• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Smart TV - idealny wybór do twojego domu! Jakie akcesoria do niego dobrać?

Telewizory inteligentne, czyli smart TV, są obecnie bardzo popularne. Takie urządzenia oferują dostęp do Internetu, różnych aplikacji oraz bazy treści w serwisach VOD. Do smart TV warto również dobrać różne akcesoria takie jak Google Chromecast oraz kino domowe. Czym cechuje się smart TV, dlaczego warto mieć w domu taki telewizor i które akcesoria się do niego przydadzą? Podpowiadamy.

Czym jest smart TV i jakie ma funkcje?

Obecnie telewizory typu smart TV są właściwie standardem w większości polskich domów. W końcu dzięki nowoczesnej technologii zapewniony jest dostęp do Internetu i wszystkich korzyści z tym związanych. Smart TV umożliwia korzystanie z aplikacji streamingowych, serwisów VOD oraz gier mobilnych, a także przeglądarki internetowej i stron z muzyką. Telewizory smart łączą się z siecią WiFi i pozwalają na korzystanie z takich aplikacji jak Netflix, Disney+, HBO GO, YouTube oraz wielu innych. Warto zaznaczyć, że „smart TV” to ogólne określenie, które nie odnosi się do żadnego konkretnego systemu operacyjnego. Oznacza to, że telewizor smart może mieć wgrany Android TV, Tizen (w modelach marki Samsung) czy też webOS LG. 

Dlaczego warto mieć telewizor z funkcją smart?

Wybierając konkretny model smart TV, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i sposób obsługi urządzenia. Najlepiej, jeśli pilot posiada specjalne przyciski do konkretnych aplikacji, dzięki czemu nie trzeba ich szukać. Niektóre urządzenia tego typu reagują także na komendy głosowe, jednak ta funkcja nie zawsze działa w odpowiedni sposób, zwłaszcza w języku polskim. Przez telewizory z funkcją smart można również przeglądać strony internetowe, maila, a także oglądać filmy i seriale. Właśnie dlatego ważne jest, aby telewizor miał odpowiednio duży ekran i był dopasowany do indywidualnych preferencji domowników. Interaktywny smart TV będzie idealny dla całej rodziny, ponieważ umożliwia korzystanie z różnych aplikacji, a tym samym atrakcyjne spędzanie czasu. 

Jakie akcesoria kupić do swojego telewizora?

Do telewizora z funkcją smart TV można dobrać wiele akcesoriów. Dla wymagających odbiorców idealnie sprawdzi się kino domowe, umożliwiające oglądanie filmów w najwyższej jakości dźwięku i obrazu. Taki sprzęt pozwala na generowanie dźwięku przestrzennego, a także zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Warto jednak pamiętać o tym, że całe zestawy kina domowego zajmują zwykle sporo miejsca i nie zawsze są wyglądają atrakcyjnie jako element wyposażenia wnętrz. Właśnie dlatego kino domowe sprawdzi się najlepiej w większych pomieszczeniach. W skład całego kompletu wchodzi zwykle odtwarzacz Blu-Ray, amplituner i zestaw głośników, a dodatkowo serwer strumieniowania wideo. 

Do smart TV można dokupić również Google Chromecast, czyli niewielką nakładkę umożliwiającą przesyłanie materiałów wideo oraz aplikacji ze swojego smartfona na telewizor. Takie akcesorium przydaje się szczególnie wtedy, gdy dany smartfon nie posiada funkcji udostępniania ekranu. 

Kolejnym dodatkiem do smart TV może być soundbar, którego zadaniem jest stworzenie wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. Soundbar zapewnia także korektę dźwięku oraz po prostu polepsza odbiór danego filmu czy serialu. 

Smart TV to więcej niż zwykły telewizor

Obecnie wiele osób nie ogląda kanałów w telewizji albo robi to bardzo rzadko. Znacznie częściej domownicy korzystają z funkcji smart TV, czyli różnych aplikacji streamingowych, serwisów VOD oraz Internetu. Inteligentny telewizor jest więc idealnym sprzętem dopasowanym do naszych czasów i potrzeb współczesnych widzów. Dodatkowo taki telewizor świetnie sprawdza się dla osób słabo widzących, dzięki możliwościom wybierania głosowego. Smart TV umożliwia proste i przyjemne korzystanie z nowoczesnych udogodnień.