• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Kamperem w Pieniny - podpowiadamy!

  • kamperem w górach

Dlaczego warto wybrać się kamperem w Pieniny? Jak się przygotować? O jakim wyposażeniu warto pomyśleć? Co zaplanować? Zapraszamy!

Ruszamy kamperem w Pieniny!

Pieniny, malownicze pasmo górskie w południowej Polsce, to raj dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Podróżowanie kamperem po tym regionie to nie tylko możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą, ale także szansa na odkrycie uroków i atrakcji, których podczas normalnych wycieczek możesz nie doświadczyć! Jeśli marzysz o wyjeździe kamperem w Pieniny, specjaliści z centrumkempingowe.pl podpowiedzą i pomogą Ci zaplanować niezapomnianą podróż!

Zacznij od wyposażenia kampera!

Kompletując niezbędne wyposażenie na wyjazd, postaw na maksymalne korzystanie z uroków przyrody i czerpania z pięknej pogody naszych polskich gór. Warto wyposażyć się w solidny i markowy przedsionek do kampera, który pomoże lepiej zorganizować przestrzeń wokół samochodu oraz korzystać ze świeżego powietrza nawet w przypadku załamania pogodowego!

Oczywistym jest, że warto także zabrać ze sobą niezbędny sprzęt turystyczny. Buty trekkingowe, kijki nordic walking czy rower - jeżeli jesteś fanem wycieczek rowerowych, a Pieniny są pod tym kątem absolutnie niezrównanym miejscem w Polsce!

Wybierz optymalną trasę

Zanim wyruszysz w podróż, warto dokładnie zaplanować trasę. Pieniny oferują wiele atrakcji, ale także wąskie i kręte drogi, które mogą być wymagające dla większych pojazdów. Zalecamy wybór trasy dostosowanej do wielkości i rodzaju kampera, aby uniknąć niepotrzebnych trudności.

Warto skorzystać z porad ludzi, którzy takie podróże mają już za sobą! Grupy na Facebooku, fora dyskusyjne. Ba! Możesz skontaktować się z nami, a na pewno pomożemy w wyborze trasy, wyposażenia i dopięciu wszystkiego na ostatni guzik!

Zarezerwuj pole kempingowe

Podróżowanie kamperem lub z przyczepą kempingową to wolność i swoboda, ale w sezonie letnim popularne miejsca mogą być zatłoczone. Zalecamy wcześniejszą rezerwację miejsc na nocleg, zwłaszcza jeśli planujesz zatrzymać się na polach kempingowych lub parkingach dla kamperów. W ten sposób unikniesz stresu związanego z poszukiwaniem wolnego miejsca na nocleg.

Raczej odradzamy nocowanie na dziko! Raz, że kontrole i mandaty są ostatnią większe niż kilka lat wcześniej, a dwa, że pola namiotowe i kempingi są po prostu bezpieczniejsze. Takie wyjazdy są po to, aby czuć się dobrze i wypocząć - lepiej dmuchać na zimne!

Wcześniej wybierz atrakcje!

Oprócz odpowiedniego wyposażenia i rezerwacji miejsc noclegowych, warto również zaplanować atrakcje, które chcesz odwiedzić podczas podróży kamperem. W przypadku wyjazdu do Pienin, możesz zdecydować się na wspinaczkę na Trzy Korony, spacer wąwozem Homole, czy też spływ Dunajcem. Nie zapomnij także o odwiedzeniu słynnego przełomu Dunajca z malowniczymi skałami oraz zamkiem w Niedzicy, który zachwyci Cię swoją historią i niezwykłą architekturą. Wybór atrakcji zależy od Twoich zainteresowań i preferencji, dlatego warto wcześniej zapoznać się z ofertą turystyczną regionu i dostosować plany podróży do własnych upodobań.