• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Oprawy do gniazd elektrycznych w domu - jak wybrać?

  • Wyłącznik ścienny

Instalacja elektryczna jest tak samo ważna dla każdego mieszkania i domu, jak dopływ wody czy ogrzewanie. Aby móc z niej bezpiecznie korzystać musimy nie tylko zadbać o jej właściwe ułożenie, ale także wybrać odpowiednie oprawy i gniazda elektryczne, do których podłączymy różnorodne sprzęty. Jak połączyć wyjątkowy design i najwyższą jakość wykonania? Czy warto zdecydować się na oprawy oraz gniazda serii Ospel Sonata? Co wyróżnia ten zestaw produktów?

1. Oprawy na gniazda elektryczne - czym są?
2. Ospel Sonata - oprawy idealne do domu
3. Seria Sonata i nie tylko - jak dobrać oprawy do kuchni i łazienki?
4. Na co uważać przygotowując instalacje elektryczną w domu?

Oprawy na gniazda elektryczne - czym są?

Gniazda elektryczne to element niezbędny w każdym domu - w końcu to dzięki nim możemy korzystać z prądu w bezpieczny i prosty sposób. Nie mogą one jednak pozostać bez osłony, szczególnie w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, łazienka czy pokój dziecka. Jeżeli interesuje nas seria produktów zaprojektowanych z wykorzystaniem ponadczasowych detali i będąca w stanie sprostać najwyższym standardom technologicznym, seria Ospel Sonata jest zdecydowanie godna naszej uwagi. Oprawy na gniazda elektryczne z tej grupy są nie tylko wyjątkowe pod względem designu, ale również świetnie dopasują się do każdego stylu aranżacji wnętrz.

Ospel Sonata - oprawy idealne do domu

W serii produktów Ospel Sonata znajdziemy wiele ciekawie zaprojektowanych oprac na gniazda głośnikowe, gniazda antenowe oraz inne elektryczne. Dodatkowo w ofercie znajdują się także łączniki - pojedyncze, podwójne oraz potrójne - które pozwolą nam na utrzymanie całości instalacji w jednym, spójnym stylu. Oprawy możemy wybrać zarówno w klasycznej bieli, jak i innych, popularnych kolorach. Firma Ospel zadbała również o najwyższą jakość materiałów oraz wykonania, dzięki czemu oprawy posłużą nam przez długi czas i będą w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

Seria Sonata i nie tylko - jak dobrać oprawy do kuchni i łazienki?

O ile w przypadku takich pomieszczeń, jak sypialnia, salon czy pokój dziecięcy, nie musimy brać pod uwagę dodatkowych warunków, jakie muszą spełniać gniazda i oprawy elektryczne, o tyle pokoje funkcyjne, jak kuchnia czy łazienka stawiają przed nami dodatkowe wymagania. Zwróćmy uwagę na to, aby gniazda posiadały specjalną klapkę, która osłoni je od wody, pary wodnej i innych substancji, które mogłyby zaszkodzić instalacji. Dzięki temu ich użytkowanie będzie bezpieczniejsze, a sama oprawa również zyska na wyglądzie i będzie można łatwiej wtopić ją w kolorystykę płytek czy ścian. Produkty sygnowane mianem Ospel Sonata wpiszą się zarówno w pomieszczenia stylizowane w nowoczesny lub minimalistyczny sposób, jak i w bardziej tradycyjny czy skandynawski.

Na co uważać przygotowując instalacje elektryczną w domu?

Przygotowując instalację elektryczną w domu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była ona zrobiona w sposób bezpieczny i zgodny z aktualnymi standardami. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie rysunków i swoistej mapy kabli, które biegną w ścianach - dzięki temu w przyszłości w czasie remontu będzie nam je dużo łatwiej zlokalizować i wymienić lub ominąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli nie znamy się na elektryce, zdecydowanie warto zamówić profesjonalną ekipę, która przygotuje instalację za nas. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko zostało wykonane tak, jak należy i nie trzeba niczego poprawiać ani przerabiać już po umieszczeniu przewodów w ich docelowych miejscach.