• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

NFZ e-recepty - jak uzyskać receptę online

Zima w pełni, a to oznacza sezon przeziębień i zachorowań. Niekiedy stan zdrowia przykuwa nas do łóżka, nie pozwalając na wyjście z domu, a tym samym - uniemożliwiając nam stacjonarną wizytę w poradni lekarskiej. Co zrobić, gdy wysoka temperatura czy strach przez pogłębieniem dolegliwości uniemożliwią nam wybranie się do przychodni? Jedynym remedium okazuje się wtedy wizyta lekarska online, w czasie której, zupełnie jak podczas standardowych odwiedzin stacjonarnych, otrzymamy rzetelną pomoc, popartą szczegółowym wywiadem pacjenta, e-receptę, która pozwoli nam szybko zdobyć potrzebne lekarstwa, czy zwolnienie, dzięki któremu wykurujemy się w domowym zaciszu, nie tracąc prawa do świadczenia chorobowego. Dzięki portalowi Telemedi z łatwością umówisz wizytę online, w dodatku - realizując ją w ramach funduszu NFZ. 

  • Konsultacje lekarskie online w Telemedi
  • Recepta w postaci elektronicznej - jak ją zrealizować?
  • NFZ e-recepty na Twoim internetowym koncie pacjenta

Konsultacje lekarskie online w Telemedi

Z portalem Telemedi w kilku prostych krokach zarejestrujesz się na poradę lekarską online, unikając wychodzenia z domu, gdy Twój stan zdrowia uniemożliwia Ci wizytę stacjonarną. Dzięki usłudze lekarz online uzyskasz w pełni profesjonalną konsultację lekarską, a specjalista - po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego objawów, a także na podstawie historii pacjenta - wystawi zwolnienie l4, jak również przepisze stosowne lekarstwa na e-receptę. Co najważniejsze - z konsultacji online skorzystasz także w ramach usługi lekarz NFZ. Nie musisz czekać w kolejkach do rejestracji w poradni. Wszystko załatwisz w kilku prostych krokach za pośrednictwem portalu Telemedi. Skorzystaj z usługi recepta online, by jak najszybciej uzyskać dostęp do leków, które pomogą Ci zażegnać chorobę czy przeziębienie. Wybierz nazwę leku, którego potrzebujesz, wypełnij krótki formularz, a już w 15 min uzyskasz niezbędną konsultację, w czasie której otrzymasz receptę. Wizytę online możesz zrealizować w ramach rozmowy telefonicznej, wideokonferencji lub czatu z lekarzem.

Recepta w postaci elektronicznej - jak ją zrealizować?

Jak działa e-recepta w świetle prawa? Wielu pacjentów zastanawia się, czy recepta online, uzyskana w czasie porady zdalnej, może zostać zrealizowana na tych samych warunkach, co recepta w wersji papierowej. Jak najbardziej, w końcu od dłuższego czasu recepty wystawiane są przez lekarzy w odpowiedniej zakładce internetowego konta pacjenta. W aptece nie musimy już okazywać papierowego zaświadczenia. Wystarczy podać nr pesel i kod otrzymany od lekarza, a farmaceuta z łatwością znajdzie w systemie stosowne dane. Wystarczy zatem zarejestrować się usłudze recepta online portalu Telemedi, wziąć udział w rozmowie telefonicznej, wideokonferencji lub czacie z lekarzem, a ten przepisze nam odpowiednie medykamenty i poinformuje, jak przyjmować lek.

NFZ e-recepty na Twoim internetowym koncie pacjenta

Jeżeli wybierzesz wizytę online w ramach funduszu zdrowia, otrzymasz receptę za darmo. Gdy dany środek nie jest refundowany, możesz także poprosić specjalistę o wybór zamiennika z ministerialnej listy bezpłatnych leków. Wszystkie NFZ e-recepty, które przepisał lekarz, znajdują się w Twoim profilu zaufanym. Wystarczy odwiedzić internetowe konto pacjenta w serwisie pacjet.gov.pl, aby uzyskać dostęp do pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. Usługa recepta NFZ w Telemedi, to świetnie rozwiązanie dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na wizytę w przychodni, a błyskawiczny dostęp do leków może znacząco skrócić czas ich niezdolności do pracy.