• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Płytki imitujące kamień - do jakiego wnętrza będą pasować?

Naturalne, trwałe i piękne materiały to coś czym chętnie zdobimy wnętrza naszych domów. Ponadczasowy, majestatyczny i zachwycający kamień potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Nadać mu subtelności i ciepła lub wręcz przeciwnie industrialnej surowości. Jeśli marzysz o stylowym i eleganckim wnętrzu, w którym królują materiały wiernie imitujące naturalne surowce to koniecznie przeczytaj do jakiego wnętrza pasować będą płytki imitujące kamień. Zachęcamy do lektury!

Płytki imitujące kamień, czyli podłoga inspirowana naturą

Naturalny kamień zachwyca swoim unikalnym wzorem, barwą i wyjątkową powierzchnią, dlatego producenci glazury postanowili stworzyć płytki imitujące kamień jako doskonałą alternatywę do domowych wnętrz. Ceramiczna okładzina zachwyca swoim stylem i jakością wykonania dzięki czemu nowoczesne kompozycje doskonale odwzorowują wyjątkowe użyłowienie i kolor kamienia. Dostępne w sprzedaży kafelki do złudzenia przypominają marmur, piaskowce, granit czy trawertyn, którymi pokryjemy nie tylko ściany, ale również duże powierzchnie podłóg. Płytki występują w wielu rozmiarach i formatach, a także wykończeniach, które pozwolą na montaż wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Płytki imitujące kamień – do jakiego wnętrza będą pasować?

Płytka marmur to doskonałe rozwiązanie do wszystkich wnętrz, w których marzy nam się odrobina luksusu i wysmakowanej elegancji. Klasyczne płytki inspirowane marmurem sprawdzą się jako okładzina kuchennych czy łazienkowych wnętrz, ale równie spektakularny efekt uzyskamy montujące je w salonie czy jadalni. Płytki tego typu cechują się wyjątkową wytrzymałością, dlatego bez obaw możemy zastosować je w pomieszczaniach każdego rodzaju. Swoje piękno najlepiej ukażą w wielkich i przestronnych wnętrzach, w których nie istnieje obawa o wrażenie przesytu. W przypadku małych kuchni lub łazienek warto kamienne płytki stosować z umiarem i ograniczyć się do ich montażu na jednej wybranej ścianie lub wyspie kuchennej i podłodze. Kluczowy będzie tutaj również dobór odpowiedniego rozmiaru glazury oraz jej koloru. Nawet niewielki fragment powierzchni przykuwać będzie wzrok już od wejścia kreując wnętrze z wyjątkowym charakterem. W dużych salonach zjawiskowo prezentuje się ściana pokryta kamiennymi płytami w większym rozmiarze. Najlepiej sprawdzi się jako okładzina przestrzeni za kanapą lub jako element ściany, w której powierzchnię wbudowany został kominek.

Poznaj style aranżacyjne, w których kamienne płytki grają pierwsze skrzypce

Płytki z kamiennym wzorem to nie tylko zachwycające wielkoformatowe płyty. To także glazura niewielkich rozmiarów o wyjątkowej geometrycznej formie lub tej inspirowanej światem natury. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać we wnętrzu możemy zdecydować się na marmur w czarnej czy szarej odsłonie z bogatym kontrastowym użyłowieniem lub wręcz przeciwnie wybrać płytki w odcieniu białego marmuru z wyjątkową, delikatną strukturą. Płytki kamienne to najlepsza ozdoba do wnętrz w stylu nowoczesnym z minimalistyczną, lecz stylową bazą. Sprawdzi się także w eleganckich i pałacowych aranżacjach pełnych jasnych tonów. Warto zastosować go także w pomieszczeniach w duchu glamour, Art. Deco czy wysmakowanych kompozycjach Hampton czy nowojorskich. Marmurowa glazura w ciepłej, piaskowej odsłonie sprawdzi się również jako baza do wnętrz rustykalnych lub tych inspirowanych toskańskim klimatem.