• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Z dziećmi na wakacje w góry: Co warto wiedzieć?

Wycieczka na wakacje w góry, to nie lada atrakcja sama w sobie. Zapierające dech w piersi widoki, wspaniałe szlaki czy wyjątkowy klimat oraz czystsze powietrze. Aby wakacje w górach były jak najbardziej udane, zwłaszcza jeżeli jedziemy z dziećmi, warto zaplanować kilka rzeczy.

Zaplanuj wakacje: Co zabrać, o czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważne jest, żeby zrobić listę wszystkich rzeczy, które będą niezbędne naszemu dziecku podczas wyjazdu. Pakując torbę naszej pociechy, trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe oraz dostosowanie ubrań do np. spaceru po szlaku górskim. Lepiej też zabrać ze sobą kilka cieplejszych ubrań. Wiadomo bowiem, że pogoda w górach jest zmienna i jednego dnia może być gorąco, zaś drugiego czeka nas obniżenie się temperatury oraz silny wiatr. 

Zależnie od wieku dzieci, powinniśmy spakować zabawki oraz książki, by dzieci mogły spędzić podróż czy odpoczynek po wędrówce na zabawie. Nie zapominajmy też o mapie górskich szlaków. Chociaż dorośli zapewne skorzystają z tych w wersji elektronicznej, dzieciom z pewnością spodobałoby się, gdyby mogły obejrzeć papierową. Pakując torbę z ubraniami, nie zapomnijmy o kostiumach kąpielowych. Być może w wybranym przez nas hotelu do dyspozycji gości będzie oddane centrum SPA z basenem lub też wedle uznania zewnętrzny basen, który spodoba się całej rodzinie.

Jak wybrać hotel w górach?

Baza noclegowa jest niebywale ważna. W zależności od intensywności przygód, w hotelu spędzimy więcej lub mniej czasu. Jednak mimo wszystko hotel w górach musi być jak najbardziej komfortowy, by zapewnić wypoczynek dorosłym i zabawę dzieciom. Warto, aby celować w noclegi znajdujące się w optymalnej lokalizacji. W jej pobliżu powinny być sklepy oraz atrakcje turystyczne czy inne ważne punkty. Obiekt położony bliżej centrum sprawi, że będzie stamtąd blisko do rynku i zapewne wielu innych wartych zobaczenia rzeczy. Warto wybierać komfortowe apartamenty, które są wyposażone w gabinety Spa, w których rodzice będą mogli nieco się zregenerować czy gabinet masażu oraz plac zabaw dla pociech. Oprócz tego trzeba sprawdzić czy w oglądanym hotelu znajdują się się takie udogodnienia, jak komfortowe pokoje, możliwość spożywania posiłków oraz dostęp do sprzętów takich, jak suszarka do włosów czy czajnik. Wszak podczas wakacji z dziećmi nie obejdzie się bez właściwych warunków. Jeśli zastanawiamy się, który z przeglądanych noclegów wybrać, nadmienimy, że hotel z animacjami dla dzieci z pewnością zachwyciłby pociechy.

Górskie miejscowości idealne dla rodzin z dziećmi

Jedną z najchętniej wybieranych miejscowości przez rodziny z dziećmi jest Zakopane. W centrum Zakopanego znajdziemy całe mnóstwo hoteli, zaś sama miejscowość otoczona jest majestatycznymi Tatrami. Inna wspaniała górska miejscowość dla rodzin to położone w pasmie Sudetów na Dolnym Śląsku uzdrowisko - Duszniki Zdrój. Znajdą tam Państwo takie atrakcje, jak Dworek Fryderyka Chopina, Schronisko górskie Muflon czy Jamrozowa Polana. Z kolei Szklarska Poręba oferuje takie atrakcje jak karkonoskie wodospady, do których prowadzi przyjazny dzieciom szlak. 

Poznaliśmy proponowane miejscowości na spędzenie aktywnych wakacji z dziećmi. Jednak jeżeli chodzi o wybór noclegu, warto celować w hotel SPA położony w atrakcyjnej okolicy. Na ogół taki obiekt posiada strefę wellness, gwarantującą komfortowy wypoczynek oraz pokój zabaw dla dzieci. Warto wybrać piękny hotel, który oferuje przestronne pokoje, byśmy pomieścili się w nich z dziećmi i naszymi bagażami.