• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Termy Szaflary – zdrowe i relaksujące wody Podhala

Termy Szaflary to znany kompleks basenów termalnych zlokalizowany w malowniczej miejscowości Szaflary, na Podhalu, blisko Zakopanego. Głównym atutem są jego niepowtarzalne wody termalne, których skład chemiczny ma dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Co to są wody termalne? Jakie mają właściwości? Dlaczego warto odwiedzić właśnie Termy Szaflary?

Co to są wody termalne? 

Wody termalne to wody mineralne, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. Powstają w wyniku interakcji wody z głębokimi warstwami ziemi, co powoduje podniesienie temperatury wody i wprowadzenie do niej licznych minerałów i pierwiastków śladowych. Woda geotermalna zawiera dużą większą ilość soli mineralnych niż woda pitna, dzięki temu ma charakterystyczny smak i zapach, a także liczne pozytywne właściwości.

Właściwości wód termalnych 

Wody termalne charakteryzują się szeregiem właściwości leczniczych, które wynikają z ich składu chemicznego. Zawierają różne rodzaje minerałów, takie jak siarka, żelazo, magnez, wapń czy jod. Główne działanie, które wykazują na organizm to: 

  • usprawnienia krążenia krwi, 
  • poprawa metabolizmu, 
  • poprawienie pracy układu nerwowego, 
  • wzmacnianie odporność organizmu, 
  • redukcja stresu i napięcia mięśni.

Termy podhalańskie pomagają odzyskać siły, poprawić zdrowie fizyczne i samopoczucie.

Baseny z wodą termalną – zalety

Kąpiele w wodach termalnych to skuteczny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Woda termalna działa na organizm zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Kąpiele przyspieszają krążenie krwi, a to z kolei wpływa korzystnie na pracę serca i układu krwionośnego. Woda termalna ma również działanie przeciwbólowe, dzięki temu jest skuteczna w leczeniu chorób reumatycznych i schorzeń stawów. Kąpiele w wodach termalnych są polecane w terapii bólu mięśni i kości, a także przy leczeniu stanów zapalnych skóry. To również doskonały sposób na relaks i redukcję stresu. Dzięki działaniu minerałów zawartych w wodzie termalnej organizm łatwiej odpoczywa i szybciej się regeneruje. Relaks w basenach to doskonały sposób na poprawę samopoczucia i zredukowanie objawów depresji oraz nerwicy. 

Termy Szaflary – najlepszy wybór dla zdrowia i relaksu

Termy Szaflary to jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce, gdzie można skorzystać z dobroczynnego wpływu wód termalnych na zdrowie i samopoczucie. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi aż 970 m2. Zaletą jest najlepsza mineralizacja wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych. Temperatura wody utrzymywana jest w granicach od 30 do 38 stopni Celsjusza, dlatego z term można korzystać przez cały rok.

Kompleks basenów termalnych oferuje wiele atrakcji, dzięki którym można w pełni wykorzystać korzyści wód oraz przyjemnie spędzić czas. Na terenie Term Szaflary znajdują się baseny z wodą geotermalną, wewnętrzne i zewnętrzne, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, a także sauny, groty solne oraz hydromasaże. W Termy Szaflary warto wybrać się nie tylko w celach zdrowotnych, ale także w celu relaksu i wypoczynku. Baseny termalne oferują wiele atrakcji, które pomogą w pełni zregenerować siły oraz poprawić samopoczucie. Na gości czekają bicze wodne, urządzenia do masażu karku i części barkowej, w okresie letnim dodatkową atrakcją jest możliwość korzystania z basenu z aquazorbingiem i łódeczkami.

Obiekt Termy Szaflary to kompleks basenów termalnych, w których można poprawić zdrowie fizyczne oraz psychicznie, a także spędzić czas na wspaniałej zabawie. To świetne miejsce dla osób w każdym wieku, dlatego warto sprawdzić ofertę i zarezerwować pobyt.