• Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5


  • rafting

Zainwestuj w rower treningowy i zrób formę na lata

  • rower treningowy

Z początkiem każdego roku zapowiadasz, że zrobisz formę na lato? Jak jest z takimi postanowieniami, każdy wie… W styczniu na siłowniach pojawiają się tłumy nowych klubowiczów, a z każdym kolejnym tygodniem zaangażowanie sportowców-amatorów maleje.

Domowy rowerek treningowy jest w stanie pomóc Ci uzyskać formę nie tylko na lato, ale i na lata! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w rower treningowy stacjonarny oraz jak kupić sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

Rower treningowy – poznaj jego zalety

Posiadanie roweru treningowego w domu wiąże się z wieloma korzyściami. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest to, że możesz zadbać o swoją formę w swoich przytulnych czterech kątach. Za oknem leje deszcz? Nic nie szkodzi, Ty zrobisz trening bez wychodzenia z domu. Nie musisz też zastanawiać się, w jakich godzinach będzie jak najmniej osób na siłowni. W swojej własnej strefie fitness możesz ćwiczyć o dowolnej porze dnia.

Jakie są jeszcze inne zalety tego urządzenia cardio? Rower treningowy magnetyczny jest cichy. Możesz więc trenować i oglądać swój ulubiony serial lub ćwiczyć w godzinach pracy innych domowników, nie martwiąc się, że będziesz im przeszkadzać.

W porównaniu do innych sprzętów (np. bieżni) rower treningowy stacjonarny najmniej obciąża ciało i stawy. Jednocześnie spalisz na nim wiele kalorii i wzmocnisz swoją wytrzymałość. Większość nowoczesnych urządzeń posiada rozbudowane ekrany LCD, które wyświetlają informacje na temat przebytego dystansu, czasu treningu oraz spalonych kalorii. Z taką pomocą będziesz mieć wszystkie postępy pod kontrolą.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania produktu?

Nie masz pewności, jaki rower treningowy do domu kupić? Wśród wielu produktów każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru masz rowery poziome i pionowe. Pierwsze z nich zajmują nieco więcej miejsca, ale doskonale sprawdzają dla osób ze schorzeniami kręgosłupa oraz dla seniorów.

Fani nowinek technologicznych powinni zwrócić uwagę na rowery z konsolami dotykowymi. Większość z nich umożliwia łączność z WiFi, a dzięki temu podczas ćwiczeń można korzystać z ulubionych aplikacji.

Pamiętaj, że Twój rower treningowy magnetyczny musi zmieścić się w mieszkaniu. Dlatego przed wybraniem się na zakupy, koniecznie zmierz przestrzeń, którą chcesz przeznaczyć na swoją strefę cardio. Jeżeli masz taką możliwość, to przetestuj produkt! Upewnij się, że siodełko jest wygodne oraz sprawdź, czy możliwe jest zmienienie jego wysokości.

Oczywiście kluczowe będzie także wybranie modelu mieszczącego się w budżecie, dlatego przed wybraniem się na zakupy, określ kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na to urządzenie.

Zamów urządzenie od sprawdzonego producenta

Wiesz już, dlaczego warto kupić rowerek treningowy do domu i na co starannie zwracać uwagę podczas zakupów. Czas na to, abyśmy zdradzili Ci podpowiedź, jaki rower treningowy do domu sprawdzi się najlepiej, jeśli chodzi o konkretne marki. Polecamy wybierać urządzenia, które są znane na rynku. W przypadku sprzętu fitness z popularnością wiąże się wysoka jakość komponentów oraz dbałość o wyposażenie w najnowsze technologie.

W sklepie JohnsonFitness.pl znajdziesz produkty Horizon Fitness oraz Vision Fitness. To marki, które oferują sprzęt do użytku domowego. W ofercie sklepu znajdziesz zarówno rower treningowy magnetyczny pionowy, jak i poziomy. Natomiast osoby, które planują intensywne treningi, powinny przyjrzeć się zwłaszcza wyścigowym rowerom treningowym.