• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Wybierasz się na urlop z dziećmi w Pieniny? Zobacz, jakie miejsca musicie odwiedzić całą rodziną

Pieniny, położone w Pienińskim Parku Narodowym to jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. Nie należą do najwyższych i najtrudniejszych w zdobyciu, co tylko przemawia za ich atrakcyjnością i sprawia że są chętnie wybieranym miejscem na rodzinne wycieczki. Duża liczba atrakcji dostępnych w Pieninach sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a nuda na pewno nie pojawi się podczas waszego wyjazdu.

Wąwóz Homole

Każdy kto przynajmniej raz był w Pieninach, na pewno przeszedł Wąwóz Homole. Bez cienia wątpliwości można to miejsce uznać za znak rozpoznawczy Pienin. Spacerując zacienionym wąwozem, podziwiać można różnorodne formacje skalne. To również odpowiedni punkt wyjścia aby zdobyć Wysoką – najwyższy szczyt Pienin.

Trzy Korony

Pomimo tego że największą górą w Pieninach jest Wysoka, to jednak nie może się ona równać popularnością i rozpoznawalnością  z Trzema Koronami. Trasa nie jest zbyt wymagająca, ale należy być przygotowanym na kilka podejść. O stosunkowej łatwości zdobycia Trzech Koron może świadczyć fakt, że wędruje tam wiele wycieczek z dziećmi w różnym wieku i zdecydowana większość z nich dociera na szczyt. Jeżeli chcecie czegoś trudniejszego i bardziej wymagającego, można pokusić się o dłuższą wycieczkę – na Trzy Korony i Sokolicę jednego dnia.

Wizyta w Szczawnicy

Pieniny to nie tylko góry, ale i malownicze miasteczka oraz wioski. Jedno z najciekawszych miejsc to uzdrowiskowa miejscowość – Szczawnica. Na jej terenie znajduje się słynna pijalnia wód mineralnych, atrakcyjny park podzielony na górny i dolny. W mieście nie brakuje również bogato rozwiniętej bazy noclegowej i gastronomicznej. Na uwagę zasługuje niebanalna architektura, charakterystyczna dla tego miejsca.

Bacówka pod Bereśnikiem

Kiedy pobyt w Szczawnicy już wam się znudzi, nie trzeba nigdzie wyjeżdżać w poszukiwaniu dalszych atrakcji. Ze Szczawnicy można wyruszyć na bardzo przyjemny spacer na Bryjarkę, a następnie do schroniska pod Bereśnikiem. Jeżeli pogoda będzie dopisywać, podczas spaceru będzie można zachwycać się panoramą Tatr.

Co zabrać na wakacje w Pieninach?

Jeżeli ma to być wasz pierwszy urlop w Pieninach, być może zastanawiacie się co należy ze sobą zabrać. Przede wszystkim odpowiednia odzież – ta turystyczna, jak i cywilna na spacery po mieście. Buty usztywniające kostkę, a także odzież termoaktywna i chroniąca od deszczu. Wyruszając w góry każda osoba powinna mieć własny plecak, w którym zmieści prowiant oraz wodę. Przydatne również będą w pełni naładowane telefony komórkowe i power bank. Co jeszcze? W Pieninach nie brakuje miejsc noclegowych o różnym standardzie i cenach. Jak przystało na miejscowość typowo turystyczną, Szczawnica również nie należy do najtańszych i trzeba przygotować się na ceny nieco wyższe niż w innych miejscach w kraju. Nie powinno to jednak nikogo odstraszać od wizyty w tym miejscu. Jeżeli zasób gotówki nie pozwala na sfinansowanie takich wakacji z domowego budżetu, pożyczka gotówkowa może być środkiem zaradczym. Z jej pomocą możliwe stanie się sfinansowanie niezapomnianych wakacji w jednych z najpiękniejszych polskich górach.