• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać?

Sezon wakacyjny w pełni, a ubezpieczenie turystyczne to dla wielu osób dalej niewiele znaczący dodatek do wyjazdów. Warto się jednak pochylić nad tego typu polisami, ponieważ w doskonały sposób rozszerzają one ochronę, jaką daje europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, pomogą poradzić sobie w trudnej sytuacji w czasie wyjazdu na terenie kraju czy za granicę i przede wszystkim ograniczyć koszty związane z akcją ratunkową lub pobytem w szpitalu w innym kraju. Z kilku innych powodów też warto sięgnąć po turystyczne ubezpieczenie.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Klienci zwracają uwagę na różnego rodzaju aspekty, wybierając ubezpieczenie podróżne. Wiele zależy od tego, gdzie się będzie odpoczywać i w jaki sposób. Czasem ochroną trzeba objąć także elementy sprzętu sportowego, ważne jest pokrycie kosztów leczenia oraz oczywiście opcja odpowiedzialności cywilnej. Gdy ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów ekstremalnych, też trzeba się liczyć, że składka będzie wyższa, ponieważ ryzyko jest większe, a koszty leczenia też mogą zaskoczyć. Jak widać, polisa powinna być szyta na miarę i niektórzy bardzo uważnie składają wszystkie elementy, by jak najlepiej odpowiadały potrzebom i ochronę ubezpieczeniową dopasowują do siebie, wybranego środka transportu czy też sposobu odpoczywania. I wówczas można spokojnie odpoczywać, zwiedzać, trenować, a sama polisa nie jest wielkim obciążeniem dla budżetu.

Znajdź odpowiednie ubezpieczenie kosztów leczenia

Pewnym standardem staje się ubezpieczenie bagażu oraz ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków czy wspomniane już OC. Warto jednak na starcie podkreślić, że tego typu polisy powinny nam towarzyszyć na każdym wyjeździe – nie tylko tym związanym z dużym ryzykiem. Wypadek, kontuzja, choroba czy inne nieprzyjemne sytuacje  mogą się zdarzyć każdemu i w każdym miejscu, a coraz częściej wybierane ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu chronić będzie interesu podróżnego nawet gdy musi on odpuścić wyjazd z różnych przyczyn. Więcej o polisach możesz przeczytać na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Sprawdź zasady w ogólnych warunkach ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne nie jest zbędnym wydatkiem i oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby się nie przydało. Statystycznie też w dalszym ciągu niewielu Polaków decyduje się na taką ochronę, a w przypadku wyjazdów zagranicznych wydaje się ona być po prostu konieczna. Tu argumentem są przede wszystkim koszty leczenia, transport medyczny, zabiegi wychodzące poza podstawową opiekę lekarską czy też wykonywane w gabinetach prywatnych, a nawet przewóz zwrot. Nieco z innej strony dużym wsparciem w trudnej sytuacji będzie ubezpieczenie bagażu podróżnego, ochrona w przypadku odwołania lotu, pomoc prawna czy assistance. Paleta jest bardzo duża, więc warto poświecić chwilę i wybrać te opcje, które faktycznie są na danym wyjeździe konieczne. Tu nie ma szablonów oraz rozwiązań uniwersalnych.

Ubezpieczenia turystyczne jest produktem obowiązkowym, ale warto je mieć, bo w przypadku nieszczęścia czy potrzeby świadczenia usługi w gabinecie prywatnym będzie chronić nasze zdrowie, życie, a także portfel. Obecnie polisę można wykupić online, a wygodne płatności online obsługiwane przez banki sprawiają, że wszystko zajmie kilka chwil, a potem można jechać. Ważna jest oczywiście to, jaka suma ubezpieczenia turystycznego zostanie zaproponowana oraz jej szczegółowy zakres dotyczący kosztów leczenia, ochrony bagażu podróżnego czy też sprzętu sportowego. Za każdym razem trzeba się zapoznać z regulaminem świadczenia usług, żeby wiedzieć, na co się tak naprawdę zgodziliśmy.