• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Świeradów-Zdrój jesienią

  • Świeradów Zdrój

Jesień to magiczna pora roku, która maluje krajobraz paletą złotych, czerwonych i pomarańczowych kolorów. Malowniczy Świeradów-Zdrój staje się wówczas szczególnie urokliwy i przyciąga miłośników natury oraz spokoju. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce jesienią?

Kolorowe liście i malownicze widoki

Jesień w Świeradowie-Zdroju to przede wszystkim spektakularne zmiany kolorów liści wszechobecnych drzew. Góry oraz otaczające je lasy przekształcają się w bursztynowe morze, co stanowi idealne tło dla romantycznych spacerów i rodzinnych wędrówek. Liczne szlaki turystyczne oferują niezapomniane widoki na karkonoskie szczyty oraz doliny, które zachwycają, szczególnie podczas złotej jesieni.

Relaks w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy, położony w samym sercu Świeradowa-Zdroju, to idealne miejsce na wypoczynek i relaks na łonie natury. Jesienią park zmienia się w magiczny ogród, w którym drzewa i krzewy zachwycają kolorami liści. To doskonałe miejsce na spacer w parze czy piknik z rodziną. Dla najmłodszych odwiedzających dostępny jest także plac zabaw, na którym mogą się wybiegać.

Widok ze Stogu Izerskiego

Jeśli jesteś miłośnikiem rowerowych wycieczek lub pieszych wędrówek, to Stóg Izerski jest miejscem, które musisz odwiedzić. To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w okolicach Świeradowa-Zdroju, a podczas jesiennej porannej wędrówki na szczyt możesz podziwiać mglisty krajobraz, który otacza to miejsce. Dodatkowo, górna część wyciągu krzesełkowego na Stóg Izerski jest czynna dość długo jesienią, umożliwiając cieszenie się pięknymi widokami bez konieczności długiej wspinaczki.

Wizyta w Kryształowej Grocie

Kryształowa Grota to unikalne miejsce, które warto odwiedzić jesienią. Grota skrywa w sobie wyjątkowe formacje skalne oraz kryształy kwarcu, które pod wpływem oświetlenia przybierają magiczne barwy. To nie tylko atrakcja dla miłośników geologii, ale także dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno natury.

Leczenie zdrowym powietrzem

Świeradów-Zdrój słynie nie tylko z urody przyrody, ale także z uzdrowiskowych tradycji. Jesienią, gdy powietrze jest czyste i pełne jodu, warto skorzystać z leczniczych spacerów i inhalacji. To doskonały czas na wzmocnienie organizmu przed nadchodzącą zimą.

Noclegi i restauracje w Świeradowie-Zdroju 

Aby w pełni cieszyć się urokami wielobarwnej jesieni, warto zatrzymać się w miejscu, które pozwoli zrelaksować się po dniu pełnym emocji. Spokój i upragnioną ciszę od zgiełku miasta oferuje m.in. hotel Świeradów Zdrój — Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort. To tu odprężymy się po kilkugodzinnych spacerach i wypełnimy brzuch wyśmienitymi daniami oferowanymi przez hotelową restaurację. Restauracja Świeradów Zdrój Ametyst, znajdująca się na terenie hotelu Cottonina to bogactwo smaków, zarówno tych tradycyjnych, lokalnych, jak i nowoczesnych.