• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Opakowania ekologiczne dla gastronomii – zalety

  • Opakowanie papierowe

Opakowania dla gastronomii to podstawa serwowania dań klientom. Bardzo ważne jest, aby lokal gastronomiczny czy inne miejsce oferujące potrawy lub produkty spożywcze dysponowało solidnymi opakowaniami, które są w pełni bezpieczne dla żywności.

Opakowania dla gastronomii to podstawa serwowania dań klientom. Bardzo ważne jest, aby lokal gastronomiczny czy inne miejsce oferujące potrawy lub produkty spożywcze dysponowało solidnymi opakowaniami, które są w pełni bezpieczne dla żywności. Dobrym rozwiązaniem jest wybór opakowań ekologicznych. Jakimi zaletami charakteryzują się opakowania ekologiczne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Atuty ekologicznych opakowań dla gastronomii

Korzyści wykorzystania opakowań ekologicznych w gastronomii jest niesłychanie wiele. Przede wszystkim lokal decydujący się na opakowania ekologiczne stawia na zrównoważony rozwój. Opakowania tego typu są najczęściej wykonywane z materiałów biodegradowalnych bądź takich, które nadają się do recyklingu – np. papier, tektura czy skrobia kukurydziana. Wybór tego rodzaju tworzyw znacząco ogranicza ilość odpadów, jakie trafiają na składowiska. Tym samym zmniejszony jest negatywny wpływ na środowisko w porównaniu do opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych.

opakowanie

Lokale gastronomiczne wykorzystujące opakowania ekologiczne budują pozytywny wizerunek swojej firmy w oczach klienta. Coraz więcej klientów jest świadomych wpływu wyborów konsumenckich na środowisko naturalne. Powoduje to, że bardzo chętnie wspierają oni lokale podejmujące działania proekologiczne. Ponadto angażowanie się lokalu gastronomicznego w praktyki zrównoważonego rozwoju sprawia, że klienci mają skłonność do powrotu i ponownego skorzystania z zakupu. Każda restauracja, bar, food truck, piekarnia czy cukiernia powinny wykonywać działania prowadzące je do budowania silnej więzi z klientem.

Opakowania gastronomiczne bezpieczne dla żywności

Opakowania ekologiczne zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewniać odpowiednie warunki przechowywania żywności oraz jej transportu. Doskonałym przykładem są opakowania z tektury lub z PLA, które są dostosowane do utrzymywania odpowiedniej temperatury lub wilgotności. Cecha ta jest szczególnie istotna w przypadku lokali gastronomicznych oferujących dania na wynos bądź dowóz.

Ekologiczne opakowania cukiernicze pozwalają także spełniać lokalom wymagania prawne dotyczące regulacji ograniczających stosowanie plastikowych opakowań jednorazowego użytku. Hurtownia opakowań oferuje wiele rodzajów opakowań ekologicznych. Mogą być to opakowania przeznaczone dla lokali gastronomicznych, jak i miejsc serwujących dania na wynos – np. food trucki. Opakowania gastronomiczne wykorzystywane są również przez cukiernie, piekarnie oraz firmy cateringowe.