• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Orawa i Spisz mapy, przewodniki turystyczne, szlaki.

Podhale Tatry Orawa Spisz mapa turystyczna Compass 

Skala: 1 : 50 000, Wydanie I, rok 2007, Mapa Dwustronna.

Szlaki Piesze, Szlaki Rowerowe, Zweryfikowana Sieć Dróg, Siatka GPS.

Dwustronna, cieniowana mapa obejmuje swym zasięgiem najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Poza Tatrami, na mapie: Orawa (polska), usytuowana w "cieniu" Babiej Góry - Królowej Beskidów, Spisz (polski) - położony u północno-zachodnich podnóży Tatr, Podhale - kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki warta jest wielu krajoznawczych peregrenacji. Zasięg mapy: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Czorsztyn i Jezioro Czorsztyńskie na wschodzie, Babia Góra i Zawoja na zachodzie, Rabka na północy. Mapa posiada siatkę GPS.

 


 

Słowacka Orawa - Orava - mapa BBKART

Słowacka Orawa - Orava - mapa BBKART

Skala: 1 : 750 000 
rok 2007 

Mapa Jednostronna, Tył Mapy - Informator Turystyczny 

 


 

Wokół Babiej Góry, Namestowo Zawoja mapa

Skala: 1 : 60 000 
Wydanie IV, rok 2010 

Informator Turystyczny, Ciekawostki Regionalne i Etnograficzne, Szlaki Piesze i Rowerowe, Cieniowanie.

Cieniowana mapa Babiej Góry wraz z przyległościami, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej. Zasięg mapy: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Na odwrocie obszerny informator turystyczny, a w nim: przyroda, etnografia, nazewnictwo, smak regionu, ciekawe obiekty regionu Babiej Góry. Całość uzupełnia wykaz bazy noclegowej oraz wiele zdjęć.

 


Zawoja, Babia Góra, mapa siatka GPS

Skala: 1 : 30 000 
Wydanie VI, rok 2010

Atrakcje Turystyczne - Wyciągi Narciarskie, Szlaki Turystyczne - Ochrona Przyrody, Baza Noclegowa - Informator. Babia Góra od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Otaczały ją fantastyczne opowieści a na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały – jak powszechnie sądzono – swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą pobudzała fantazję, urzekała, niepokoiła. Już w XIX stuleciu wyprawy na Babią Górę były w świecie intelektualistów i artystów, zwłaszcza w Galicji, wręcz obowiązkowe. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem Tatr oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra (1725 m n.p.m.) leży we wschodniej części Beskidu Żywieckiego. Spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Stanowi odosobniony, jednolity bastion górski o charakterze pasma długości ok. 10 km. Królowa Beskidów wyróżnia się nie tylko wysokością; jest interesująca również pod względem przyrodniczym. Zbudowana jest z fliszu karpackiego, czyli kompleksu różnych skał osadowych: zlepieńców, piaskowców, łupków, mułowców. Kolejną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. Zawoja - malownicza miejscowość położona u północnych podnóży Babiej Góry. Jej zasadnicza część rozciąga się wzdłuż potoku Skawicy. Wraz z ponad 100 przysiółkami, rozrzuconymi na stokach Pasma Polic, Pasma Jałowieckiego oraz wzdłuż dopływów Skawicy, jest największą pod względem powierzchni wsią w Polsce. Niezwykle piękne krajobrazy, walory klimatyczne, ciekawa kultura i gościnność mieszkańców, a także rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że Zawoja jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości wypoczynkowych na południu Polski. 


 Zawoja i okolice, Siatka GPS mapa foliowana

Skala: 1 : 30 000 
Wydanie I, rok 2008 

Siatka GPS. Praktyczna mapa kieszonkowa formatu A3, zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz czasy przejść. Mapa foliowana - trwała i odporna na wilgoć.
Białka - przewodnik wędkarski

 

 

 


 

Białka przewodnik wędkarski

Marek Kot 
Stron 12, Format 10,5 cm X 19 cm

Charakterystyka Łowisk czyli najważniejsze informacje. Najlepsze Miejscówki polecane przez autorów. Jak Łowić gdzie, kiedy i na jaką przynętę. Praktyczny Informator przepisy, adresy, telefony. Mapa Wędkarska, plan rzeki, miejscowości, drogi dojazdowe.

 


 

Pieniny Podhale Orawa Spisz praktyczny przewodnik Pascal 

Stanisław Figiel, Joanna Markin,  

Zbigniew Ładygin,  Krzysztof Żywczak 

Wydawnictwo Pascal 2007, Stron 336, format: 123x197 mm - rogi zaokrąglone oprawa: miękka, klejona, foliowana.
Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz to jeden z najbardziej fascynujących zakątków Polski, o którym niełatwo zapomnieć. Natura zdziałała tutaj prawdziwe cuda, tworząc wapienne pienińskie turnie, łagodne spiskie polany oraz jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych – przełom Dunajca. Niezwykle bogaty w tradycje region przyciąga również malowniczymi osadami, tajemniczymi średniowiecznymi warowniami, wznoszącymi się ponad ogromnymi zbiornikami wodnymi oraz wspaniałą góralską atmosferą Nowego Targu i Zakopanego.
Praktyczny przewodnik Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz, dokładny, przejrzysty, obszerny, napisany "w podróży", przeznaczony dla osób aktywnych i odważnych, podróżujących indywidualnie. Wybiera go ten, kto nad gotowe pomysły na zwiedzanie przedkłada samodzielne obmyślanie podróży. Zawiera informacje potrzebne do starannego zaplanowania wyjazdu oraz poruszania się na miejscu: ogólne wiadomości o kraju (jego historii, kulturze, społeczeństwie, obyczajach), opisy poszczególnych regionów i miast, dane adresowe restauracji, hoteli, agencji turystycznych, rozkłady jazdy autobusów, pociągów itp. Informacje uzupełniają mapy, plany miast i słowniczki z podstawowymi słowami i przydatnymi zwrotami. Z przewodnikiem z tej serii podróżują dziesiątki tysięcy turystów.

 

Pieniny Podhale Orawa Spisz praktyczny przewodnik Pascal

 


 

Dunajec - od źródła do Sromowce Niżne - przewodnik wędkarski
Dunajec od źródła do Sromowce Niżne przewodnik wędkarski
Przewodnik WędkarskiWojciech Piziak 
Stron 12, Format 10,5 cm X 19 cm.
Charakterystyka Łowisk czyli najważniejsze informacje. Najlepsze Miejscówki polecane przez autorów. Jak Łowić gdzie, kiedy i na jaką przynętę. Praktyczny Informator przepisy, adresy, telefony. Mapa Wędkarska, plan rzeki, miejscowości, drogi dojazdowe.

 Zamek Dunajec - Niedzica

Andrzej Węglarz, Piwniczna 2005, 16 Stron, Rozmiar: 15cm X 16cm.
  • Historia 
  • Przewodniczek 
  • Plan 
  • Panorama widokowa 
Niewielki przewodnik turystyczny zawierający sporo informacji historycznych o zamku, duże kolorowe fotografie, panoramę widokową z wieży zamku, mapkę okolic Jeziora Czorsztyńskiego, plan i trasę zwiedzania zamku.