• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jak wybrać wiatrak do sypialni?

  • wiatrak

Upały w Polsce potrafią zaskoczyć już w maju, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w pomieszczeniach. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić, zarówno ze względów finansowych, jak i konstrukcyjnych budynku. Istnieją również inne możliwości ochłodzenia pomieszczeń. Jednym z nich są wentylatory. Sprawdź, jak dobrać wiatrak, by noce stały się przyjemniejsze.

Dlaczego wiatrak w sypialni to dobry pomysł?

Wysoka temperatura w pomieszczeniu nie sprzyja ani regeneracji, ani koncentracji. Pojawia się dyskomfort, ospałość, a organizm trudniej się regeneruje. W dzień warto zrezygnować z wietrzenia – gorące powietrze, które pozostaje nieruchome, wpadnie do wnętrza, a w efekcie w pomieszczeniu zrobi się duszno. Na czas, w którym promienie słoneczne padają na okna sypialni najlepiej opuścić rolety lub całkowicie zaciemnić pomieszczenie grubymi zasłonami. Okna otwieraj dopiero po zachodzie słońca. Możesz pozostawić je otwarte na noc. Warto zamontować również moskitiery, które ograniczają przedostawanie się do wnętrza owadów takich, jak ćmy czy komary. Proces wietrzenia znacząco przyspieszy również wiatrak. Dzięki niemu wprowadzone w ruch powietrze będzie chłodniejsze, a Ty łatwiej zaśniesz. Sprawdź, na stronie https://magazyn.ceneo.pl, jakie modele aktualnie najczęściej wybierają klienci!

Jaki wentylator do sypialni wybrać?

Każdy wiatrak emituje dźwięk, dlatego warto postawić na taki, który pracuje stosunkowo cicho. Z klasycznych rozwiązań z łopatkami najlepiej sprawdzi się model biurkowy. Jest niewielki, pracuje cicho i można go postawić nawet na nocnym stoliku. Modele emitujące niski poziom hałasu znajdziesz na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/bardzo-cichy-wentylator-pokojowy. Jeżeli zależy Ci na mobilności, postaw na urządzenie ładowane przy pomocy kabla USB. Dzięki temu możesz go dowolnie przestawić. Drugą opcją, często wybieraną jako cichy wiatrak do sypialni, jest model kolumnowy. Nie ma klasycznych łopatek, które obracają się dookoła, ale mniejsze, zamontowane pod obudową. W zależności od modelu korpus może się obracać, a podstawa pozostaje nieruchoma. Taki sprzęt świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, z powodzeniem może stanąć w kącie czy przy oknie. Klasyczne wiatraki z okrągłą czaszą będą dobrym rozwiązaniem do większych pomieszczeń. Często posiadają również regulację wysokości nóżki, co pozwala na optymalne dopasowanie do Twoich potrzeb.

Odpowiednio wydajny wentylator sprawi, że temperatura w pomieszczeniu spadnie, a odpoczynek będzie przyjemniejszy. Dobrej jakości wiatrak sprawdzi się również w trakcie wykonywania różnych aktywności w domu czy podczas pracy zdalnej. Ustawiony pod oknem wtłoczy do środka chłodniejsze powietrze, dzięki czemu przyspieszysz proces wietrzenia. Wybierz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom!