• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jak spędzić ciekawe wakacje na Mazurach? Wybierz czarter jachtu!

  • jacht na morzu

Wakacje 2024 już się rozpoczęły dla wielu osób. Jeśli nie masz zarezerwowanego urlopu to pora zrobić to jak najszybciej. Mazury, kraina polskich jezior zaprasza na udane wakacje. Tutaj można spędzić urlop na wiele sposobów, między innymi odpoczywając w hotelach ze spa, małych pensjonatach czy pływając na jachcie. Ten ostatni sposób staje się w Polsce coraz popularniejszy. Jak wyczarterować taki jacht i kiedy możemy bez problemów samodzielnie na nim pływać?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wyczarterować jacht żaglowy lub jacht motorowy
  • jakie jachty możemy wyczarterować
  • dlaczego warto wybrać wakacje na jachcie

Na Mazurach możemy podziwiać piękno przyrody, spacerować, jeździć na rowerze, zażywać kąpieli społecznych, kąpać się w jeziorach lub pływać na jachtach czy łódkach. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię jest to coraz chętniej wybierany sposób spędzenia wakacji. W dodatku nie jest to wcale takie trudne i drogie jak by się wydawało.

Czarter na Mazurach. Dlaczego jachty motorowe lub jachty żaglowe to świetny sposób na wakacje na Mazurach?

Na Mazurach możemy robić wiele rzeczy: jeździć na rowerze, podziwiać piękno przyrody i spacerować, spędzać czas nad jeziorem. Warto też zastanowić się nad tym, czy czarter jachtów na Mazurach to dobry sposób na wakacje. Dzięki temu możemy przemieszczać się po polskich jeziorach mazurskich dodatkowo podziwiając krajobraz, a jednocześnie być na pokładzie miejsca, gdzie możemy przygotować sobie posiłek, a także spędzić nocleg. Koszt takich wakacji zależy od wielkości jachtu jaki chcemy wypożyczyć. Warto też pamiętać o tym, że do pilotowania części jachtów musimy mieć odpowiednie uprawnienia. Jachty są komfortowo wyposażone, mają aneks kuchenny i miejsce do spania. Spokojnie możemy tam pływać całymi rodzinami bądź z paczką przyjaciół.

Do wyboru mamy jachty motorowe i jachty żaglowe. Czarter jachtów motorowych jest bardziej popularny, ponieważ są one mniejsze i niektóre nie wymagają uprawnień do sterowania nimi. Jacht żaglowy jest bardziej skomplikowany w sterowaniu i zwykle wymaga patentu żeglarskiego.

Czarter jachtów żaglowych i motorowych na Mazurach - jak to zrobić?

Jeśli interesuje cię czarter jachtu na Mazurach wystarczy wyszukać odpowiednią stronę internetową firmy, która oferuje taką usługę, wybrać odpowiedni jacht, sprawdzić, czy mamy odpowiednie uprawnienia do sterowania wybranym przez siebie jachtem, a następnie zarezerwować termin i opłacić go. Pamiętajmy też by sprawdzić warunki panujące na jachcie i to, ile osób może na nim przebywać. W ten sposób zaplanujemy całe nasze wakacje oraz budżet na nie. Jeśli chodzi o uprawnienia dotyczące sterowania jachtem to warto zwrócić uwagę na parametry jachtów. W zależności od wielkości jachtu musimy mieć odpowiednie uprawnienia (patent żeglarski) lub nie. Warto dokładnie przeanalizować informacje na stronie internetowej firmy, od której mamy wyczarterować jacht, dzięki temu będziemy wiedzieć na co możemy liczyć i unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

Ile kosztuje czarter jachtów na Mazurach?

Koszt czarteru jachtu na Mazurach zależy od wielkości jachtu i jego standardu. Jachty można wynająć już od 250 zł za dobę, np. w firmie https://nordjacht.pl/. Wszystkie jachty są regularnie remontowane, sprzątane i konserwowane. Są to jachty zadbane, oferujące określony standard wypoczynku. Warto także sprawdzić warunki czarteru i to czy podpisujemy umowę. Wyczarterować jacht można nawet na siedem dni według określonych warunków na stronie firmy oferującej czarter jachtu. W razie wątpliwości warto dopytać firmę oferującą taką usługę o szczegóły, by mieć pewność, że na wakacjach będziemy czuć się komfortowo.