• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Spływy kajakowe Kaszuby – doskonała rozrywka dla małych i dużych

  • kajaki nad jeziorem

Kaszuby to przepiękny region Polski, bogaty w wiele atrakcji. Będąc na Kaszubach, nie sposób się nudzić. Piękne jeziora, pełne ryb, zielone lasy, niezliczona ilość ścieżek pieszych i rowerowych, zabytki, regionalna kuchnia – to wszystko sprawia, że Kaszuby przyciągają turystów o każdej porze roku. Jedną z najczęściej wybieranych atrakcji są spływy kajakowe. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich, którzy kochają wodę i kontakt z pięknem przyrody.

Spływy kajakowe Kaszuby – aktywny wypoczynek na łonie natury

Kaszuby to idealne miejsce do organizacji spływów kajakowych. Ogromna liczba zbiorników wodnych, jezior i rzek sprawia, że bez trudu można znaleźć miejsce dla początkujących, jak i doświadczonych fanów kajakarstwa. Trasy kajakowe na Kaszubach są niezwykle urokliwe i zróżnicowane. Z kajaków mogą podziwiać piękną, kaszubską przyrodę, malownicze krajobrazy, tradycyjne, wiejskie gospodarstwa, a także napotkane po drodze zwierzęta m.in. dzikie ptactwo, sarny, lisy i bobry. W czasie spływu można relaksować się przy śpiewie ptaków i szumie wody, odciąć od wszechobecnej elektroniki. Spływ kajakowy to rozrywka polecana dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku, a nawet kondycji. Można pływać w pojedynkę, z rodziną lub przyjaciółmi. Udział w spływach kajakowych to również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości. Oczywiście warto również wspomnieć o korzyściach zdrowotnych. Pływanie kajakiem wzmacnia serca, poprawia pracę układu krążenia, wzmocnia mięśnie, wpływa na poprawę ogólnej kondycji oraz wydolności płuc. To doskonały sposób na zdrowie i relaks w malowniczym otoczeniu.

Kajaki – polecane kaszubskie trasy

Ilość tras kajakowych na Kaszubach jest bardzo duża. Różnią się długością oraz stopniem trudności. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Kółko Raduńskie – to trasa w otoczeniu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, idealna dla osób, które zaczynają przygodę z kajakami. Trasa przebiega przez 10 jezior i rzekę Radunie. Spływ można rozpocząć w dowolnym momencie, dzięki czemu każdy można znaleźć trasę idealną dla siebie.

  • Lipusz-Wdzydze Kiszewskie – to 20-kilometrowa trasa kajakowa, która cieszy się ogromną popularnością. Jest wyjątkowo urokliwa, a przy tym dość łatwa, dlatego sprawdzi się dla osób początkujących oraz rodzin z dziećmi. W trakcie spływu można podziwiać Wdzydzki Park Krajobrazowy, a po dotarciu do celu odwiedzić Muzeum Etnograficzne.

  • Trasa Wierzycka – to idealny wybór dla osób zaawansowanych, które kochają adrenalinę. Cała trasa liczy ponad 150 km, jej pokonanie zajmuje kilka dni.

  • Spływ Słupią – to kolejna dość trudna trasa o długości 60 km. Biegnie z Sulęczyna do Gałęźni Małej, jest niezwykle ciekawa. Na amatorów wrażeń czekają zabytkowe elektrownie, sztolnie, kanały, zapory ziemne i syfony.

Pojezierze Kaszubskie – idealne miejsce na przygodę z kajakami 

Na Kaszubach działa wiele firm, które specjalizują się w organizacji spływów kajakowych. Spływy kajakowe Kaszuby dopasowane są do poziomu zaawansowania uczestników, trwają od kilku godzin do kilku dni. Czas spływu można dopasować do swojej kondycji oraz możliwości. Firma zapewnia wysokiej jakości sprzęt kajakowy, gwarantuje pełną organizację imprezy, zarówno dla indywidualnych uczestników, jak i zorganizowanych grup. Uczestnicy spływów mają zapewniony transport kajaków, parking na mecie oraz wiele innych atrakcji. Po zakończonym spływie kajakowym można odpocząć na leżakach i hamakach, posiedzieć przy ognisku, pograć w piłkę czy porozmawiać ze znajomymi przy kubku gorącej herbaty. Dobrze zorganizowany spływ na Kaszubach to świetna zabawa, dlatego łatwo można złapać bakcyla i pokochać tę formę spędzania wolnego czasu.

Spływy kajakowe na Kaszubach to doskonały sposób na wypoczynek, odebranie się do codzienności, przeżycie niezapomnianych chwil. Piękne krajobrazy na pewno na długo pozostaną w pamięci i będą zachętą do kolejnych wypraw.