• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Jak spakować walizkę na wakacje?

Pakowanie walizki na wakacje to jedno z kluczowych zadań, które zawsze towarzyszą nam przed podróżą. Niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonymi turystami, czy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z podróżami, odpowiednie zaplanowanie i organizacja pakowania mogą znacząco wpłynąć na nasze doświadczenie podczas wakacji. W końcu nikt nie chce marnować urlopu na poszukiwanie w sklepach przedmiotów, które przez nieuwagę pozostały domu. Dzięki naszym wskazówkom i poradom w te wakacje niczego nie zapomnisz spakować!

Co spakować na wakacje? Lista

Przygotowanie się do wakacji rozpoczynamy od starannego opracowania listy rzeczy, które zamierzamy zabrać ze sobą. Przy jej tworzeniu warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak cel podróży, długość pobytu, warunki pogodowe oraz planowane aktywności. Np. jeśli wyjeżdżasz na 7 dni, zapakuj 8 koszulek; gdy Twój urlop trwa 3 dni, to wystarczą Ci tylko 4 sztuki. Jeśli wybierasz się nad morze, pamiętaj o stroju kąpielowym i karimacie, z kolei jadąc w góry, weź buty trekkingowe.

Oczywiście są przedmioty, które musimy ze sobą mieć niezależnie od rodzaju planowanej podróży. Są to przede wszystkim:

  • Odpowiednie dokumenty podróżne takie jak paszporty, bilety lotnicze czy rezerwacje hotelowe (dwa ostatnie są z reguły dostępne w formie elektronicznej, jednak warto je mieć także na papierze w razie nagłej awarii telefonu).
  • Przedmioty do higieny osobistej - szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, krem z filtrem etc. Warto wziąć pod uwagę, że jeśli lecimy za granicę, to w bagażu podręcznym płyny i aerozole muszą się znajdować w opakowaniach do 100 ml objętości, w jednej przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności nieprzekraczającej 1 litra. 
  • Pieniądze, jeśli lecimy do innego kraju i chcemy posługiwać się gotówką warto przewalutować przynajmniej część pieniędzy już przed wyjazdem (dlatego, że możemy mieć np. problemy z dostaniem się do kantoru za granicą). 
  • Telefon, ładowarkę i np. słuchawki, czy czytnik e-booków.

Sporo osób wierzy w to, że ilość zabieranych rzeczy należy ograniczyć do niezbędnego minimum, ponieważ podróżowanie ze zbyt wielką i ciężką walizką może generować niepotrzebny stres i utrudnić nam poruszanie się. Z tego względu niektórzy decydują się na kupowanie poszczególnych przedmiotów już na miejscu destynacji. Bywa to jednak ryzykowne, ponieważ nie wiemy jakie sklepy tam znajdziemy i czy produkty w nich dostępne będą odpowiadać naszym potrzebom. Polecamy zrobić niezbędne zakupy przed wyjazdem, np. w sieci hipermarketów https://www.kaufland.pl/.

Pakowanie walizki na wakacje może być zarówno przyjemnym, jak i skutecznym procesem, jeśli podejdziemy do niego z odpowiednią starannością i organizacją. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!