• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Paczki do Ameryki - jak nadawać je tanio?

  • Paczki do Ameryki - jak nadawać je tanio?

W czasach PRL-u paczki ze Stanów Zjednoczonych były marzeniem większości Polaków. Osoby, których członkowie rodziny wyjechali za chlebem, z utęsknieniem wypatrywali listonosza z ogromną paczką. Początkowo były to przesyłki z ubraniami, później do paczek wkładano także słodycze, zabawki i inne drobne niespodzianki. Dziś tendencja się odwróciła. Mieszkańcy Polski coraz częściej wysyłają swoim najbliższym paczki do Ameryki. Liczba Polaków zamieszkująca rozległe tereny Stanów Zjednoczonych sięga około 10 milionów osób. Paczki z Polski są dla większości Polonii jedyną możliwością by poczuć się znów jak w domu.

Paczki do Ameryki – kiedy najczęściej je wysyłamy?

Paczki do Stanów Zjednoczonych najliczniej wysyłane są w okolicach świąt Bożego Narodzenia. To wtedy najwięcej Polaków decyduje się na zrobienie swoim najbliższym, rodakom zamieszkującym USA, niespodzianki. Paczki wysyłane są także z okazji osobistych okazji takich jak imieniny, urodziny, rocznice ślubu czy innych ważnych uroczystości. Wiele osób decyduje się także na wysłanie paczek niespodzianek, nie czekając na specjalne okazje.

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych do pracy lub w celach turystycznych warto także rozważyć wysłanie swoich rzeczy kurierem. Paczka do Ameryki będzie zdecydowanie tańszą i bezpieczniejszą opcją niż opłacanie dodatkowego bagażu na lotnisku. Specjaliści od podróży polecają nadanie przede wszystkim rzeczy bardzo ciężkich i nieporęcznych, np. sprzętu sportowego lub wózków i innych akcesoriów dziecięcych.

Jak najlepiej nadać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Opcją, która jako pierwsza przychodzi na myśl, jest nadanie paczki korzystając z usług Poczty Polskiej. Jednak warto wiedzieć, że nie jest to jedyna dostępna opcja. Na polskim rynku dostępne są zdecydowanie tańsze i szybsze opcje. Są to: możliwość skorzystania z kuriera lub brokera kurierskiego. Usługi brokera kurierskiego dostępne są dla wszystkich, którzy pragną wysłać paczkę lub list na teren USA. Firmy kurierskie dostarczają paczki do Ameryki adresowane przez firmy i osób prywatnych.

Paczkę do USA można nadać bardzo wygodnie, bez wychodzenia z domu. Warto skorzystać z opcji nadania przesyłki przez stronę internetową. Do zdalnego nadania wystarczy znać: wagę i dokładne wymiary paczki. Przykładem sprawnie działającego brokera kurierskiego jest firma AlleKurier, która świadczy swoje usługi na terenie całego kraju.

Należy wiedzieć, że korzystając z opcji sprawdzonego brokera kurierskiego można zaoszczędzić nawet 70% ceny. 

Więcej szczegółów na temat taniego nadawania paczek można przeczytać tu: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/tanie-przesylki-do-usa.

Co najczęściej znajduje się w przesyłkach do Stanów Zjednoczonych?

W paczkach do Ameryki najczęściej znajdują się książki wydane w języku polskim, które ciężko dostać w Stanach Zjednoczonych. Rodacy wysyłają swoim bliskim także drobne, indywidualne prezenty.

Szykując paczkę dla Polonii w Ameryce warto pamiętać, że wysyłanie słodyczy, mięsa i wyrobów wędliniarskich jest zakazane. Na liście produktów zakazanych znajduje się także biżuteria, perfumy, papierosy, rośliny i lekarstwa. Zabronione jest także przesyłanie produktów w aerozolu takich jak lakiery do włosów czy dezodoranty.

Osoby, które pragną wysłać swoim bliskim odrobinę polskich smaków powinny wiedzieć, że jest to możliwe po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia. Pozwolenia wystawiane są przez Amerykańską Instytucję ds. żywności i leków. Dopuszczalne jest wysyłanie wyrobów domowych, jeżeli zostaną nadane na adres prywatny.