• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Tanie loty- jak je znaleźć?

  • samolot pasażerski

Wiele osób twierdzi, że latanie to kosztowny sposób na przemieszczanie się. Wcale nie musi tak być! Wybierając opcję last minute zyskujesz szansę na naprawdę tani przelot w dowolne miejsce na świecie. Jak znajdować oferty last minute, jak rezerwować takie loty i czy w ogóle warto? Jakie korzyści dają oferty last minute klientom i dlaczego popularne linie lotnicze obniżają cenę lotów? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Bilety lotnicze- kiedy warto je rezerwować?

Zainteresowanie podróżami, zarówno prywatnymi, jak i służbowymi jest ogromne. To dlatego bilety lotnicze należy rezerwować nawet z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Warto wiedzieć, że rezerwacja biletu na krótki czas przed wylotem to zazwyczaj wyższa cena. Są od tej zasady wyjątki- ceny biletów są niższe tuż przed wylotem wówczas, gdy dużo miejsc nie zostało sprzedanych. Wypełnienie wolnych miejsc jest ekonomiczne, dlatego bilety sprzedawane są w niższej cenie. Poza tym, ceny biletów zależą od sezonu i kierunku lotu. Oczywiste jest, że loty będą droższe latem, w szczycie sezonu urlopowego i wycieczkowego, a tańsze zimą, gdy podróżuje mniej osób. Jeśli chodzi o kierunek lotu, naturalnie droższe będą kierunki mocno oblegane, bardzo popularne, a tańsze kierunki mniej znane. Na te drugie dość często linie lotnicze oferują promocyjne taryfy, co również jest bardzo atrakcyjną opcją. 

Tanie loty- jak je znaleźć?

Latanie nie musi być kosztowne. Jeżeli dużo podróżujesz, zarówno w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych, z pewnością interesują Cię sposoby na znalezienie tanich lotów. Dobrą praktyką jest regularne śledzenie grup w mediach społecznościowych. Takich grup, które są poświęcone znajdowaniu i udostępnianiu najlepszych promocji lotniczych jest całe mnóstwo. Dobrą opcją jest także serwis internetowy Tanie-Loty.pl. Działa już od 2006 roku, a jego główną ideą jest promowanie tanich lotów, które będą pierwszym krokiem do podróżowania. Serwis wykorzystuje specjalny system informatyczny, który przeszukuje ceny biletów i błyskawicznie znajduje wszelkie promocje i okazje. Propozycje tanich lotów publikowane są na fanpage na Facebooku, jeśli więc kochasz podróże, koniecznie go zaobserwuj. Zdecydowanie najlepiej kupować bilety lotnicze na niedługo przed np. długim weekendem, majówką czy innymi tego typu okazjami. Większość osób planuje takie wyloty odpowiednio wcześnie, rezerwacji biletów również dokonuje z wyprzedzeniem. Na niedługo przed daną okazją linie lotnicze zazwyczaj chcą zapełnić te miejsca, które nie zostały wykupione. Z racji tego, że termin jest bliski, co potencjalnie może stanowić problem w znalezieniu chętnych, koszty miejsca w samolocie są tańsze. Tańsze bilety będą również zimą, gdy chętnych na loty wycieczkowe jest mniej. Jeżeli kochasz spontaniczne podróże i nieplanowane wycieczki, opcja wyszukiwania tanich lotów jest idealna dla Ciebie. 

Gdzie kupić tanie bilety lotnicze?

Najtańsze bilety lotnicze warto kupować poprzez serwis Tanie-Loty.pl. Na stronie dostępna jest wyszukiwarka biletów lotniczych, a rezerwacja odbywa się przy współpracy z największymi biurami podróży. Za pośrednictwem strony można zarezerwować nie tylko tanie loty, ale także hotel czy inne usługi turystyczne. Co więcej, serwis umożliwia płacenie na raty, co jest kolejnym udogodnieniem dla klientów. Możliwość zakupu biletów last minute to doskonała okazja do zaoszczędzenia nieco na locie. W ten sposób możesz dotrzeć do najpiękniejszych miast Europy i zakątków całego świata za znacznie niższą cenę.