• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Pieniny mapy, przewodniki i inne publikacje dotyczące Pienin

Pieniński Park Narodowy - mapa foliowana

Skala: 1 : 25 000 
Mapa Foliowana 
Wydawnictwo Plan 2009 


Mapa Turystyczna z opisem krajoznawczym i fotografiami.  Dodatkowo na rewersie mapy znajdują się plany Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem w skali 1:10 000


 

Pieniński Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy - Pieniny - mapa turystyczna - Sygnatura

Skala: 1 : 25 000 
Wydanie IX, rok 2009/2010 

Plany Szczawnicy i Krościenka n.d., Siatka GPS, Trasy Rowerowe i Konne, Czasy Przejść, 
Bardzo Bogaty Informator, Mapa Trzech Koron i Sokolicy, Numery Tras wg. J. Nyka, Wyciągi Narciarskie  

Mapa Pienińskiego Parku Narodowego w skali 1:25 000 jest kontynuacją serii zapoczątkowanej przez mapę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Została opracowana w tym samym stylu. Obejmuje obszar Pienin Właściwych i całe Małe Pieniny, a także znaczącą część pasm sąsiednich i całe Jezioro Czorsztyńskie. 

Legenda zawiera ponad 80 znaków, opisanych w 6 językach. Plastyczne cieniowanie przystępnie pokazuje ukształtowanie terenu. Siatka do GPS, winietki roślin i zwierząt, czasy przejść, interesujące obiekty, nazwy przystanków autobusowych, te i wiele innych informacji sprawiają, że mapa może być używana przez wszystkich. Tereny słowackie zostały opracowane równie szczegółowo jak część polska. Numeracja szlaków wg J. Nyki. 

Informator na odwrocie naszej mapy jest niezwykle bogaty. Oprócz informacji geograficznych o pasmie górskim, jest bardzo wyczerpujący wykład o zbiorowiskach roślinnych Pienin. Szczegółowo są opisane schroniska, obok fotografii jest miejsce na pieczątkę. Plany miejscowości, schemat szlaków i informator turystyczny dopełniają całości. Liczne fotografie krajobrazów oraz winietki roślin i zwierząt uatrakcyjniają tekst. Na uwagę zasługuje mapa masywu Trzech Koron, Sokolicy i Przełomu Pienińskiego w skali 1:15 000. 

Mapa jest aktualizowana corocznie a legenda jest systematycznie poszerzana w kolejnych wydaniach, m.in. w oparciu o propozycje użytkownik 


 

Pieniny - mapa turystyczna

Pieniny - mapa turystyczna

Skala: 1 : 25 000 
Rozmiar: 48cm x 68cm 

Mapa zawiera: Nowe nazwy ulic i numeracja dróg, Parkingi, stacje benzynowe,  Zabytki, muzea, szkoły, Czasy przejść szlaków turystycznych, Hotele, pensjonaty, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, Trasy rowerowe, szlaki turystyczne, konne, Ścieżki dydaktyczne, wyciągi Narciarskie, Nartostrady, Schroniska, Ośrodki wodne, jeździeckie, Stacje GOPR, WOPR, rezerwaty, parki przyrody. Mapa jest zgodna z GPS.
 

 

 
Pieniny - mapa turystyczna - Compass


Skala: 1 : 25 000 
Wydanie II, rok 2010

Szlaki Piesze i Rowerowe, Plastyczna Rzeźba Terenu, Informator Turystyczny.

Pieniny to szczególne miejsce. Niezwykła sceneria górska, osobliwości krajobrazowe i przyrodnicze oraz kultura regionalna od dawna zwracały uwagę turystów. Wraz ze wzrostem popularności i zainteresowania szczawnickimi zdrojami, rosła liczba odwiedzających te rejony - osób szukających tu odpoczynku czy natchnienia. 

 
Niezwykły krajobraz i dostępność pasma sprawia, że turystykę w Pieninach można uprawiać przez cały rok. Pieniny to również gęsta sieć wygodnych i dobrze oznakowanych szlaków, rozbudowana infrastruktura turystyczna i informacyjna. Niewątpliwą atrakcją jest spływ przełomem Dunajca. Dla miłośników opalania, kąpieli i sportów wodnych wokół zbiornika Czorsztyńskiego powstały liczne przystanie z wypożyczalniami sprzętu pływającego, utworzono także plaże oraz kąpieliska w Niedzicy i Kluszkowcach. 

