• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Volkswagen ogórek T2 - wynajem klasyka

Niektóre z aut zyskały miano kultowych. Nie tylko dzięki swojej długiej historii, ale także niepowtarzalnemu i oryginalnemu designowi. Bez wątpienia do tego typu samochodów należy VW T2, czyli popularny „ogórek". Wynajem tego samochodu pozwoli nam tak naprawdę przekonać się, w czym tkwi magia tego samochodu – i to nieustająco od paru dziesięcioleci.

Pojazd, który jest tematem tego artykułu, to niewątpliwie długa historia. Volkswagen T2 „ogórek" był następcą swojego poprzednika, czyli Volkswagena T1 – pieszczotliwie zwanego przez Niemców „Bulli". T2 zaczęto produkować w roku 1967, a proces ten trwał w Niemczech do roku 1979. Potem ten typ samochodów był produkowany w Meksyku, by ostatecznie ostatni jego egzemplarz zjechał z taśmy produkcyjnej w Brazylii w roku 2013. Samochód do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem i jest uznawany za jeden z najbardziej kultowych pojazdów. Niejedna osoba marzy o tym, by przejechać się choć raz tym oryginałem z dawnych czasów, który dla przeszłych pokoleń był symbolem wolności. Taką możliwość daje opcja: wynajem T2 „ogórek" Volkswagen z Łodzi lub Warszawy. Dlaczego warto z niej skorzystać, poza spełnieniem marzeń? O tym w dalszej części tekstu.

T2 „ogórek" – czym zachwyca?

VW ogórek przede wszystkim chwyta za serce swoim niesamowitym retro designem. Charakterystyczny zaokrąglony kształt nadwozia, okrągłe specyficzne reflektory, kształt okien, a także wnętrze utrzymane w stylu lat 60. i 70. sprawiają, że ten minibus można nazwać nie tylko stylowym rozwiązaniem dla miłośników modnego kierunku vintage. Ten minibusik można też bez wątpienia określić jako najbardziej optymistyczne auto. Dlatego też jego wynajem wpłynie na to, że nie tylko poczujemy się bardziej stylowo, ale i... radośnie. Wynajem w Łodzi lub Warszawie. 

T2 „ogórek" – sesje fotograficzne z różnych okazji

W dobie szczególnej popularności stylu vintage – czyli wykorzystaniu oryginalnych ubrań, przedmiotów, sprzętów czy aut z lat minionych – samochód typu „ogórek" na pewno uatrakcyjni plener podczas sesji zdjęciowych. Może być głównym elementem, wokół którego da się zbudować całą klimatyczną scenografię. Dzięki niemu można nawiązać do klimatu hippisowskich lat 60. i 70.

Dobrym pomysłem podczas sesji zdjęciowej może też być odtworzenie kultowych scen z filmów, gdyż VW T2 był bohaterem niejednego z nich (był wykorzystany w takich filmach jak np. Forrest Gump czy The Love Bug, o słynnych Disneyowskich Autach nie wspominając. „Ogórek" może posłużyć również jako eksponat przy różnych akcjach promocyjnych czy reklamowych – z pewnością można liczyć na to, że wzbudzi on niemałe zainteresowanie.

Wynajem Volkswagen T2 „ogórek" – nie tylko sesje zdjęciowe 

VW „ogórek" to jednak przede wszystkim minibus, który może na swój pokład zabrać osiem osób. A skoro auto to jest symbolem wolności, warto nim wraz z przyjaciółmi czy rodziną wybrać się w sentymentalną podróż. Siedzenia w wysokiej pozycji i pokaźnych rozmiarów szyby pozwolą upajać się krajobrazami nie tylko podczas postojów, ale także podczas drogi. Podczas takiej podróży możemy wykorzystać auto i do sesji zdjęciowych na pamiątkę, a przede wszystkim jako klimatyczny i stylowy środek transportu. Co istotne, wynajmując takie auto, możemy też wynająć je z kierowcą. Poza tym wynajęty Volkswagen T2 to auto w pełni sprawne i objęte ubezpieczeniem OC.

Wesela, śluby, sesje zdjęciowe, transport podczas podróży w znane lub nieznane rejony – i to w wielkim stylu – można mieć, decydując się na Volkswagen ogórek T2 - wynajem klasyka. Warto rozpatrzyć taką ofertę, jeśli chcemy, by dane chwile pozostały z nami na długi czas. Taki samochód do dyspozycji to także pomysł na to, by zrobić komuś niepowtarzalną niespodziankę. Zapraszasza na wynajem Maciej Straus, miłośnik marki Volkswagen.