• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Obuwie trekking

Prawdziwa przygoda będzie trwała w naszej pamięci przez długi czas i z chęcią będziemy do niej wracać. Piękny zachód słońca po silnym deszczu na stromej turni, zimowe wyjście na górę widzianą z okna naszego hotelu czy fantastyczny szlak w egzotycznym lesie, który odkryliśmy przypadkiem. Możemy być zaskoczeni sytuacją, ale nie drogą. Dlatego buty turystyczne to wciąż ważny element wyposażenia, niezależnie od szerokości geograficznej czy wysokości nad poziom morza.

Wytrzymałe i chroniące palce

Buty turystyczne to nie tylko buty w góry. To wygodne obuwie z mocniejszą podeszwą, które sprosta nie tylko miejskim chodnikom, ale także szutrowym ścieżkom i kamiennym stopniom. Nasze stopy są bardzo podatne na mikrourazy, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór butów do terenu.

Sztywne buty górskie niekoniecznie sprawdzą się w warunkach miejskich. Za to w trudnym terenie zapewnią nam idealne podparcie i stabilność ruchu. Przyjęło się stosować wymiennie pojęcia buty w góry i buty trekkingowe. Jednak te drugie to obuwie bardziej techniczne, przeznaczone do wymagającej wędrówki terenowej.

Rodzaje butów trekkingowych

Tradycyjne wysokie buty trekkingowe towarzyszą turystom od dawna, będąc synonimem stabilności i odporności na warunki terenowe i pogodowe. Zawsze powtarzało się, że jeśli w góry to tylko w wysokich butach z dobra podeszwą. Ich sztywniejsza przyczepna podeszwa poradzi sobie z błotem i skałą. A wielowarstwowa cholewka powyżej kostki osłoni przed wilgocią i stabilizuje stopę na nierównościach.

Podejściówki to nowoczesny ekwipunek

Po przeciwnej stronie znajdziemy niskie buty trekkingowe, o kroju poniżej kostki. Od tradycyjnego obuwia sportowego odróżnia je tylko mocniejsza cholewka i wydatniejsza podeszwa. Ale w tej grupie znajdziemy niezwykle popularne buty podejściowe, które wyszły od wspinaczy. Połączyły one komfort, mobilność, trwałość i przyczepność. I dodały precyzji podczas wędrówek w skale.

Najlepsze buty trekkingowe to te najbardziej wygodne.

Sztywność podeszwy i obecność wodoodpornej membrany to nie wszystko. Dobre buty turystyczne powinny być wygodne dla naszej stopy. To znaczy odpowiednio dopasowane i zapewniające dobrą elastyczność podczas chodzenia.

Buty trekkingowe w górach zimą

Trudne warunki pogodowe i terenowe wymagają solidnego obuwia. Dlatego zimowe wycieczki górskie wymagają butów z wodoodporną wyższą cholewką, do których możemy zapiąć choćby popularne raki paskowe. Bardziej zaawansowane modele będą mogły zapiąć raki półautomatyczne, aby pokonać oblodzenia i strome podejścia skalne.

Buty trekkingowe męskie i damskie

Męskie buty trekkingowe już nie należą do najcięższych traperów na rynku. Dzięki nowoczesnym materiałom waga i krój butów uległy optymalizacji, aby zapewnić wygodę i komfort dopasowania. Często jedyną różnicą damskich butów jest dostępny kolor.

Buty trekkingowe The north face

Popularne marki mają niejedno życie i nawet gdy kończą górską przygodę, chętnie zakładamy je na co dzień. W tej grupie znajdziemy także obuwie turystyczne the north face, które często adaptuje górski fason w lekkim obuwiu casualowym. Ale największą popularność przyniosły jej solidne buty turystyczne do każdych warunków terenowych.