Mapa obejmuje obszar od Dębna nad Jeziorem Czorsztyńskim na zachodzie po Rez. Biała Woda na wschodzie. W części informacyjnej znajdziecie ciekawostki i atrakcje turystyczne Pienin, propozycje wycieczek, oraz szczegółowe informacje praktyczne. Plany Szczawnicy (1:10 000) i Krościenka (1:15 000) Mapa z plastyczną rzeźbą terenu. Siatka GPS. 

 

Pieniny - mapa turystyczna w skali 1:25.000

 

Pieniny - mapa turystyczna w skali
Wydanie III poprawione 
Skala: 1:25 000 

Wydawnictwo Rewasz 2005 

Mapa obejmuje całe Pieniny - polskie i słowackie, czyli: Pieniński Park Narodowy, Pieninský Národný park (Pienap), przełom Dunajca i Małe Pieniny z wąwozem Homole. Precyzyjnie naniesiono przebieg szlaków turystycznych pieszych, rowerowych. Zaznaczono turystyczne przejścia graniczne na Słowację. Na odwrocie pokazano zalew Czorsztyński wraz z okolicami także w skali 1:25 000 oraz zamieszczono schemat szlaków turystycznych z czasami przejść.


Pieniny - panoramy widokowe oraz schematy szlaków turystycznych

Pieniny - panoramy widokowe oraz schematy szlaków turystycznych

Panoramy Widokowe 
Schematy Szlaków Turystycznych 

Rozmiar 10,5cm x 20cm 
Zbiorek panoram widokowych zawiera krótką charakterystykę jednego z najbardziej malowniczego pasma górskiego w Polsce oraz schematyczne mapki szlaków, na których można dokładnie zlokalizować punkty widokowe, z których wykonane są zdjęcia panoramiczne. Książeczka składa się z czterech części: 
 

1. Małe Pieniny 

  • Panorama z Wysokiej 260° 
  • Panorama z Wysokiego Wierchu 360°
  • Panorama z Przełęczy Rozdziela 195° 
  • Panorama z Szafranówki 220° 
  • Panorama z Tokarni 360° 
  • Panorama z Haligowczyka (pod Płaśnią) 190° 
  • Widok z Przełęczy Cerla (pod Klasztorną Górą) 200° 
  • Panorama z okien Sanatorium Hutnik 190° 
  • Panorama z Bereśnika 180° 

2. Pieniny Właściwe 

  • Panorama z Trzech Koron 360° 
  • Widok na tatry z Trzech Koron 60° 
  • Panorama z Sokolicy 180° 
  • Panorama z Czerteża 140° 
  • Panorama spod Małego Cisowca 180° 

3. Jeziora 

  • Panorama z zapory Jeziora Czorsztyńskiego 360° 
  • Panorama z zamku w Czorsztynie 350° 

4. Pieniny Spiskie 

  • Panorama z Nad Taboru w Niedzicy 270° 
  • Panorama z Cisówki 270° 
Każda część składa się z krótkiego, jednostronicowego opisu miejsca, schematu z przebiegiem szlaków turystycznych lub mapki, oraz kilku panoram, w formie pięknych fotografii z podpisanymi najważniejszymi szczytami i innymi obiektami. 

Pieniny - polskie i słowackie - mapa siatka GPS

Pieniny - polskie i słowackie - mapa siatka GPS

Skala: 1 : 25 000 

Format: 680x980 mm 
po złożeniu 123x228 mm 

Mapa obejmuje swoim zasięgiem trzy grupy górskie Pienin: Właściwe, Spiskie i Małe. Na pierwszej stronie mapa obejmuje obszar pomiędzy Jeziorem Czorsztyńskim na zachodzie, a Radziejową na wschodzie oraz od południowej części Gorców na północy, aż do Magury Spiskiej na południu, po słowackiej stronie granicy. Na mapie umieszczono wszystkie potrzebne informacje, poziomice co 10 m, znakowane szlaki turystyczne, znakowane szlaki o charakterze lokalnym, szlaki narciarskie, konne, rowerowe, przebieg wszystkich rodzajów linii komunikacyjnych oraz granice parku narodowego i krajobrazowego. Dla początkujących i mniej zaprawionych turystów zamieszczono sposoby oznaczania szlaków w terenie. Mapa jest cieniowana co znacznie ułatwia jej czytanie. Pod mapą umieszczono opisy miast: Szczawnicy i Krościenka wraz z planami. Posiada praktyczny falc mapowy. 

