• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Lustrzany labirynt

Labirynt lustrzany to magiczne miejsce, które niezmiennie od dłuższego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością. Szukanie wyjścia poddaje w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów. Rozwiązywanie zagadek dodatkowo uatrakcyjnia całą podróż związaną z wizytą w tym miejscu. To świetna okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym, a także możliwość rywalizacji z przyjaciółmi. Sprawdź, czym jeszcze zaskoczy Cię labirynt lustrzany i dlaczego jest to tak wspaniała atrakcja.

Lustrzany labirynt - otoczeni przez niezliczoną ilością luster

Wyobraź sobie, że właśnie wchodzisz do labiryntu. Jednak różni się on od tych, które znasz. Bez pułapek, czy ciemnych korytarzy. Zamiast tego ślepe zaułki oraz setki luster i to przedstawiające Twoje odbicie w różny sposób. W jednym miejscu zobaczysz swoją sylwetkę mniejszą o połowę, w drugim wręcz przeciwnie – mierzącą ponad dwa metry. Do tego wszystko się ze sobą zlewa, a mózg nieustannie płata figle.

I znajdź wyjście z tej sytuacji dobry człowieku! Brzmi dobrze? Wiadomo! Lustrzany labirynt to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Trzeba się przy tym mocno nagłowić, ponieważ droga do celu jest pełna tajemniczych zagadek, oraz fascynujących przeżyć.

Śmiało, można powiedzieć, że jest to jedna z większych łamigłówek, do której potrzeba sporo sprytu, logicznego myślenia i oczywiście intuicji. Przydadzą się też wyostrzone percepcyjne zdolności zmysłów.

Decydując się na wizytę w lustrzanym labiryncie, zawsze można liczyć także na dużą dawkę śmiechu. Jest to bardzo uniwersalna atrakcja. Sprawdzi się doskonale niemal na każdej imprezie. Niezależnie czy jest to spotkanie rodzinne, urodziny znajomego, imienny, czy spotkanie integracyjne lub impreza dla dzieci.

Jaka jest historia lustrzanych labiryntów?

To ciekawe, że przechodzenie obok luster w możliwie najkrótszym czasie daje tyle wrażeń, prawda? Do tego płynąca zewsząd nastrojowa muzyka podkręca klimat i nadaje każdej wizycie niesamowitego charakteru. Warto wspomnieć, jak w ogóle powstał taki labirynt.

Nie każdy wie, że jest to jedn z najstarszych atrakcji w parkach rozrywki. Pojawiła się pierwszy raz na Coney Island w Nowym Jorku w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Od tego czasu stanowi nieodłączny element parków rozrywki na całym świecie.

Klasyczna wersja labiryntu luster składa się z wielu ścian lustrzanych, tworzących skomplikowany układ, który utrudnia nawigację i drogę do wyjścia. Stanowi to trudne wyzwanie dla wielu gości, którzy pieczołowicie popróbują znaleźć wyjście z zagadkowych, owianych tajemnicą tuneli.

Coraz większy rozwój labiryntów luster

Jak wiele innych atrakcji, labirynty luster nie pozostają w tyle za nowinkami. Co chwile są udoskonalane, czego efekty możemy zauważyć w popularnych parkach rozrywki. Dzięki temu szukanie wyjścia jest jeszcze bardziej ekscytujące i wzbudza jeszcze więcej emocji.

Nowoczesne labirynty wyposażone są nawet w interaktywne elementy, np. ukryte przyciski, czy panele dotykowe, wyzwalające niespodzianki.

To intensywna forma rozrywki, a wejście oznacza wkroczenie w całkowicie nieznany świat pełen śmiechu, różnych wyzwań, zagadek i innych nieprzewidzianych zdarzeń.

Korzyści z lustrzanych labiryntów poddających w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów

Duża ilość luster, magiczna atmosfera i wytężone zmysły – to podstawowe kwestie, które towarzyszą każdemu uczestnikowi, który utknął w labiryncie pełnym lustrzanych odbić i złożonych ścieżek. Niewątpliwie jest to atrakcja, która może zapewnić godziny zabawy niezależnie od wieku.

W przeciwieństwie do innych atrakcji dostępnych w parkach rozrywki, decydując się na wejście do labiryntu, uczestnicy są zdani w dużej mierze na swoich umiejętnościach nawigacyjnych, intuicji i refleksie. Naprawdę dużą sztuką jest wydostanie się z takiego miejsca bez zgubienia lub utknięcia.

Bezpiecznie po labiryncie luster krok po kroku – wskazówki bezpieczeństwa

Każdorazowa wizyta w parku rozrywki to niezapomniane przeżycie, które wzbudza wiele emocji wśród uczestników. Ciesząc się licznymi atrakcjami dla najmłodszych i nieco starszych warto jednak dbać o kwestie bezpieczeństwa. Przed wejściem do licznych korytarzy należy wytłumaczyć przede wszystkim dzieciom, że lustra mogą stanowić źródło niebezpieczeństwa, gdy będą nieostrożne.

Jak więc zachowywać się w labiryncie luster, tak aby zapewnić sobie rozrywkę na najwyższym poziomie, ale jednocześnie nie odnieść żadnej kontuzji?

Przede wszystkim warto pamiętać o wygodnych butach. Absolutnie złym pomysłem jest bieganie, a nawet szybki marsz. Po labiryncie należy przemieszczać się dość powoli, gdyż nigdy nie wiadomo, czy akurat nie wchodzimy na ścianę lustra.

Oczywiście nie wolno popychać innych gości. Jeżeli czujemy się przytłoczeni lub zagubieni, należy poprosić o pomoc. Nie należy dotykać luster i każdy krok stawiać z rozsądkiem, aby zapobiec upadkom. Dzieci warto trzymać zawsze blisko siebie.

Mimo tego, że w labiryntach luster jest dość ciemno, to znajdują się w nich migoczące światełka, które umożliwiają spokojne dojście do celu. Nie jest dobrym pomysłem zostawianie dzieci samych w taki miejscu, gdyż przejście, a najbardziej zagubienie się w którymś momencie może być bardzo stresującym przeżyciem.