• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Wycieczka w góry? Koniecznie w Pieniny!

  • karta EKUZ w Warszawie

Rozpoczął się sezon wakacyjny. To czas, gdy wielu z nas zastanawia się nad tym, jakie górskie szlaki warto zdobyć. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić argumenty za Pieninami, czyli górami, które zachwycają swoim naturalnym pięknem.

Nie tylko góry

Oczywiście Pieniny są wymarzonym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek. Warto jednak zaznaczyć, że ta lokalizacja ma do zaoferowania znacznie więcej. Co takiego? Przede wszystkim:

  • Wejście na Trzy Korony i Sokolicę
  • Spływ Dunajcem
  • Trasy rowerowe

Zacznijmy może od spływu Dunajcem. Wielu turystów uważa, że właśnie to jest największa atrakcja tego miejsca. Od ponad stu lat ludzie przyjeżdżają tutaj, aby spróbować tej formy aktywności. Nie ma się czemu dziwić. Otrzymujemy bowiem wspaniałe widoki, a do tego od miejscowych możemy usłyszeć lokalne historie, które są naprawdę fascynujące. W pobliżu zlokalizowany jest również Pieniński Park Narodowy, który również stanowi ciekawą atrakcję. Podczas spływu miejmy oczy szeroko otwarte. Zapierające dech w piersiach widoki to jedno, natomiast warto wypatrywać także lokalnych zwierząt.

Przy okazji wspomnijmy o jednej ważnej rzeczy. Na taki wyjazd powinniśmy się ubezpieczyć. Na przykład karta EKUZ w Warszawie (ekuz.com.pl) pomoże nam, jeśli doznamy urazu. W górach o wypadek nietrudno, dlatego też musimy być przygotowani na wszelkie ewentualności. Oczywiście nikomu urazu nie życzymy, natomiast trzeba otwarcie przyznać, że na wakacjach może dojść do nieprzyjemnych zdarzeń. A w takich momentach lepiej nie być zdanym na samego siebie.

Liczne szlaki rowerowe

My również należymy do grupy tych osób, które uwielbiają jeździć na rowerze. W szczególności wtedy, gdy otaczają nas piękne widoki. Jeśli wy również jesteście miłośnikami rowerowych wypraw, to mamy dla was znakomitą wiadomość. W Pieninach nie będziecie się nudzić. Szlaki rowerowe są długie i pozwalają doświadczyć piękna polskiej natury. Dlatego jeśli tylko będziecie mieć taką możliwość, wskakujcie na rower i wybierzcie się we wspaniałą podróż.

Góry do zdobycia

No dobrze, ale skoro już wybieramy się w Pieniny, to nie możemy odpuścić zdobycia górskich szlaków, prawda? Z całą pewnością warto wybrać się na Trzy Korony, nie tylko ze względu na przepiękny widok ze szczytu. Od razu zaznaczymy, że trasa nie jest szczególnie trudna, dlatego też nawet amatorzy górskich wędrówek powinni sobie bez problemu poradzić.

Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego znajduje się także Sokolica. To kolejna góra, na którą warto się wybrać. Podczas wędrówki bacznie przyglądajmy się okolicy, ponieważ to miejsce słynie z rzadkich okazów roślin oraz ptaków. W tym wypadku droga na szczyt będzie nieco trudniejsza, natomiast widok panoramy powinien wynagrodzić nam wysiłek włożony w marsz na szczyt.

W wypadku zdobywania górskich szlaków również obowiązkowo pomyślmy o ubezpieczeniu. Na stronie https://ekuz.com.pl/ znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Załatwienie wszystkich formalności nie zajmie nam wiele czasu, a z tym dokumentem będziemy zabezpieczeni podczas naszych wakacji.