Mapa polecana przez: 

  • Podhalańską Grupę GOPR 
  • Koło Przewodników PTTK - Oddział Pieniny Szczawnica 
  • Pieniński Park Narodowy 

Pieniny - przewodnik

Pieniny - przewodnik 

Kraków 2001,
rozmiar: 105 x 190 mm, s. 96


Najważniejsze Atrakcje Regionu czyli co koniecznie musisz zobaczyć. Oczami Ekspertów czyli klimat, przyroda, etnografia. Turystyka piesza, rowerowa, konna, żagle, narty itp. Praktyczny Informator adresy, telefony, strony www. Mapa Turystyczna szlaki, miejscowości, schroniska, zabytki.

Pieniny - przewodnik - Józef Nyka 

Wydawnictwo Trawers, Wydanie X, Latchorzew 2008, Stron 320,  
27 panoram górskich, 30 mapek i planów miejscowości, oprawa miękka,  
szyta  Rozmiar: 11.5 cm X 19cm 

Jedyny na naszym rynku wydawniczym przewodnik turystyczny obejmujący całe Pieniny wraz z otoczeniem, wznowiony w sierpniu 2008. Zawiera opisy wszystkich szlaków w Pieninach właściwych, Pieninach Spiskich i Małych Pieninach, oraz po słowackiej stronie pasma. 36 miejscowości ma własne hasła w obszernym słowniku krajoznawczym (większość zaopatrzono w plany). Dopełnieniem całości jest, tak jak w przypadku przewodników tatrzańskich, słownik geograficzny (opisy szczytów, przełęczy, rzek). Na obu stronach tylnej okładki kolorowa mapa Pienin ukazująca m.in. przebieg szlaków turystycznych. Szczegółowy indeks i schemat szlaków ułatwiają korzystanie z przewodnika. X wydanie zostało gruntownie zaktualizowane – wymieniono wszystkie plany miejscowości, dodano nowe opisy i "okienka". Treść przewodnika uwzględnia wszystkie zmiany związane z wejściem Polski i Słowacji do strefy Schengen.  
 
Wiadomości Ogólne 

1. Topografia 
2. Nazwy miejscowe 
3. Jak powstały Pieniny 
4. Klimat 
5. Sieć wodna 
6. Szata roślinna 
7. Świat zwierząt 
8. Pieniny i człowiek  
9. Gospodarka 
10. Kultura ludowa 
11. Z dziejów turystyki 
12. Pieniński Park Narodowy 


Podpienińskie miejscowości 

-  Biała Woda 
- Czerwony Klasztor  - Červený Kláštor 
- Czorsztyn 
- Zamek Czorsztyn 
- Dębno 
- Dursztyn 
- Falsztyn 
- Folwark - Stráňany 
- Frydman 
- Golembark - Lýsa nad Dunajcom 
- Grynwałd 
- Haligowce - Haligovce 
- Hałuszowa 
- Jaworki 
- Kamionka - Kamienka 
- Kluszkowce 
- Krempachy 
- Krościenko 
- Krośnica 
- Lechnica 
- Leśnica - Lesnica 
- Litmanowa 
- Łapsze Wyżne 
- Łapsze NIżne 
- Niedzica
- Niedzicki Zamek 
- Nowa Biała 
- Sromowce Niżne 
- Sromowce Wyżne 
- Stara Wieś Spiska - Spišská Stará Ves  
- Szczawnica 
- Szlachtowa 
- Szwaby Niżnie 
- Szwaby Wyżnie - Majere 
- Śmierdzonka 
- Trybsz 
- Tylka 
- Wielki Lipnik - Veľký Lipník 

