• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Lubliniec – jakie zabytki powinno się zobaczyć w tym mieście?

Lubliniec to zabytkowe miasto leżące w województwie śląskim. Jest to centralne miasto powiatu lublinieckiego. Mieścina stanowi ważny punkt gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego rejonu województwa śląskiego. Wiele osób decyduje się na pobyt w Lublincu głównie przez historyczną wartość tego miasteczka. W miejscowości przeprowadzane są jednak też modernizacje, które umożliwiają rozkwit różnego typu firm. Dlatego w gronie odwiedzających wyjątkowo często dostrzec można biznesmenów, którzy handlują z miejscowymi firmami. Lubliniec jest więc świetnym regionem zarówno dla zwiedzających, jak i interesantów biznesowych. Zobacz, w jaki sposób możesz bez trudu znaleźć zachwycające miejsca do relaksu, ale też najlepsze w swojej branży firmy, które mają w ofercie najwyższej jakości przedmioty.

Katalog najważniejszych przedsiębiorstw w Lublińcu

W powiecie lublinieckim ogromne znaczenie dla funkcjonowania tego rejonu mają duże przedsiębiorstwa, które działają w kilku różnych gałęziach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,
  • transport,
  • motoryzacja,
  • recykling odpadów.

Poza tym nieprzerwanie powiększają się inne działy gospodarki. Zwiększającą się popularnością cieszy się branża budowlana, a w szczególności wytwórstwo elementów wykończeniowych takich jak balustrady i lekkie konstrukcje stalowe. Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak ciastkarnie bary piwne czy też lokale serwujące przysmaki z wszystkich stron świata. Pełną listę firm działających w Lublińcu błyskawicznie znajdziesz na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Znajdują się tam zarówno różne firmy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć najciekawsze propozycje i wybrać tę najlepszą. Przede wszystkim warto zapoznać się z działem piekarnie Lubliniec. Te miejsca mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.

Które atrakcje można zobaczyć w Lublińcu?

Lubliniec jest niezwykle interesującą miejscowością dla rowerzystów. W miasteczku krzyżuje się wiele tras rowerowych, które są często odwiedzane przez miłośników dwóch kółek. Na obszarze Lublińca znaleźć można również dużo parków, terenów zielonych oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego odpoczynku. Przez Lubliniec przepływa parę rzek takich jak Lublinica, Mała Panew, Rokitnica oraz Potok Droniowicki, które zapewniają przyjemne warunki do odcięcia się od świata rzeczywistego. Turyści zafascynowani cudowną architekturą bez wątpienia powinni pójść do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć kamienice na Rynku. Najczęściej odwiedzanym miejscem historycznym jest jednak zamek, który obecnie pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Od czasu do czasu odbywają się tam eventy kulturalne takie jak wernisaże malarskie, wesela i inne zgromadzenia okolicznościowe.

Wydarzenia kulturalne i sportowe w Lublińcu

W Lublińcu organizowane są cykliczne wydarzenia, które przyciągają wiele zainteresowanych z całego regionu. Do najpopularniejszych należą Festiwal Rowerowy Together, Piknik Rycerski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca. Podczas pobytu w mieście warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej pełne wydarzeń i zmian życie oraz okres historyczny, w którym żyła, mogą okazać się niezwykle interesujące. Lubliniec jest też ważnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w rejonie. W miasteczku znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.