• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Gdzie najtaniej na wakacje z Polski?

  • Globus

Wakacje za pasem i to już naprawdę ostatni dzwonek na rezerwację lotu na wymarzony urlop. Czy w tym roku najpopularniejsze zagraniczne kierunki znów okażą się tańsze niż wypoczynek w Polskich kurortach? Gdzie najtaniej polecieć na wakacje z Polski? Poniższy przegląd wakacyjnych destynacji pomoże Wam wybrać najtańsze opcje i cieszyć się wyjątkowym urlopem poza granicami kraju. Zapraszamy do lektury!

Gdzie na wakacje? W Polsce czy za granicą?

Gwałtownie rosnące ceny w ostatnim czasie sprawiły, że wakacje poza granicami kraju stały się ciekawą alternatywą i sporym odciążeniem naszych portfeli. Analiza najpopularniejszych ofert jasno pokazuje przewagę cenową wakacji w Bułgarii, Turcji, Grecji czy Egipcie nad urlopem w Polsce. Analizując ceny, które oferuje nam biuro podróży za wakacje w tych miejscach, które zazwyczaj dotyczą zakwaterowania w hotelach o wyższym standardzie (trzy – cztero- a nawet pięciogwiazdkowych), w opcji z wyżywieniem pełnym lub zawierającym śniadanie i obiadokolację, a także ewentualny koszt przelotu. W przypadku ofert w Polsce cena dotyczy najczęściej tylko samych noclegów lub pobytu z wyżywieniem w opcji śniadanie plus obiadokolacja. Przejazd nie jest uwzględniony, dlatego ostatecznie cena wzrasta. Porównując ceny pobytów w popularnych destynacjach za granicą z cenami w Polsce okazuje się, że te nad ciepłym morzem wychodzą bardzo atrakcyjnie cenowo. Dodatkowo pewną, słoneczną pogodę mamy jak w banku.

Gdzie najtaniej na wakacje z Polski?

Wśród najtańszych wakacyjnych kierunków, do których z łatwością udamy się z Polski od kilkunastu lat znajdują się te same sprawdzone destynacje. Największą popularnością cieszy się Bułgaria uznawana za wakacyjny hit. Przepiękne piaszczyste plaże, pewna pogoda i ciepłe morze, ogromna i różnorodna oferta hotelowa, doskonałe jedzenie, a także niskie ceny to gwarancja udanego urlopu za granicą. Za tygodniowy urlop w opcji All Inclusive w czterogwiazdkowym hotelu z przelotem i ubezpieczeniem zapłacimy już 1500 zł od osoby. Kolejnym miejscem, w które udamy się na tanie wakacje jest zyskująca na popularności Albania. Bardzo krótki lot, a nawet możliwość dojazdu samochodem na własną rękę zwiększają jej atrakcyjność. Bardzo przystępne ceny, ciepłe morze, a także ciekawa kultura i kuchnia sprawiają, że Albania to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Za tygodniowy urlop All Inclusive w cztero- a nawet pięciogwiazdkowym hotelu oraz przelot zapłacimy już nawet 1900zł co jest naprawdę szalenie kuszącą ofertą. Równie atrakcyjna okazuje się Turcja, która nadal przyciąga do siebie wielu naszych rodaków. Tu także bez problemu dolecisz bezpośrednim lotem z Polski ciesząc się tygodniowym wypoczynkiem z pełnym wyżywieniem za 1500 zł od osoby. Kraj ten to idealne miejsce na wakacje solo, z przyjaciółmi, a także dla rodzin z dziećmi.

A może odrobina egzotyki?

Jeśli marzy nam się odrobina egzotyki możemy wybrać wakacje w jednym z afrykańskich krajów takich jak sprawdzony i popularny Egipt, a także zachwycająca Tunezja z całym bogactwem zapachów i smaków. Zwłaszcza ta pierwsza destynacja nie wymaga przedstawiania. Egipt to idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok. Największe biura podróży takie jak Tui, Rainbow czy Itaka oferują nam bezpośrednie, czarterowe loty i bardzo atrakcyjne cenowo wakacje. To tu od 2 tys. zł za osobę spędzimy wymarzony czas ciesząc się wszystkimi udogodnieniami luksusowych wakacji. Na uwagę zasługuje również Tunezja, w której wypoczniemy już za 1700zł korzystając z Aqua parków zlokalizowanych na terenie hotelu i korzystając z pełnego wyżywienia wraz z napojami.

Biura podróży oferują nam wiele możliwości spędzenia wyjątkowych wakacji poza granicami naszego kraju, gdzie możemy cieszyć się idealną pogodą, ciepłym morzem i zachwycającą kulturą oraz kuchnią. Możliwość bezpośredniego przelotu z największych Polskich miast sprawia, że wakacje marzeń stały się na wyciągnięcie ręki.