Drogi Dojazdowe 

1. Z Nowego Targu w Pieniny 
2. Nowy Sącz - Krościenko - Szczawnica 
3. Nowy Targ - Dębno - Frydman - Niedzica - Sromowce 
4. Nowy Targ - łapsze - zamek Niedzicki 
5. Zakopane - Trybsz - zamek Niedzicki 
6. Łopuszna - Nowa Biała - Krempachy - podhalanka.pl - Dursztyn - Frydman 
7. Gościniec Krośnica - Kąty 
8. Przez Szczawnicę na Jaworki 
9. Kieżmark - Stara wieś Spiska 
10. Stara Lubowla - Czerwony Klasztor - Niedzica 
11. Wielki Lipnik - Leśnica 
12. Stara Lubowla - Jarzębina - Litmanowa  

Pieniny Spiskie - Hombarki 

1. Dursztyńskie Skałki 
2. Frydman - Dursztyn - łapsze Wyżne 
3. Frydman - Żar 
4. Dursztyn - Żar - Niedzica 
5. Falsztyn - Łapsze Niżne 
6. Łapsze Niżne - Żar 

Pieniny Właściwe 

1. Starym Gościńcem do zamku Czorsztyn 
2. Krościenko - Szopka - Kąty 
3. Snozka - Czorsztyn - Chwała Bogu - Trzy Korony 
4. Krościenko - Chwała Bogu - Trzy Korony 
5. Krościenko - Czertezik 
6. Krościenko - Sokolica 
7. Szczawnica - Sokolica - Trzy Korony 
8. Sromowce Niżne - Łazek - Trzy Korony 
9. Przez Wąwóz Szopczański 
10. Spływ przez Przełom Pieniński 

Małe Pieniny 

1. Grzbietem Małych Pienin 
2. Ze Szczawnicy na Palenicę 
3. Ze Szczawnicy na Jarmutę 
4. Kopalnie w Jarmucie i Rabsztyn 
5. Jaworki - Durbaszka 
6. Jaworki - wąwóz Homole - Wysoka 
7. Jaworki - Biała Woda - Rozdziela 
8. Piwniczna - Obidza - Jaworki 

Na Słowackiej Stronie 

1. Droga Pienińska 
2. Czerwony Klasztor - Huta - Leśnica 
3. Palenica - Leśnica - Czerwony Klasztor 
4. Leśnica - Haligowskie Skały - Haligowce 
5. Wielki Lipnik - Haligowskie Skały - Czerwony Klasztor 
6. Leśnica - Cyrhle - Rabsztyn 
7. Szlachtowa - Wysoki Wierch - przełęcz pod Tokarnią 
8. Z Jaworek do Folwarku 
9. Jaworki - Rozdziela - Litmanowa 
10. Litmanowa - Falkówka - Wierchliczka 

Trasy Rowerowe 

1. Trybsz - przełęcz pod Łapszanką - Łapsze Niżne 
2. Trybsz - Przełom Białki - Dursztyn - Trybsz 
3. Łapsze Niżne - Niedzica Zamek - Frydman 
4. Jaworki - Durbaszka - Cyrhle - Szczawnica 
5. Jaworki - Biała Woda - przełęcz Gromadzka - Jaworki 
6. Szczawnica - Bereśnik - Szczawnica 
7. Szczawnica - Przehyba - Szczawnica 

Pieniny w 180 hasłach 

Literatura 
Czasopisma 
Mapy 
Indeks ważniejszych miejscowości 
Spis mapek i planów 
Spis panoram 
Spis okienek 

 


Pieniny Podhale Orawa Spisz praktyczny przewodnik Pascal

Pieniny Podhale Orawa Spisz praktyczny przewodnik Pascal

autorzy: Stanisław Figiel, Joanna Markin, Zbigniew Ładygin,  Krzysztof Żywczak 
Wydawnictwo Pascal 2007, Stron 336 
format: 123x197 mm - rogi zaokrąglone 
oprawa: miękka, klejona, foliowana 
Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz to jeden z najbardziej fascynujących zakątków Polski, o którym niełatwo zapomnieć. Natura zdziałała tutaj prawdziwe cuda, tworząc wapienne pienińskie turnie, łagodne spiskie polany oraz jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych – przełom Dunajca. Niezwykle bogaty w tradycje region przyciąga również malowniczymi osadami, tajemniczymi średniowiecznymi warowniami, wznoszącymi się ponad ogromnymi zbiornikami wodnymi oraz wspaniałą góralską atmosferą Nowego Targu i Zakopanego.

