• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Gdzie odradza się montaż klimatyzacji?

Klimatyzatory to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w domach, mieszkaniach, biurach, sklepach oraz budynkach użyteczności publicznej. Takie urządzenia mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko do schładzania powietrza, ale również jego dogrzewania.

Ponadto nowoczesne sprzęty oferują funkcję filtracji i pozwalają na ustawienie optymalnego poziomu wilgotności. Czy to oznacza, że klimatyzacja z montażem sprawdzi się w każdej sytuacji?

W jakich miejscach nie powinno instalować się klimatyzatorów?

Choć urządzenia są w stanie w dużym stopniu poprawić jakość oddychania i przebywania w pomieszczeniach, ich instalacja w niektórych miejscach nie jest najlepszym pomysłem. Wynika to z faktu, iż w pewnych specyficznych lokalizacjach i warunkach sprzęt może działać mniej efektywnie. Dużym błędem jest montaż w pomieszczeniach, gdzie znajduje się dużo kurzu, dymu oraz innych zanieczyszczeń. Niestety w takich przypadkach filtr w urządzeniu będzie zużywał się bardzo szybko.

Klimatyzacja z montażem nie jest wskazana bezpośrednio nad łóżkiem lub miejscem pracy. Po pierwsze, urządzenia generują pewien hałas, który choć niewielki, może utrudniać zaśnięcie lub skupienie się na zadaniach. Po drugie, bezpośredni nawiew jest niekomfortowy i może potencjalnie przyczyniać się do problemów zdrowotnych, takich jak bóle gardła czy podrażnienie oczu.

Gdzie jeszcze nie warto montować urządzeń?

Na efektywność działania urządzenia wpływa lokalizacja nie tylko jednostki wewnętrznej, ale również zewnętrznej. Ta druga nie powinna być instalowana w miejscach z małą przestrzenią do odprowadzenia ciepła. Złym wyborem są zatem wąskie przejścia czy zaułki. Taka lokalizacja może być przyczyną znacznego obniżenia efektywności działania.

Decydując się na klimatyzację z montażem, warto zaufać radom profesjonalistów, którzy zajmą się usługą instalacji. Są oni w stanie dokładnie ocenić specyfikę danego miejsca i zdecydować, jaka lokalizacja będzie najbardziej odpowiednia.

Zgłoś się po fachowców! Kalor - klimatyzacja z montażem Kraków