• Slider 3
 • Slider 4
 • Slider 5


Paznokcie żelowe – co warto wiedzieć?

 • paznokcie żelowe

Sposób na mocny, idealnie gładki i piękny manicure? Odpowiedź jest prosta: manicure żelowy! Żel do paznokci pozwoli ci całkowicie odmienić ich wygląd – wygładzić, nadać wspaniały kolor, a nawet wydłużyć. Sprawdź, jak wykonać taką stylizację krok po kroku.

Czym jest manicure żelowy?

Manicure żelowy polega na zastosowaniu specjalnego preparatu o żelowej konsystencji, który utwardzany jest za pomocą światła UV/LED. Dzięki tej metodzie można uzyskać nie tylko stylizację paznokci w upragnionym stylu, ale także przedłużyć paznokcie z wykorzystaniem tipsów lub szablonów.

Atutem paznokci żelowych jest przede wszystkim trwałość zdobienia, która wynosi aż 3-4 tygodnie. Utwardzony żel jest bardzo odporny na odpryskiwanie i pękanie. Będzie to zatem idealne rozwiązanie dla kobiet, które szukają sposobu na bardzo wytrzymały manicure.

Żel do paznokci – jaki wybrać?

Żele do paznokci stały się niezwykle popularne także w zastosowaniu domowym. Dziś każda posiadaczka odpowiednich akcesoriów do paznokci może wykonać manicure żelowy zupełnie samodzielnie. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów żeli, które można podzielić ze względu na następujące kryteria:

 • Przeznaczenie (żele budujące, nabłyszczające, poziomujące),
 • Kolor (bezbarwne, barwione, z drobinkami),
 • Formułę (żele jedno lub trójfazowe).

Dla osoby, która zaczyna przygodę ze stosowaniem żelu, najlepszym rozwiązaniem okaże się preparat jednofazowy – wygodny w użyciu tak, jak lakier hybrydowy. Sprawdź, jaki żel wybrać na naturalną płytkę paznokcia: https://swiat-kosmetykow.pl/jaki-zel-na-naturalna-plytke-paznokcia.

Jak wykonać paznokcie żelowe?

Co poza żelem będzie ci potrzebne, by wykonać piękny manicure? Przede wszystkim zaopatrz się w lampę UV/LED, akcesoria do opracowania paznokci, pędzelek do żelu, cleaner, primer. Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie za pomocą żelu, potrzebne będą także tipsy lub szablony.

Jak wykonać paznokcie żelowe krok po kroku?

 1. Przygotuj paznokcie, spiłowując je pilnikiem, matując bloczkiem polerskim i odsuwając skórki.
 2. Odtłuść paznokcie cleanerem i nanieś na nie primer.
 3. Jeśli przedłużasz paznokcie, naklej tipsy lub nałóż szablony, formując pożądany kształt.
 4. Nałóż odrobinę żelu na środek płytki, a następnie starannie rozprowadź. Pamiętaj, aby stosować żel oszczędnie – zbyt duża ilość spowoduje nieestetyczne zalanie skórek. Żel rozprowadzi się po płytce niemal samoistnie, dlatego nie musisz nakładać go zbyt wiele. Jeśli przedłużasz paznokcie na szablonie, wyrysuj żelem pożądany kształt. Możesz przedłużyć swoją płytkę nawet o 1 cm.
 5. Utwardź paznokcie w lampie UV/LED tak długo, jak zaleca producent danego żelu.
 6. Zdejmij ostrożnie szablony, a następnie opiłuj paznokcie, nadając im odpowiedni kształt.
 7. Teraz pora na (opcjonalne) nałożenie lakieru hybrydowego w ulubionym kolorze i utwardzenie go w lampie. Możesz także ozdobić żelowy manicure za pomocą dowolnych dodatków.

Tak przygotowana stylizacja żelowa powinna z tobą pozostać nawet 3-4 tygodnie. Jak zdjąć żele z paznokci? Najprostszym sposobem będzie użycie frezarki wyposażonej w końcówki z węglika spiekanego.

Paznokcie żelowe: trwały i piękny manicure

Manicure żelowy pozwoli ci cieszyć się piękną stylizacją nawet przez kilka tygodni. Jego wykonanie jest proste – wystarczy nieco wprawy i odpowiednie produkty. Jeśli poszukujesz innych porad na temat stylizacji paznokci, zajrzyj na bloga Świat Kosmetyków, gdzie czeka na ciebie mnóstwo praktycznych informacji: https://swiat-kosmetykow.pl/wlosy-i-paznokcie.