Praktyczny przewodnik Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz, dokładny, przejrzysty, obszerny, napisany "w podróży", przeznaczony dla osób aktywnych i odważnych, podróżujących indywidualnie. Wybiera go ten, kto nad gotowe pomysły na zwiedzanie przedkłada samodzielne obmyślanie podróży. Zawiera informacje potrzebne do starannego zaplanowania wyjazdu oraz poruszania się na miejscu: ogólne wiadomości o kraju (jego historii, kulturze, społeczeństwie, obyczajach), opisy poszczególnych regionów i miast, dane adresowe restauracji, hoteli, agencji turystycznych, rozkłady jazdy autobusów, pociągów itp. Informacje uzupełniają mapy, plany miast i słowniczki z podstawowymi słowami i przydatnymi zwrotami. Z przewodnikiem z tej serii podróżują dziesiątki tysięcy turystów.

Cechy szczególne:
 
- zaokrąglone rogi
- bardzo szczegółowe, aktualne informacje ułatwiające planowanie podróży
- praktyczne informacje do wykorzystania na miejscu
- ogólne informacje o kraju
- prezentacja regionów i miast oraz ich atrakcji
- przejrzysty układ tekstu
- szybki i łatwy dostęp do poszukiwanych informacji
- mapy, plany miast
- podstawowe słowa i zwroty w językach obcych
- dla ludzi aktywnych, podróżujących samodzielnie, globtroterów
- planujących rodzinne wyjazdy i oczekujących konkretnych, aktualnych informacji
- poszukujących informacji i inspiracji

Zalety:

- korzystna relacja ceny do objętości i zawartości merytorycznej 
- pomoc w zaplanowaniu wypoczynku i źródło informacji na miejscu 
- pomoc w zaplanowanie trasy i jej przeprowadzeniu na miejscu
- pomoc w zorganizowaniu wypoczynku: określeniu kosztów pobytu, dojazdu, rezerwacje noclegów źródło informacji na miejscu
- użyteczne: sprawdzone w praktyce
- wygodne w korzystaniu 
- łatwe do zapakowania, nie ulegające zniszczeniu
- wzbogacenie kolekcji książek turystycznych

Wiadomości ogólne . . . 23

Geografia, Geologia, Flora i fauna, Ochrona przyrody, Klimat, Na tropie dziejów, czyli nieco historii, Etnografia, Turystyka

Pieniny . . . 81

Krościenko nad Dunajcem, Grywałd, Krośnica i okolice, Czorsztyn, Sromowce Wyżne, Sromowce Niżne, Małe Pieniny, Szczawnica, Jaworki, Informacje praktyczne

Podhale . . . 129

Wzdłuż Dunajca, Wzdłuż Białki, Wzdłuż Białego Dunajca, W górę Czarnego Dunajca, W poprzek Podhala, Zakopane i Gubałówka, Spacerem przez Podhale, Informacje praktyczne

Orawa . . . 179

W górę Czarnej Orawy, Pod Babią Górą, Na orawskich równinach, Nad Orawskim Morzem, Informacje praktyczne

Spisz . . . 262

Pieniny Spiskie, Polska część Magury Spiskiej, Słowacka część Spiszu, Pieniny, Magura Spiska, Kotlina Lubowlańska, Informacje praktyczne

Słowniczek architektoniczny . . . 321

Indeks . . . 328

Sromowce - u stóp Trzech Koron - Rafał Monita

Sromowce - u stóp Trzech Koron - Rafał Monita

Wydawnictwo Astraia, Stron 128 
Rozmiar: 14,5cm x 17,5cm 

Pierwsza fotograficzna monografia Sromowiec leżących nad Dunajcem, pod Trzema Koronami. Spacer wiedzie nas od zabudowań Sromowiec Wyżnych poprzez przystań flisaską w Kątach, Sromowce Średnie aż do Sromowiec Niżnych, gdzie zaczyna się słynny Przełom Pieniński.

Książka wyróżnia wszystkie ważne osobliwości tej pienińskiej wsi. Odkryjemy stare chaty, zaułki gospodarcze, przystań flisacką, Nadwodzie, stary kościółek w Sromowcach Niżnych, widoki na Trzy Korony, Tatry oraz zobaczymy impresje naddunajeckie.

