• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Lot balonem - spełnij swoje marzenia

Lot balonem to niesamowita przygoda, która na długo zostanie w Twojej pamięci. Dowiedz się jak przebiega lot i jakie czekają na Ciebie atrakcje. Na pewno gwarantujemy wiele pozytywnych emocji i satysfakcję ze swojej odwagi.

Leciałam balonem!

Marzy Ci się niezapomniana przygoda? A możesz chcesz podarować osobie bliskiej coś naprawdę wyjątkowego? W życiu najważniejsze są doświadczenia, przygody i wspomnienia, które pozostają z nami na zawsze. Rzeczy materialne nie mają takiego znaczenia. Nawet jeśli cieszymy się z nich na chwilę, później się psują lub starzeją i wyrzucamy je lub zapominamy o nich. Spraw więc osobie bliskiej prawdziwy prezent jaki jest lot balonem, a najlepiej Ty również przeżyć podniebną przygodę!

Możesz wykupić voucher na lot balonem na stronie katalogmarzen.pl. Wybierz dogodną dla siebie lokalizacje w jednym z miast w całej Polsce. Swój voucher możesz zrealizować w przeciągu aż 12 miesięcy.

Lot balonem to nie sam przelot. Zobaczysz między innymi jak wygląda proces pompowania balona, a także będziesz miał/a niepowtarzalną okazję, aby wejść do jego środka. Nasi piloci to osoby, dla których loty balonem są pasją, więc z pewnością chętnie podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą wiele ciekawostek. Jako doświadczone osoby, które przeżyły wiele przygód, będą mogły podzielić się z swoim doświadczeniem.

Loty balonem - jak to wygląda?

Lot balonem to niecodzienne przeżycie, które może stresować wiele osób. Warto zapoznać się z kilkoma informacjami wcześniej, aby być przygotowanym na to co może się wydarzyć oraz jak ogólnie przygotować się na nadniebną przygodę. Przeczytaj jak wygląda start balonem i jego lądowanie, aby mieć podgląd co będzie się działo w momencie przybycia w określone miejsce. Pamiętaj, że nasi piloci są profesjonalistami i mają odpowiednie przeszkolenie. Z nimi możesz poczuć się naprawdę bezpiecznie!

Start i lądowanie

W koszu balonowym znajduje się miejsce dla czterech osób oraz dodatkowe miejsce dla pilota. Na początku balon jest rozkładany na ziemi, a następnie napełniany jest zimnym i potem gorącym powietrzem. Wznosi się na wysokość mniej więcej 400 do 500 metrów nad powierzchnią Ziemi. Podczas lotu można swobodnie przemieszczać się na powierzchni kosza. Gwarantowane jest 100% bezpieczeństwo pasażerów. Balon jest zresztą jednym z najbezpieczniejszych transportów powietrznych nie masz, więc czego się obawiać! Wykonany jest ze specjalnej impregnowanej tkaniny, a wszystkie jej zszycia są wzmocnione podwójnie.

Pamiętaj, że nie można całkowicie kontrolować kierunku, w którym porusza się balon. Jego starowanie polega natomiast nad kontrolą wysokości. Lot odbywa się na bezpiecznym pułapie i nie ma obaw, że natraficie na jakieś przeszkody. Przed startem, często zostaje wypuszczony mały balonik napełniony helem. Dzięki temu możliwe staje się wyznaczenie bardziej szczegółowej trasy lotu. Obserwując go, wiesz jaką trasę mniej więcej przelecisz.

Kiedy lot dobiega końca, pilot szuka przyjaznego miejsca do lądowania. Teren musi być w miarę duży i płaski. Wtedy lądowanie jest praktycznie nieodczuwalne przez pasażerów.

Jak przygotować się do lotu balonem?

Do lotu balonem nie musisz się specjalnie przygotowywać. Ważna jest dobra motywacja, pozytywne nastawienie i uśmiech! Zabierz ze sobą wygodny strój i najlepiej jakąś dodatkową bluzę. Wbrew ogólnemu przekonaniu, podczas lotu nie jest wcale zimno, ponieważ spalany gaz daje bardzo dużo ciepła. Różnica temperatur jest jednak odczuwalna pomiędzy wysokościami.

Lot balonem porównywany jest do lotu ptaka. Niesamowite, pełne emocji i pozytywnej energii wspomnienia na długo pozostaną w Twoim umyśle.

Kiedy odbyć lot balonem?

Lot balonem można odbyć w ciągu całego roku. Bardzo ważne są jednak warunki atmosferyczne. Nie może padać, ani wiać silny wiatr. Niezapomnianym przeżyciem będzie lot o wschodzie słońca. Wyobraź sobie jak widzisz budzącą się przyrodę i miasto do życia w momencie, gdy wznosisz się właśnie ponad nimi. Skorzystaj z naszej oferty o dowolnej porze, nie może być jednak za ciemno.

Dla nocnych marków polecamy loty balonem o zachodzie słońca. Śliczne kolory na niebie i ostatnie promienia słońca, wyglądają wprost nieziemsko z wysokości. Aura takiego lotu jest bajecznie piękna. Zastanów się, więc jaki czas będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Lot balonem na prezent

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jeśli nie masz pomysłu na prezent, będzie to świetna okazja do kupienia wyjątkowego vouchera. Zastanów się czy jest sens kupowania kolejnej rzeczy, ubrania, czy innego przedmiotu, który osoba położy na półkę i o nim zapomni. Voucher, który pozwoli doświadczyć życia i przygody, będzie zdecydowanie lepszym pomysłem na prezent. Niezapomniane przeżycia, które zagwarantujesz bliskiej Ci osobie, będą naprawdę czymś wyjątkowym.

Co więcej, miejsc w balonie jest dla czterech osób, możesz więc polecieć nim nawet całą rodziną! Jest to również idealny prezent dla pary. Romantyczny przelot balonem o zachodzie słońca to naprawdę wspaniałe przeżycie. Twój partner lub partnerka na pewno będzie zachwycony/a.