• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Dlaczego warto przyjechać do Stargardu Szczecińskiego?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. I choć dla wielu osób podróżowanie jest sposobem na spędzanie czasu niezależnie od pory roku, to jednak w okresie wiosenno-letnim, szczególnie wzrasta aktywność turystyczna. Nie tylko miejscowości nadmorskie cieszą się dużą popularnością podczas wakacji. Okazuje się bowiem, że podróżujący za kierunek wycieczek, obierają kursy w mniej oblegane miejsca. W poszukiwaniu spokoju i zasłużonego wypoczynku, warto wziąć pod uwagę Stargard Szczeciński. Miasto z roku na rok coraz bardziej się rozwija, dzięki czemu turyści znajdą tu szereg atrakcji. Co można zwiedzić w mieście Stargard? Które hotele Stargard oferują tanie noclegi na wysokim poziomie?

Co można robić w mieście Stargard?

Stargard Szczecińskim znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. To właśnie tutaj znajdują się wyjątkowe gotyckie zabytki wykonane z cegły. Rynek Staromiejski słynie z mnogości wartościowych obiektów jak np. Kolegiata Mariacka z XIII wieku. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się bramy strzegące miasta: Pyrzycka, Wałowa i Młyńska. Każda charakteryzuje się niezwykłą historią. Dlatego też mianowano je pomnikami historii. Wielbiciele średniowiecznych obiektów doceniają również baszty. W mieście Stargard jest ich kilka w tym m.in. najstarsza, mierząca aż 34 m wysokości Baszta Morze Czerwone z XIV wieku. Punktem obowiązkowym na mapie każdego turysty, zwiedzającego miejscowość jest również Arsenał. Obiekt zbudowano z cegły, a pochodzi z 1500 r.

Jakie dodatkowe atrakcje oferuje Stargard Szczeciński?

Strudzony zwiedzaniem turysta, zasługuje na chwilę wypoczynku i rozrywki. W mieście nie brakuje dodatkowych atrakcji, które wypełnią czas każdemu niezależnie od wieku. W centrum Stargardu znajduje się m.in. bowling czy galeria handlowa. Wieczorem zaś można udać się na seans filmowy do lokalnego kina SCK. A dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas, propozycję stanowią wyjątkowe szlaki rowerowe, pływalnia miejska, jak i korty tenisowe.

Jak znaleźć komfortowe i tanie noclegi w Stargardzie?

Najlepsze hotele w Stargardzie Szczecińskim gwarantują turystom wypoczynek na wysokim standardzie. W poszukiwaniu odpowiedniego noclegu, warto kierować się indywidualnymi preferencjami. Jedna z ciekawszych propozycji to hotel Stargard, będący świetną bazą do zwiedzania i korzystania z atrakcji miejskich. Obiekt nie znajduje się w ścisłym centrum miasta, dzięki czemu można tutaj odnaleźć spokój i zrelaksować się w towarzystwie cudownych roślin ogrodu na terenie kompleksu. Jednakże najważniejsze ośrodki turystyczne, zlokalizowane są w pobliżu. Z łatwością można się zatem przemieszczać między miejscem noclegowym, a głównymi atrakcjami Stargardu. Do dyspozycji gości oddane zostały komfortowe, a jednocześnie funkcjonalnie urządzone pokoje. Można w nich liczyć na wysoki standard wyposażenia oraz szereg udogodnień. W każdym pokoju znajduje się telewizja, a także Wi-fi. Hotel Stargard ma również restaurację na miejscu. Przygotowywane dania, jak i cała karta, zachwycają już na sam widok. W menu można spotkać się z propozycjami kuchni regionalnej, a także europejskiej. A każdy posiłek przygotowywany jest z najwyższej jakości produktów.

Hotel Stargard dla biznesu

Hotel Lord oferuje swoim gościom również w pełni wyposażone i klimatyzowane sale konferencyjne. Każda z nich posiada odpowiedni sprzęt audiowizualny, umożliwiający organizację eventów na europejskim poziomie. W odróżnieniu od innych hoteli, Lord gwarantuje odpowiednie warunki do przygotowania wydarzenia zarówno na 350 osób, jak i mniejszych kameralnych spotkań, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Bez wątpienia Stargard Szczeciński stanowi wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Nie brakuje tutaj atrakcji, które są inspiracją zarówno dla wielbicieli historii, jak i osób, poszukujących rozrywki oraz wypoczynku. Turyści mają do dyspozycji hotel z miłą obsługą oraz komfortowymi pokojami. Obiekt wpisuje się w aktualne trendy i potrzeby podróżnych. Poza tym jest również bezpiecznym i spokojnym miejscem noclegowym dla całych rodzin.