Całość w kolorze czerni i bieli pozwala z lekkim sentymentem widzieć współczeną wieś niczym na dawnej fotografii. Warstwę fotograficzną uzupełniają stare widoki i zdjęcia Sromowiec oraz pocztówki, jako tło służy mapa fotogrametryczna Pienin z 1937 roku.

Część fotograficzna jest uzupełniona rzadko prezentowanymi tekstami o Sromowcach pióra Bronisława Gustawicza z XIX wieku oraz wielkiego piewcy Pienin Jana Wiktora z jego pienińskiej gawędy "Pieniny i Ziemia Sądecka".

 


W Pieniny - informator - przewodnik

W Pieniny - informator - przewodnik

Monika Nyczanka 
Wydawnictwo Trawers 2009, Stron 92 
Rozmiar: 11,5 cm x 19cm 
 

Kieszonkowa wersja przewodnika po Pieninach. Zawiera opisy dróg dojazdowych, wycieczek samochodowych wokół Pienin i najważniejszych szlaków turystycznych. Wiele miejsca poświęcono rejonowi Jeziora Czorsztyńskiego. W osobnym rozdziale omówiono ośrodki narciarskie. W ostatniej części opis 16 najważniejszych miejscowości, większość wraz z planami. Na tylnej okładce kolorowa mapa całego regionu ukazująca m.in. układ dróg i przebieg szlaków turystycznych. 


Szczawnica - informator turystyczny 2009

Szczawnica - informator turystyczny 2009

112 stron, 51 fotografii czarno-białych, 2 planiki miejscowości. Wewnątrz załącznik - kolorowy plan miasta w skali 1:10 000. Wydanie XIV. Pruszków 2009 

 

Doroczne wydanie popularnego informatora turystycznego. Wewnątrz znajdziemy kompletną informację o usługach turystycznych świadczonych w Szczawnicy i okolicach, opisy spacerów po uzdrowisku oraz proponowane wycieczki w okoliczne pasma górskie. Książka dzieli się na cztery części. Pierwsza - to wiadomości praktyczne dotyczące Szczawnicy. Znaleźć w niej można informacje o szczawnickich zdrojach, klimacie, możliwościach noclegowych, sanatoriach, gastronomii, handlu i usługach oraz ważne telefony i adresy. Część druga zaznajamia z historia i perspektywami uzdrowiska oraz - w formie opisu spaceru po mieście - obiektami wartymi obejrzenia w Szczawnicy. W części trzeciej opisujemy okoliczne miejscowości Krościenko, Jaworki i Szlachtową. Na koniec przedstawiamy propozycje dalszych wycieczek rowerowych, samochodowych i pieszych. Opisany jest m.in. spływ Dunajcem, wycieczki w Pieniny i w Małe Pieniny, a także wycieczki na Słowację: Lubowla, Drużbaki, inne miejscowości w dol. Popradu.

Szczawnica - plan miasta + Szlachtowa i Jaworki

Szczawnica - plan miasta + Szlachtowa i Jaworki

Szczawnica Plan Miasta 1 : 10 000 

Plan Szlachtowej i Jaworek z okolicami w skali 1 : 12 500 

Wydanie I, 2009 
Awers planu miasta obejmuje teren uzdrowiska Szczawnica z doliną Grajcarka. Zaznaczono wszystkie ważne obiekty (urzędy, sanatoria, kościoły, pijalnie, hotele, banki i bankomaty, restauracje, punkty informacji turystycznej. Precyzyjnie zaznaczono przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz tereny narciarskie na Palenicy. Na rewersie pokazano w skali 1:12 500 tereny Szlachtowej i Jaworek. 

Szczawnica okolice - mapa turystyczna w skali 1:50.000

Szczawnica okolice - mapa turystyczna w skali 1:50.000

Wydanie V poprawione 

Skala: 1:50 000 
Wydawnictwo Rewasz 200 
3

Obejmuje Pieniny - polskie i słowackie, Małe Pieniny z wąwozem Homole, pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, pasmo Lubania w Gorcach. Precyzyjnie naniesiono przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Zaznaczono turystyczne przejścia graniczne na Słowację. Na odwrocie planiki Szczawnicy, Krościenka i Starego Sącza.