• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jakie rowery elektryczne są najlepsze w góry?

Jednoślady z napędem elektrycznym są świetnym wyborem dla osób w każdym wieku i zainteresowanych zarówno codziennym przemieszczaniem się w mieście, jak i bardziej ekstremalną jazdą. Coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru górskiego z napędem elektrycznym, by cieszyć się świetnymi wrażeniami z większymi możliwościami. Sprawdźmy więc, jakie rowery elektryczne są najlepsze w góry.

Model z wydajną jednostką

Wybierając rowery elektryczne o charakterze górskim szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zastosowany w nich silnik. Ze względu na ograniczenie maksymalnej prędkości, z jaką mogą poruszać się rowery elektryczne w Unii Europejskiej, do 25 km/h, każdy z modeli będzie wyposażony w silnik o mocy nominalnej 250W. Jednak moc maksymalna jednostki może być wyższa, co jest bardzo ważne w rowerach MTB. Te muszą mieć wystarczająco mocy, by bez problemu wspierać użytkownika nawet na najcięższych podjazdach. Markowe rowery elektryczne produkowane są z zastosowaniem wysokiej jakości komponentów, dzięki czemu mamy pewność, że stosowane w nich silniki będą odpowiednio przystosowane do celu, do jakiego został zaprojektowany dany model.

Amortyzacja – przednia czy pełna?

Na rynku jednośladów górskich znajdziemy modele typu hardtail – z wyłącznie przednią amortyzacją, a także full suspension – z amortyzatorami w widelcu i okolicach siodełka. Wybór zastosowanej amortyzacji zależy zarówno od naszych oczekiwań, jak i tras, jakie chcemy pokonywać.

Warto poważnie zastanowić się nad swoimi umiejętnościami. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą górską, to pełna amortyzacja z pewnością nie będzie nam potrzebna. Z czasem możemy zmienić rower, a zbyt zaawansowana maszyna nie będzie nam potrzebna od pierwszych wypraw w góry.

Osoby zaawansowane także nie zawsze potrzebują pełnej amortyzacji. Jeżeli wybieramy trasy szybkie, pozbawione nadmiernej ilości kamieni czy gałęzi, które mogą nas pozbawić przyczepności, a także częściej podjeżdżamy niż zjeżdżamy, to rowery elektryczne hardtail są dla nas lepszą propozycją.

Rowery elektryczne przystosowane do płci użytkownika

Wśród bardziej zaawansowanych propozycji znajdziemy głównie rowery elektryczne męskie, które mogą służyć również kobietom. Często nie trzeba dokonywać w nich modyfikacji by zapewniały komfort jazdy płci przeciwnej. Rowery elektryczne damskie wyróżniają się obniżoną górną rurą ramy oraz zastosowaniem komponentów lepiej przystosowanych do kobiecej anatomii. Wielu producentów stawia na przystosowanie geometrii tak, by była ona bardziej komfortowa dla pań. Jeżeli więc interesuje nas maksymalny komfort, powinniśmy zwracać uwagę na oznaczenia zastosowane przez producenta. W przypadku jazdy górskiej jednak często różnice są drobne.

Jeżeli interesują Cię rowery elektryczne górskie, zdecydowanie wybierz się do profesjonalnego sklepu rowerowego, takiego jak BikeSalon. W nim znajdziesz szeroki wybór markowych modeli charakteryzujących się najlepszymi właściwościami i zastosowaniem komponentów przystosowanych do charakteru jednośladu. Rowery elektryczne Warszawa obejrzysz w placówkach przy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Jeżeli jednak preferujesz zakup przez internet, rowery elektryczne online dostępne na stronie bikesalon.pl z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.