• Slider 3
 • Slider 4
 • Slider 5


 • rafting

Ranking lodówek i zamrażarek – przegląd modeli

 • Kobieta otwierająca lodówkę

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów kuchennych. Chcesz kupić nowy model? Wybór urządzeń na rynku jest bardzo duży - dobrze więc na samym początku określić, czego szukasz. Może się okazać, że do przechowywania żywności przyda ci się dodatkowo zamrażarka - zwłaszcza, jeśli jesteś zapalonym działkowcem lub ogrodnikiem. Zobacz zestawienie popularnych propozycji, które zbierają pozytywne recenzje użytkowników wiele miesięcy po zakupie!

Lodówka do domu - jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaka lodówka sprawdzi się u ciebie najlepiej? Zacznij od określenia, jaki rodzaj urządzenia dobrze pasuje do twojej kuchni i zwyczajów zakupowych. Dysponujesz dużą przestrzenią? Możesz rozważyć zakup sprzętu side-by-side, by swobodniej pomieścić wszystkie produkty spożywcze. Taka lodówka sprawdzi się zwłaszcza przy licznej rodzinie lub w mieszkaniu dzielonym ze współlokatorami. To również najlepszy wybór dla ogrodników, działkowców, osób przygotowujących własne przetwory i mrożonki. Jeśli lubisz robić większe zapasy raz na jakiś czas i nie zaglądać do sklepu kilka razy w tygodniu, side-by-side to opcja dla ciebie!

W mniejszych kuchniach lepiej sprawdzi się klasyczna chłodziarko-zamrażarka, bo nie będzie przytłaczała wnętrza. To również racjonalny zakup dla osób, które regularnie zaglądają do warzywniaków i nie przepadają za robieniem zapasów. Pamiętaj, żeby kupić taki sprzęt, jaki jest ci faktycznie potrzebny - kupowanie lodówki „na zapas”, tylko dlatego, że się zmieści, nie jest najlepszym pomysłem. Główne ze względu na to, że większe urządzenie zużywa więcej energii, co oznacza wyższe rachunki za prąd.

Decydując się na nowy sprzęt do kuchni, możesz wybrać model wolnostojący lub do zabudowy. Który jest lepszą opcją? To zależy od twoich preferencji. Esteci preferują urządzenia do zabudowy, jednak nowoczesne lodówki wolnostojące zachwycają wzornictwem i mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. W niczym nie przypominają zajmujących przestrzeń białych klocków. Możesz wybierać spośród propozycji w zróżnicowanym stylu - od nowoczesnego po retro!

Czym się kierować, kupując lodówkę? Zwróć uwagę na:

 • pojemność;
 • wymiary;
 • zastosowane technologie;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem określonego rodzaju żywności;
 • łatwe sterowanie;
 • dodatkowe funkcje.

Polecane lodówki - zobacz najlepsze modele!

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując nową lodówkę? Dużo zależy od tego, jakiego rodzaju urządzenie wpadło ci w oko. Modele side-by-side są droższe niż klasyczne chłodziarko-zamrażarki. Jeśli zależy ci na liście wartych uwagi innowacji, powinieneś liczyć się z wyższym budżetem. Zobacz polecane propozycje modeli ze średniej półki cenowej!

 • SAMSUNG RB33B610FSA/EF - sprzęt za ok. 2500 zł. Chłodziarka ma pojemność 230 l, zamrażarka zaś - 114 l. Klasa energetyczna tego modelu to F, a generowany w trakcie pracy hałas 35 db. Technologia SpaceMax sprawia, że urządzenie jest pojemniejsze niż inne modele o tych samych wymiarach. Zastosowano tutaj również No Frost - nie musisz więc regularnie rozmrażać lodówki. Zwróć też uwagę na All-Around Cooling - to rozwiązanie, dzięki któremu chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całym wnętrzu.
 • WHIRLPOOL W5711EOX1 - sprzęt za nieco poniżej 2000 zł. Pojemność chłodziarki wynosi 197 l, zamrażarki - 111 l. Klasa energetyczna tego sprzętu to F. Ważnym wyróżnikiem tej lodówki jest technologia Szósty Zmysł. Pozwala ona wykrywać wahania temperatury i szybko przywracać jej właściwy balans - wszystko po to, by stworzyć najlepsze warunki do przechowywania produktów spożywczych. System Less Frost sprawia, że rozmrażanie jest szybsze i łatwiejsze. Docenisz również funkcję szybkiego chłodzenia.
 • GORENJE NRK619EAXL4WD - model o klasie energetycznej E za nieco ponad 2000 zł. Chłodziarka ma pojemność 207 l, zamrażarka - 97 l. Nie zabrakło tutaj technologii No Frost. Spodoba ci się szuflada CrispZone, dzięki której dłużej zachowasz świeżość warzyw i owoców. Przypadnie ci do gustu też wygodny dystrybutor wody!

Chcesz porównać omówione propozycje z innymi? Sprawdź wszystkie lodówki i zamrażarki w sklepie MediaMarkt!