• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


Odwieczny dylemat - walizka twarda czy miękka?

Walizki stanowią jedno z najbardziej funkcjonalnych i komfortowych akcesoriów na bagaż. Pod względem wygody przewyższają torby, a w kwestii pojemności zdecydowanie górują nad plecakami. Kółka i poręczny uchwyt pozwalają na sprawne przemieszczanie się podczas wyjazdów. Walizki występują w wielu wariantach wielkościowych. W tej materii jesteś w stanie dobrać odpowiedni rozmiar na podstawie ilości rzeczy, które chcesz zapakować.

Gdy poszukujesz walizki, pojawia się jednak fundamentalne pytanie dotyczące zastosowanych materiałów. Wybór pomiędzy modelami twardymi i miękkimi nie zawsze jest oczywisty. Poznaj mocne i słabe strony obu rozwiązań. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję.

Co przemawia na korzyść twardych walizek?

Główną zaletą bez wątpienia jest wytrzymałość. Warstwa tworzywa skutecznie chroni zawartość walizki przed uszkodzeniami mechanicznymi. W razie wystąpienia kolizji możesz liczyć na to, że zderzenie zostanie skutecznie zamortyzowane. W rezultacie istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Poza tym twarde ścianki stanowią też solidne zabezpieczenie przed kradzieżą. Złodziej nie będzie w stanie szybko wyciąć otworu, aby dostać się do środka bez zwracania Twojej uwagi. Warto też zaznaczyć, że twarde powierzchnie są łatwiejsze do wyczyszczenia. W efekcie możesz na dłuższą metę utrzymać nienaganny wygląd walizki. Rzuć okiem na asortyment twardych modeli walizek na: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Walizki_Walizki-twarde-201.html 

Odkryj atuty miękkich walizek

Kluczowym atutem jest elastyczność. Po pierwsze jesteś w stanie włożyć więcej rzeczy do środka. Ścianki mogą być nieco wypchane, ale przynajmniej zmieścisz wszystko, czego akurat potrzebujesz. Ten aspekt okaże się pomocny również w kontekście umieszczania walizki na półce. W razie potrzeby po prostu przyciśniesz nieco materiał, aby schowek się domknął.

Warto zwrócić też uwagę na ciężar. Miękkie walizki są lżejsze, a tym samym możesz wygodniej je przenosić, gdy zajdzie taka potrzeba. Ponadto na zewnątrz często występują kieszenie, które mogą przydać się do przechowywania niektórych przedmiotów.

Miękkie walizki wypadają gorzej od twardych pod względem wytrzymałości. Podatność na uszkodzenia mechaniczne jest zdecydowanie większa. Nie możesz mieć pewności, że elastyczny materiał uchroni delikatne rzeczy w razie ewentualnego zderzenia. Takie walizki są również trudniejsze do wyczyszczenia. Szeroką gamę modeli wykonanych z miękkich tworzyw znajdziesz tutaj: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Walizki_Walizki-miekkie-202.html.

Twarda czy miękka – dokonaj wyboru

Żadna walizka nie jest uniwersalna. Każda ma swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowań. Twarda walizka doskonale sprawdzi się, gdy pakujesz delikatne przedmioty takie jak sprzęt elektroniczny. Słowem, możesz być spokojniejszy o stan techniczny swojego bagażu podczas całego wyjazdu. Z kolei miękka walizka jest rekomendowana, gdy zamierzasz zabrać przede wszystkim dużo ubrań albo innych rzeczy, które nie ucierpią w razie ewentualnego uderzenia.

Na dłuższą metę warto wyposażyć się w różne rodzaje walizek. Dzięki temu będziesz doskonale przygotowany na każdą ewentualność.