• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jakie drzwi najlepiej wyciszają?

  • drzwi

Uporczywe dźwięki dochodzące z klatki schodowej czy hałasujący domownicy potrafią uprzykrzyć życie i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Hałas, przed którym trudno uciec nawet w zakątku własnych czterech ścian to źródło stresu i nieustannego zmęczenia. Montaż drzwi akustycznych to doskonałe rozwiązanie, które skutecznie wyciszy nasze mieszkanie lub domowe biuro. Jeśli rozważasz ich zakup koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, które drzwi najlepiej wyciszą domową przestrzeń!

Po co nam drzwi wygłuszające?

Drzwi do pokoju o właściwościach wyciszających jeszcze do niedawna uznawane były za kosztowną fanaberię. Od kilku lat widocznie wzrasta ich popularność co spowodowane jest koniecznością pracy z domu oraz większą świadomością negatywnych skutków życia w hałasie. Praca zdalna w towarzystwie dźwięków przenikających do domowego biura jest niesamowicie frustrująca i niekomfortowa. Usypianie dziecka, gdy za ścianą hałasują domownicy wydaje się ponad nasze siły, a nocne pobudki z powodu głośnych dźwięków z klatki schodowej potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Drzwi akustyczne potrafią skutecznie rozwiązać każdy z tych problemów, gwarantując nam zauważalne ograniczenie hałasu dobiegającego z sąsiednich pomieszczeń.

Kiedy wybór drzwi tego typu będzie najlepszym wyjściem? Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, jeśli Twoja praca wymaga komfortowych warunków, a dźwięki domowego rozgardiaszu przeszkadzają Ci w skupieniu, a także wtedy, kiedy hałas dochodzący z zewnątrz przekracza bezpieczną dla zdrowia granicę 40 dB. Drzwi akustyczne sprawdzą się nie tylko w domowej przestrzeni, ale również w budynkach użyteczności publicznej, biurach czy hotelach.

Jakie drzwi akustyczne najlepiej wyciszają?

Drzwi akustyczne różnią się od siebie w zależności od tego, czy przeznaczone są do użytku jako skrzydła pokojowe czy jako drzwi zewnętrzne wewnątrzklatkowe. Te drugie montowane są w blokach kub kamienicach i posiadają dodatkowe właściwości takie jak systemy antywłamaniowe, odporność na ogień czy dymoszczelność. Drzwi wewnętrzne o zwiększonych parametrach akustycznych zapewniają poziom wygłuszenia na poziomie 32 dB, a solidne drzwi akustyczne tłumią bardzo głośne dźwięki o natężeniu nawet 50 dB.

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi akustyczne? Przede wszystkim na ich budowę. Im większa gęstość materiału wypełniającego skrzydło tym lepsza izolacja. Najczęściej w tym celu stosuje się płyty wiórowo-otworowe, które wpływają na stabilność i trwałość drzwi. Duże znaczenie mają także zastosowane uszczelki i ich sposób przylegania do futryny, a także próg opadający. Im ściślej tym mniej dźwięków przenika do wnętrza. W przypadku drzwi wewnątrz klatkowych polecane są modele, które dodatkowo wzbogacono o systemy antywłamaniowe takie jak bolce antywyważeniowe i specjalne zamki, które utrudnią włamywaczom dostanie się do środka. Takie drzwi wejściowe dodatkowo zapewniają nam doskonałą izolację termiczną, co ma ogromne znaczenie w przypadku, kiedy mieszkanie usytuowane jest na parterze.

Wybierz drzwi akustyczne pasujące do aranżacji

Oprócz odpowiednich parametrów drzwi akustyczne powinny być również estetyczne i pasować do wybranej przez nas aranżacji. W dostępnych ofertach producentów znajdziemy modele pełne, a także z przeszkleniem w formie bezpiecznej, transparentnej szyby. Ten dodatkowy element sprawia, że drzwi wydają się lżejsze przez co doskonale sprawdzą się w stylizacjach w duchu skandynawskim czy boho.

Wśród najmodniejszych wzorów znajdziemy te w jednolitym matowym kolorze lub z połyskującym wykończeniem, którymi ozdobimy wnętrza nowoczesne, minimalistyczne oraz glamour. Doskonale we wnętrzu będą się prezentować skrzydła pokryte drewnopodobną okleiną wiernie imitującą naturalne drewniane usłojenie. Dostępne w wielu popularnych wybarwieniach takich jak dąb, orzech, jesion, akacja czy wciąż cieszący się ogromną popularnością odcień wenge. Drzwi akustyczne drewnopodobne to świetny wybór do klasycznych pomieszczeń, a także niezwykle modnych wnętrz inspirowanych naturą i ekologią.

Jeśli w Twoim domu przeszkadza Ci hałas i zgiełk to warto rozważyć zakup drzwi akustycznych. Dzięki nim będziesz cieszył się cichym i spokojnym miejscem do odpoczynku po długim dniu.