• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Sklep karpiowy dla wymagających wędkarzy

Wędkarstwo to zajęcie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Aby uprawianie tego rodzaju sportu było efektywne, konieczny jest odpowiedni osprzęt. Jakie akcesoria są ważne w wędkarstwie karpiowym? Czym cechuje się wędka karpiowa?

Najważniejsze akcesoria karpiowe

W zależności od stosowanych metod połowu, różne są także niezbędne akcesoria. Wędkarstwo karpiowe to po prostu sposób na złowienie karpi. Każdy wędkarz doskonale wie, jak inteligentnymi rybami są karpie. Do tego potrafią walczyć do upadłego, a ich duże rozmiary utrudniają połów. Podstawowym wyposażeniem jest oczywiście wędka karpiowa. Nieodzowny będzie również doskonałej jakości kołowrotek karpiowy, skuteczne przynęty czy zestawy haczyków.

Wędki karpiowe i przypony karpiowe

Wędka karpiowa to inaczej "karpiówka". Wykonana jest zwykle z kompozytu i włókna węglowego i posiada bardzo specyficzny układ przelotek. Ma także specjalnie dzielony uchwyt, który ułatwia pewny i stabilny chwyt przy zarzucaniu. Tym, co cechuje wędkę karpiową jest lekkość, a także trwałość. Sama wędka to zbyt mało, by przechytrzyć mądrego karpia. Konieczna jest doskonałej jakości przynęta. Jej wybór nie jest łatwym zadaniem, gdyż znaczenie ma tutaj pogoda, pora roku i miejsce połowu. Dla pzykładu, do zastosowania w mulistej wodzie konieczne jest połączenie przynęty z czymś, co sprawi, że łatwiej będzie ja zauważyć. Może to być np. przynęta sztuczna. Jednym z ważniejszych elementów w wędkarstwie karpiowym jest kołowrotek. Karp jest rybą wyjątkowo zwinną i silną, dlatego jego złowienie przysparza sporo problemów. Kołowrotek powinien posiadać wolny bieg i stałą szpulę. Dzięki temu kołowrotek luźno oddaje żyłkę po włączeniu sprzęgła. Karp nie ma możliwości pociągnięcia wędki za sobą. Kołowrotek karpiowy umożliwia łatwe holowanie ciężkich ryb. Wato wybierać kołowrotki z przełożeniem 4,5:1 do 5,1:1, dzięki czemu ryzyko zerwania ryby podczas holu jest znacznie mniejsze. Warto wybrać taki kołowrotek, który posiada hamulec przedni. Sprawia on, że kołowrotek jest lżejszy i łatwej można go regulować, co również ma spore znaczenie dla efektywności połowu.

Sklep karpiowy Carp Master dla wymagających

Internetowy sklep karpiowy Carp Master oferuje pełen asortyment niezbędny do wędkarstwa karpiowego. W asortymencie znajdują się wędki, kołowrotki karpiowe, jak i kulki proteinowe, torby karpiowe, haki karpiowe czy namioty karpiowe. Wszystkie produkty cechują się najwyższą jakością i skutecznością, którą doceni każdy wędkarz. Sprzęt karpiowy najwyższej jakości? Tylko w Carp Master!