dl kotów dodatkową zachętą do zabawy. Świetnym rozwiązaniem są tunele z nylonu, poliestru i pluszu - pierwsze są bardzo lekkie i łatwe do utrzymania w czystości, te drugie pokocha każde zwierzę, które będzie częściej odpoczywać w środku niż urządzać dzikie pościgi.

Tunele dla kota mają różne długości. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, by lepsze były krótkie, czy długie tunele - każdego kota zainteresuje coś innego. Długi tunel będzie idealny dla odważnego i ciekawskiego kota. Z drugiej strony - krótki tunel możesz kupić kotu, który dopiero buduję swoją pewność siebie.

Bardzo ważnym aspektem jest możliwość złożenia. Jeżeli wybierzesz składany tunel dla kota, nie musisz martwić się, czy zmieści się on w domu.

Czy warto kupić tunel dla kota

Tunel dla kota jest świetnym pomysłem na prezent dla ulubieńca. Dla niektórych to obowiązkowy element kociego wyposażenia - podobnie jak kuweta, miseczki, czy drapak.

Sprawdź, może Twój kot też pokocha zabawę w tunelu.