• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jak przygotować kampera na jesienny wyjazd w góry?

Podróżowanie kamperem bywa niezmiernie przyjemne nie tylko w okresie wakacyjnym. To także świetny pomysł na jesienną wycieczkę w góry, by móc rozkoszować się wielobarwnym pięknem krajobrazu. Wystarczy tylko dobrze przygotować się na wyjazd.

Co trzeba ze sobą zabrać? Jakie wyposażenie powinno trafić do kampera, by cieszyć się urlopem? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Jesień w kamperze – znajdź miejsce noclegowe w Pieninach

Nasze Pieniny to idealny cel wycieczek o każdej porze roku. Szczególnie jesienią górskie szlaki przyciągają feerią kolorów i zachwycającymi widokami, przy nieco mniejszym obłożeniu najpopularniejszych szlaków. Warto odwiedzić Wąwóz Homole, wybrać się na Trzy Korony lub skorzystać ze spływu Dunajcem.

Zanim zaczniemy planować trasy, trzeba przemyśleć kwestie noclegowe, zwłaszcza jeśli zamierzamy pojechać w góry kamperem. Na szczęście również o tej porze roku można liczyć na wiele pól kempingowych z bogatym zapleczem, znajdujących się w dogodnych lokalizacjach. Skorzystanie z takiego rozwiązania gwarantuje większe bezpieczeństwo i wygodę, dostęp do energii elektrycznej i miejsce do uzupełniania zapasów wody. Pamiętajmy również o tym, że o ile nocowanie „na dziko” w kamperze w Polsce jest dozwolone, o tyle zdarzają się miejsca z ograniczeniami i zakazami.

Najważniejsze wyposażenie na wyjazd w góry – co musi trafić do kampera?

Co musi się znaleźć w kamperze, jeżeli planujemy wypad w góry? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb. Dotyczy to zwłaszcza wyposażenia sekcji kuchennej, dziennej, sypialnej czy łazienkowej. Nie zapomnijmy o tym, by sprawdzić ogrzewanie – wieczory bywają już bowiem naprawdę chłodne. Warto również wyposażyć się w maty termiczne na szyby – potrafią chronić nie tylko przed nagrzewaniem się wnętrz od słońca, ale też przed stratami ciepła w zimniejszym okresie.

A co ze sprzętem wycieczkowym? Do pieszych wędrówek przyda się oczywiście wygodne obuwie trekkingowe i ciepła odzież, apteczka, prowiant i woda oraz inne drobiazgi, zaliczane do tak zwanego EDC, czyli everyday carry (rzeczy, które zawsze warto mieć pod ręką), jak telefon, powerbank, latarka etc. Miłośnicy wycieczek rowerowych zabiorą ze sobą do kampera pełny sprzęt, pozwalający na skorzystanie z malowniczych tras wzdłuż Dunajca lub Jeziora Czorsztyńskiego.

Na potrzeby samego biwakowania na polu kempingowym warto wyposażyć się w zestaw mebli rozkładanych, w tym stół i krzesła. Przydaje się również dodatkowe, przenośne zadaszenie, które zapewnia swobodę przebywania na zewnątrz nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie. Dzięki nim z przyjemnością spożywa się posiłki lub wypoczywa po całym dniu w trasie. Wszystko, co może się przydać da się znaleźć choćby na stronie: InterCamp.pl.

Dlaczego warto wybrać się w góry kamperem?

Co daje kamper w górach? To przede wszystkim olbrzymia swoboda. Można skorzystać z jednego miejsca noclegowego i z przyjemnością eksplorować okolicę. Innym rozwiązaniem są wycieczki objazdowe, by jak najlepiej poznać większy obszar. Gdy mamy własny pojazd, nie musimy martwić się o standard i obsługę hotelową, ani przejmować się dostępnością lokali gastronomicznych – wszystko, czego potrzebujemy mamy przecież w naszym domu na kółkach.

Kamper to swoboda planowania trasy, niezależność i wygoda, wynikająca z personalizacji przestrzeni i zaopatrzenia się we wszystkie przedmioty, które mogą się przydać w trasie. To radość z odkrywania mniej uczęszczanych lokalizacji na własnych zasadach i we własnym tempie, przy równoczesnym ograniczeniu wydatków.

Przyjemne wędrowanie po górskich szlakach - jesienny wyjazd kamperem

Pieniny jesienią dostarczają wielu atrakcji, z których naprawdę trzeba skorzystać. Warto odkryć je dla siebie, odwiedzając bardziej i mniej popularne miejsca. Jednym z pomysłów na taki wyjazd jest skorzystanie z odpowiedniego pojazdu kempingowego.