• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Sztuka koloru: jak dobierać barwy do łazienki?

  • umywalka

Prawidłowy dobór barw do łazienki może przekształcić tę przestrzeń w osobisty azyl relaksu i odprężenia. Niezależnie od tego, czy stawiasz na pastelowe odcienie, czy też decydujesz się na odważne, nasycone kolory, pamiętaj, że kolory w łazience mają moc wpływania na twoje samopoczucie.

Kolory naturalne: harmonia i spokój

Barwy inspirowane naturą, takie jak błękit, zielenie czy brązy, są doskonałym wyborem, jeśli pragniesz stworzyć w łazience klimat spokoju i harmonii. Te kolory doskonale komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień czy szkło. Właśnie to, sprawia, że są one idealnym tłem dla kolorowej armatury i innych elementów wyposażenia łazienki.

Jasne barwy do małych łazienek

Jeżeli zastanawiasz się, jakie kolory do łazienki wybrać, aby optycznie powiększyć przestrzeń, odpowiedzią są jasne barwy. Biel, jasny szary czy pastelowy róż optycznie powiększą przestrzeń, dodadzą jej lekkości i świeżości.

Ciemne barwy dla odważnych

Jeżeli pragniesz stworzyć w łazience wyrazisty, nietuzinkowy klimat, nie bój się sięgać po odważne kolory. Granat, ciemna zieleń czy czerń to barwy, które dodadzą łazience indywidualnego charakteru. Nie musisz jednak decydować się na ciemne płytki. W projektach aranżacyjnych coraz częściej można zobaczyć na przykład na czarne miski WC lub umywalki na tle jasnej ceramiki.

Szarość i niebieski w nowoczesnej odsłonie

Nowoczesne łazienki coraz częściej eksperymentują z odcieniami szarości, które dodają pomieszczeniu elegancji i minimalistycznego charakteru. Szarość świetnie współgra z metalicznymi dodatkami, takimi jak chromowane baterie czy srebrne akcesoria. Innym popularnym wyborem są odcienie niebieskiego, które kojarzą się ze świeżością i spokojem. Jasne błękity mogą nadać łazience przyjemny, przyjazny klimat, podczas gdy ciemniejsze odcienie dodadzą jej elegancji.

Kolory w łazience mają niebagatelne znaczenie. Wybór odpowiednich barw jest kluczem do stworzenia przestrzeni, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim przyjazna dla oka i zmysłów.