• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Działki na sprzedaż. Gdzie skutecznie sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż nieruchomości to niewątpliwie proces wymagający poświęcenia dużych pokładów energii oraz czasu ze strony sprzedającego, dlatego wiele osób stawia na pomoc doświadczonych biur nieruchomości. Jeżeli jednak decydujesz się na samodzielną sprzedaż, nie musisz martwić się, że Twoje ogłoszenie będzie latami wisiało na kartach jednego z portali z ofertami działek na sprzedaż. Wystarczy poświęcić chwilę na odpowiednie przygotowanie oferty. Chcesz usprawnić proces sprzedaży swojej nieruchomości? Zapoznaj się z najważniejszymi radami skutecznej sprzedaży działek.

Spraw, żeby Twój grunt był atrakcyjny w oczach kupujących

Istnieje wiele możliwości zwiększenia atrakcyjności Twojej nieruchomości, a co za tym idzie, zaproponowania lepszej ceny za m2 działki oraz przyspieszenia sprzedaży. Wartość działki zależna jest od wielu czynników, a na większość z nich możemy mieć realny wpływ. Dużo zależy jednak od tego, jak dużo czasu, energii oraz środków możemy aktualnie na to przeznaczyć.

Najprostsze czynności zwiększające atrakcyjność ziemi to zwyczajne uporządkowanie działki, zburzenie starych zabudowań oraz jej ogrodzenie. Niewiele osób decyduje się na kupno działki z obciążeniami, dlatego warto zadbać o uregulowanie stanu prawnego działki. Cena działki wzrośnie również, jeżeli postarasz się o doprowadzenie mediów (kanalizacja, prąd i gaz) oraz drogi asfaltowej lub drogi utwardzonej do granicy nieruchomości. Jeżeli powierzchnia działki nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wydanego przez gminę, można postarać się o jej uwzględnienie oraz wydanie warunków zabudowy. Dodatkowo warto wiedzieć, że działki o bardzo dużej powierzchni mają zazwyczaj mniejszą liczbę zapytań niż te dopasowane pod budowę domu jednorodzinnego, warto je wtedy podzielić i sprzedać jako kilka mniejszych.

„Sprzedam działkę budowlaną” — jak napisać poprawne ogłoszenie sprzedaży nieruchomości?

Każda, nawet najbardziej atrakcyjna działka potrzebuje odpowiednio przygotowanej oferty, dlatego warto poświęcić chwilę na jej szczegółowe opracowanie. Sprzedając ziemię, najlepiej postawić się w roli osoby kupującej i wypisać wszystkie informacje, które byłyby Ci potrzebne do podjęcia decyzji o kupnie takiej nieruchomości. Zgromadź je, przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty takie jak MPZP oraz Księga Wieczysta działki, które będą również przy sporządzaniu aktu notarialnego u notariusza. Przygotowując ogłoszenie szczególną uwagę zwróć na:

  • prosty i czytelny tytuł oferty
  • podanie dokładnej lokalizacji
  • wysokiej jakości zdjęcia działki i jej okolicy
  • wybranie reprezentacyjnego zdjęcia głównego
  • szczegółowy opis zawierający największe zalety działki
  • dane kontaktowe

Gdzie wystawić działkę na sprzedaż?

Inwestowanie w grunty to obecnie najbezpieczniejsza forma lokaty kapitału, dlatego na rynku nieruchomości nie brakuje chętnych na kupno nieruchomości, a szczególnie tych położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Działki nawet o pow. kilkuset metrów kwadratowych to doskonała inwestycja, której wartość będzie rosła z roku na rok. Potrzeba bliskości z naturą i ucieczki z dużych miast zainicjowała trend na kupowanie działek położonych w miejscach oddalonych od zatłoczonych regionów na rzecz terenów wiejskich. Dużą popularnością cieszą się również działki ROD.

Posiadasz działkę budowlaną, działkę rekreacyjną, działkę rolną lub działkę inwestycyjną na sprzedaż? Wypróbuj Buylando — portal pośredniczący w sprzedaży działek. Dodanie działki jest niezwykle proste oraz darmowe. Wystarczy odszukać działkę na mapie, kliknąć jej obszar, a następnie przejść do wypełniania formularza. Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla potencjalnych kupców z widoku mapy oraz z atrakcyjnego listingu, dzięki czemu będą oni zapoznani z dokładną lokalizacją działki oraz jej szczegółami.

Jeżeli nie masz czasu na odpowiednie przygotowanie oferty, skorzystaj z oferty Premium i zaufaj ekspertom z Buylando. Przygotują dla Ciebie materiały takie jak: zdjęcia i nagrania z drona, treści, materiały graficzne, niezbędne dokumenty, poprowadzą kampanię marketingową oraz zadbają o pierwszy kontakt z klientem, który następnie zostanie przekazany do Ciebie na podpisanie umowy sprzedaży.